Tomasz Komenda zmarł w środę, 21 lutego po długiej walce z chorobą. Choć od 2023 roku wiedzieliśmy o problemach zdrowotnych mężczyzny, nikt nie spodziewał się, że stan 46-latka jest tak poważny. Niesłusznie skazany za gwałt i morderstwo 15-letniej dziewczyny, która zginęła w sylwestrową noc 31 grudnia 1996 roku, odszedł w godzinach porannych. Wiele osób nie zdążyło się z nim pożegnać.

Reklama

Internauci z żalem po śmierci Tomasza Komendy. „Zmarnowali mu życie”

Reporter TVN i TVN24 Grzegorz Głuszak przekazał, że Tomasz Komenda nie żyje. Dziennikarz, który od początku nagłaśniał sprawę niesłusznie skazanego mężczyzny i utrzymywał z nim kontakt po uniewinnieniu, potwierdził, że 46-latek przegrał walkę z rakiem. Niestety nie zdążył się z nim pożegnać.

Zobacz także: Życie od nowa Tomasza Komendy. Wstrząsająca historia i jej nieszczęśliwy koniec

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda JACEK DOMINSKI/REPORTER

Głośny reportaż, potem film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, rekordowe zadośćuczynienie, wynoszące prawie 13 milionów złotych i programy śniadaniowe. Uniewinniony po 18 latach mężczyzna znalazł się w centrum medialnego zamieszania, następnie zniknął z życia publicznego. Niestety jego historia nie doczekała się szczęśliwego zakończenia. Tak żegnają go internauci.

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda JACEK DOMINSKI/REPORTER
Zniszczyli chłopakowi całe życie i nikt za to nie zapłaci….
Można powiedzieć, że nie miał życia… Tyle czasu spędził niesłusznie w więzieniu i zmarł w dość młodym wieku.
Zmarnowali mu życie. Choć wolny, i tak się nim nie nacieszył.
Bardzo smutne, tyle przeszedł.
Strasznie przykra historia człowieka. Życie potraktowało go bardzo niesprawiedliwie.
Niech spoczywa w pokoju. Człowiek, który zaznał wiele cierpienia i niesprawiedliwości…
Biedny chłopak…
Tyle przeszedł i nie dane było mu zaznać szczęśliwego życia.
Smutne. Przeżył 46 lat, ale tak naprawdę nie miał życia.

Przez moment wydawało się, że po wyjściu na wolność Tomasz Komenda rozpocznie życie na nowo, choć w wyniku niesłusznego wyroku sądu stracił całą młodość. Mężczyzna związał się z Anną Walter i został ojcem. Na świecie pojawił się synek pary. Odnalezienie się w nowej rzeczywistości było jednak wyzwaniem. Komenda rozstał się z partnerką, później miał zerwać kontakt z bliskimi – w tym z matką.

Zobacz także
Tomasz Komenda
Tomasz Komenda Jan BIELECKI/East News

Zobacz także: "Tomek zmarł z samego rana". Smutne kulisy śmierci Tomasza Komendy

Reklama

W 2023 roku Tomasz Komenda potwierdził, że walczy z chorobą nowotworową. Mężczyzna rozpoczął chemioterapię. Grzegorz Głuszak na antenie TVN24 przypomniał poruszającą historię niesłusznie skazanego i gorzko przyznał, że nie zdążył się z nim pożegnać.

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda JACEK DOMINSKI/REPORTER
Reklama
Reklama
Reklama