Film Tomasza Sekielskiego o pedofilii "Tylko nie mów nikomu" bije rekordy popularności w Europie
East News

"Tylko nie mów nikomu" z hiszpańskimi napisami! Czy papież Franciszek obejrzy film?

Film Tomasza Sekielskiego o pedofilii "Tylko nie mów nikomu" bije rekordy popularności w Europie
East News

Dokument Tomasza Sekielskiego i jego brata Marka bije rekordy popularności nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Wszystko za sprawą angielskiej wersji językowej. Teraz "Tylko nie mów nikomu" obejrzą również osoby posługujące się językiem hiszpańskim! Napisy są już dostępne na YouTubie. Czy papież Franciszek obejrzy dokument?

"Tylko nie mów nikomu" z hiszpańskimi napisami

Film "Tylko nie mów nikomu" opowiada o pedofilii w polskich kościołach. W dokumencie przedstawione są sylwetki kilku osób, które mając kilka lub kilkanaście lat, były molestowane i gwałcone przez księży. Często rodzice nie wierzyli w słowa dzieci, które opowiadały w domu przerażające historie. Niektóre z ofiar duchownych popełniły samobójstwo... 

Zobacz także: Dokument braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" podbił Europę. Rekordowa oglądalność już nie tylko w Polsce!

Dokument braci Sekielskich w serwisie YouTube udostępniono 11 maja. Film bardzo długo utrzymywał się na 1. miejscu najczęściej oglądanych wideo w sieci. Angielskie napisy bardzo docenili internauci. 

Dziękuję bardzo za ten odważny dokument. To było bardzo emocjonalne i sporo płakałem. Bardzo dobrze zrobione, wielki szacunek z Kanady - piszą zagraniczni internauci. 

Teraz i osoby posługujące się językiem hiszpańskim (np. Hiszpania, Meksyk, Ameryka Południowa) będą miały możliwość obejrzenia dokumentu. Tomasz Sekielski o tej opcji poinformował na Twitterze. Czy dokument obejrzy pochodzący z Argentyny papież Franciszek? Bracia Sekielscy nie ukrywają, że zależy im na dotarciu do głowy Kościoła.

Co ciekawe, hiszpańskie napisy zostały wgrane dzień przed pilną naradą Konferencji Episkopatu Polski. Na zebranie plenarne ma przylecieć abp Charles Scicluna, który m.in. doprowadził w Chile do dymisji części biskupów oskarżonych o pedofilię. Czy taka sytuacja będzie miała miejsce również w Polsce?

Oglądalność "Tylko nie mów nikomu" 

Tylko w serwisie YouTube film braci Sekielskich obejrzano już ponad 20 mln razy! A jak informuje portal wirtualnemedia.pl, telewizja TVN, która wyemitowała dokument w piątek 17 maja, zanotowała średnio 2,22 mln widzów. TVP Info zamiast "Tylko nie mów nikomu" pokazało dokument "Pedofile" w sobotę o godz. 22.00. Produkcję Sylwestra Latkowskiego obejrzało 634 tys. osób. Co warto podkreślić, film powstał 14 lat temu specjalnie na zlecenie Telewizji Polskiej. 

Tomasz Sekielski poinformował o hiszpańskich napisach na Twitterze

 

 

W dokumencie Sekielskich księża przyznają się do pedofilii

tylko nie mów nikomu
YouTube/tylkoniemownikomu

 

Więcej na temat Tomasz Sekielski
Przeładuj

Hotel Paradise 2. Łukasz pojechał ostro po Ivanie: "To się wytnie?! Jest pantoflem Ani!"

zobacz 02:08