Eurowizja 2016 - polskie preselekcje

Eurowizja 2016: Kto wybierał kandydatów do presekcji? "Edyta Górniak podniosła prestiż konkursu"!

Eurowizja 2016 - polskie preselekcje

Dziś o godzinie 18:30 w programie "Świat się kręci" poznamy kandydatów na Eurowizję 2016. Kto wystąpi na polskich preselekcjach? W jury zasiedli dziennikarze Anna Will, Waldemar Skowroński, Artur Orzech i Robert Janowski oraz dyrygent Zygmunt Kukla. Jak mówił Artur Orzech, na liście zgłoszonych utworów znalazło się ostatecznie 88 utworów. Okazuje się, że niektórzy artyści zgłosili po kilka utworów.

Polskie preselekcje na Eurowizję 2016 - kto wybrał artystów?

Już wczoraj w sieci pojawiła się lista kandydatów, która jest ponoć potwierdzona przez TVP. Znaleźli się na niej: Margaret, Edyta Górniak, Stashka, Michał Szpak, Wojtek Bałwako, zespół Piękni i Młodzi, Dorota Osińska, Monika Urlik, Madox, Renata Wolkiewicz. Czy przeciek okaże się prawdziwy? Przekonamy się już 16 lutego w "Świat się kręci". Jeden z jurorów, Zygmunt Kukla, zapewniał, że Edyta Górniak podniosła prestiż tegorocznych eliminacji. Nie chciał jednak zdradzić, czy diwa z utworem "Grateful" dostała się do kolejnego etapu. 

Już 5 marca o godz. 21:25 TVP 1 wyemituje koncert Polskich Eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. W trakcie tego koncertu widzowie wybiorą wykonawcę, który wystąpi podczas tegorocznego konkursu w Szwecji. Macie już swoich faworytów?

 

Zobacz także: Edyta Górniak obawia się, że przegra z disco polo w preselekcjach do konkursu Eurowizji. Co powiedziała gwiazda?

 

Artur Orzech zasiadł w komisji TVP.

Artur Orzech na nagraniu sylwestrowego odcinka Świat się kręci

Robert Janowski również!

Robert Janowski na gali TeleKamery 2013

Czy Edyta Górniak pojedzie na Eurowizję?

Edyta Górniak w czarnobiałej sukience wzorzystej na scenie
ons.pl

 

Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39