Wojciech Szczęsny
East News
Newsy

Euro 2020 (2021) Rodzinny dramat Wojciecha Szczęsnego. Jego rodzice pochowali ukochaną córeczkę

Przed narodzinami Wojciecha Szczęsnego jego rodzice przeżyli ogromną tragedię - śmierć ukochanej córeczki.

Osiągnął piłkarskie szczyty. Niesamowity talent Wojciecha Szczęsnego, jednego z najlepszych polskich bramkarzy w historii, oraz ogromna praca, jaką wykonał zaprowadziły go do najlepszych klubów świata - ostatnio Juventusu Turyn. Jest też podstawowym bramkarzem reprezentacji Polski i w dużej mierze od niego zależy nasz ewentualny sukces w rozpoczynającym się już za kilka dni Euro 2020 (2021)

Piłkarz jest dziś nie tylko uznanym zawodnikiem, ale też szczęśliwym mężem i ojcem - wraz z Mariną Szczęsną mają synka, Liama, który już 30 czerwca będzie obchodził swoje 3. urodziny. Jeśli ich rodzina powiększy się kiedyś o córeczkę, już wiadomo, że na imię dostanie Natalka. W ten sposób ma zostać upamiętniona siostra sportowca, która zmarła tragicznie przed jego narodzinami. Tragedia, którą przeżyli rodzice Wojtka, jest naprawdę wstrząsająca. 

Zobacz także: Lewandowski i inni polscy piłkarze z dziećmi i rodzinami na zgrupowaniu w Opalenicy ZDJĘCIA

Memy po finale Euro 2020. Internauci nie zawiedli. Ten z Meghan Markle najlepszy!

Tragiczna śmierć siostry Wojciecha Szczęsnego

Był 11 kwietnia 1987 r. Mama Wojciecha Alicja Szczęsna, wspomninała ten koszmarny dzień w wywiadzie dla „Rewii”. Poszła z malutką Natalką na plac zabaw. Gdy wracały, przechodziły obok trzepaka - mama z jednej, a córeczka z drugiej jego strony. Wtedy trzepak runął.

Kiedy się odwróciłam, z przerażeniem zauważyłam, że pod trzepakiem leży moje dziecko całe we krwi" - wspominała w wywiadzie dla „Rewii” Alicja Szczęsna. - Wyglądało jak martwe, nie dawało oznak życia.

Mała Natalka mieprzytomna, z uszkodzoniami mózgu i rozbitymi kośćmi podstawy czaszki trafiła na oddział intensywnej terapii. I choć po operacji jej stan się poczatkowo poprawił, zmarła dwa dni później. 

Dramatyczne wyznanie Macieja Szczęsnego o śmierci córki

Szczęsny senior - Maciej, był wówczas bramkarzem warszawskiej Gwardii. Feralnego dnia wrócił do domu późnym wieczorem. W drzwiach mieszkania znalazł kartkę od rodziców: "Maćku, bez względu na porę przyjeżdżaj do nas w bardzo ważnej sprawie...". Tak dowiedział się o dramacie córeczki. Jak kiedyś wyznał, po wypadku i śmierci Natalki nic już nie mogło go zaboleć.

Nic mnie tak nie dotknęło, nie okradło i nie zmieniło mojego życia, jak utrata Natalki - mówił w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”. - Wypadkowi uległo małe, niczemu niewinne dziecko. (…) Masz świadomość, że to nie przez ciebie ani nie z winy jej mamy, ale przez błąd ludzki popełniony dwa lata wcześniej przy montażu trzepaka, który przewrócił się akurat w tym momencie, gdy spacerowała obok. Myślisz o tym, jak bardzo ją bolało, bo przecież musiało najpierw boleć, zanim po dwóch dniach zmarła. 

Maciej Szczęsny, ojciec Wojciecha, zdjęcie archiwalne
East News

Jak dodał zmienił się cały jego świat, a śmierć córki pozostanie w nim już do końca życia. Gdy doszło do wypadku, ówczesna żona Szczęsnego, Alicja była w trzecim miesiącu ciąży, ze starszym bratem Wojciecha, Janem. 

(…) gdy budziłem się w nocy albo wstawałem rano, liczyłem, że wszystko okaże się tylko koszmarem. Że zaraz zniknie. Nie zniknęło, Natalka w snach wracała jeszcze często. W mojej koszuli z kołnierzem postawionym na sztorc - mówił w tym samym wywiadzie.

Wojtek urodził się niemal dokładnie trzy lata po śmierci Natalki, 18 kwietnia 1990 roku. Jak informowały media, planując dzieci wraz z żoną Mariną postanowili, że córeczka będzie miała na imię Natalia, po cioci - starszej siostrze taty, której Wojciech nie miał szansy poznać.

Wojciech Szczęsny na zgrupowaniu przed Euro 2020 (2021)
East News

Wojciech Szczęsny
EastNews
Newsy
Szczęsny nigdy nie poznał swojej siostry. Jak zginęła Natalia? Ta historia chwyta za serce
Niewiele osób o tym wie.

Kuba Błaszczykowski ma za sobą traumatyczne przeżycia. Ojciec piłkarza, który nadużywał alkoholu, znęcał się nad ich rodziną. W końcu doprowadziło to do ogromnej tragedii. Ojciec Kuby Błaszczykowskiego zabił swoją żonę nożem niemal na oczach synów!  - Ta tragedia zmieniła w moim życiu wszystko. Zablokowała mnie, zniechęciła do wielu rzeczy. Na kilka lat przestałem nawet rosnąć, w ósmej klasie mierzyłem zaledwie 152 centymetry - wspominał Kuba Błaszczykowski w rozmowie z "Vivą!".   Piłkarz postanowił także opisać swoje trudne dzieciństwo w książce, która ukazała się w 2015 roku. Niewiele osób wie jednak, że Kuba Błaszczykowski to nie jedyny zawodnik, którego rodzinę doświadczył los. Wojciech Szczęsny, choć na co dzień pogodny i wesoły, dorastał w cieniu ogromnej tragedii...   Zobacz także: Wojciech Szczesny staje w obronie Mariny! Mocne słowa piłkarza!   PONIŻEJ DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU   Wojciech Szczęsny: jak zginęła jego siostra? Wojciech Szczęsny nie miał szansy poznać swojej siostry Natalii, która zmarła w tragicznych okolicznościach. 11 kwietnia 1987 roku dziewczynka przechodziła wraz ze swoją mamą obok trzepaka, który w pewnym momencie runął wprost na nią.  - Kiedy się odwróciłam, z przerażeniem zauważyłam, że pod trzepakiem leży moje dziecko całe we krwi. Wyglądało jak martwe, nie dawało oznak życia  - wspomniała te trudne doświadczenie Alicja Szczęsna, mama naszego piłkarza, na łamach "Rewii".  Dziewczynka trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy. Choć lekarze przez dwa dni walczyli o życie Natalii, dziecka nie udało się uratować. Alicja Szczęsna była wtedy w ciąży z bratem Wojtka, Janem. Z kolei mąż Mariny Łuczenko-Szczęsnej przyszedł na świat niemal dokładnie w 3. rocznicę śmierci Natalii. Wojciech Szczęsny urodził się bowiem 18...

Marina i Wojciech Szczęsny chcą uczcić pamięć siostry
Newsy
Marina i Wojciech Szczęsny chcą uczcić pamięć zmarłej siostry bramkarza w wyjątkowy sposób...
Poruszające

Wojciech Szczęsny i Marina chcą w wyjątkowy sposób uczcić pamięć zmarłej w 1987 oku siostry Wojtka Szczęsnego, Natalii. Jak podaje "Na żywo" para, jeśli urodzi im się kiedyś córeczka, nada jej właśnie takie imię. Marina jest w stanie zrobić dla Wojtka wszystko, a więc dla niej to oczywista decyzja.   Rodzinna tragedia Wojtka Szczęsnego O Marinie mówi się, że jest dobrym duchem Wojtka. To dzięki niej pogodził się z ojcem, Maciejem Szczęsnym. Ich relacje jeszcze jakiś czasu temu nie wyglądały najlepiej. Maciej Szczęsny zostawił rodzinę, kiedy Wojtek miał niespełna miesiąc, a jego brat, Jan, 2.5 roku. Synami zajęła się wówczas mama, Alicja Szczęsna. Bardzo przeżyła rozwód, jednak dla swoich pociech musiała być silna. Co więcej, trzy lata przed narodzinami bramkarza spotkała ją ogromna tragedia. W 1987 roku jej 1,5 roczna córka Natalia zginęła przygnieciona podwórkowym trzepakiem: Kiedy się odwróciłam, z przerażeniem zauważyłam, że pod trzepakiem leży moje dziecko całe we krwi - mówiła jakiś czas temu w "Rewii" pani Alicja. Wojciech Szczęsny przyszedł na świat w trzecią rocznicę śmierci Natalii. Jak donosi teraz "Na żywo", bramkarz i Marina chcieliby nadać córce właśnie takie imię. Wokalistka chce spełnić każde marzenie piłkarza. Dlatego też podpisała intercyzę, aby nikt nie zarzucał jej, że jest ze Szczęsnym dla pieniędzy. Taka żona to skarb!   Zobacz: Babcia Wojtka Szczęsnego w PnŚ: "Martwię się, żeby się nie zbłaźnił". Pokazała jego zdjęcie z Pierwszej Komunii!   Wojciech i Marina Szczęsny bardzo się kochają!   Wojciech Szczęsny zmaga się z kontuzją, dlatego nie gra na razie na Euro 2016.

M jak miłość
MTL Maxfilm
Seriale
20 lat temu wyemitowano pierwszy odcinek "M jak miłość"! Przypominamy Wam 20 najważniejszych wydarzeń w serialu
20 lat temu wyemitowano pierwszy odcinek "M jak miłość"! Przypominamy Wam 20 najważniejszych wydarzeń w serialu

Dokładnie 4 listopada 2020 roku minie dwadzieścia lat od emisji premierowego odcinka "M jak miłość" ! Choć trudno w to uwierzyć, to uwielbiany przez widzów serial o rodzinie Mostowiaków ma już dwadzieścia lat. Produkcja stworzona przez Ilonę Łepkowską i Tadeusza Lampkę w ekspresowym tempie stała się prawdziwym hitem i do dziś przyciąga miliony osób przed telewizory. Z okazji urodzin "M jak miłość" przypominamy Wam dwadzieścia najważniejszych wydarzeń z serialu! 20 wydarzeń na 20-lecie "M jak miłość" 1. Śmierć Lucjana Mostowiaka  Chyba nikt nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że najważniejszym wydarzeniem w całej historii „M jak miłość“ było odejście Lucjana, seniora rodu Mostowiaków. Gdy 22 kwietnia 2017 r. w wieku 91 lat zmarł Witold Pyrkosz , wiadomo było, że i grany przez niego bohater pożegna się z życiem. Po raz ostatni legendarny aktor wystąpił w 1310. odcinku „M jak miłość“. Potem najbliżsi Lucjana rozmawiali między sobą o tym, że ukochany mąż, tatuś i dziadek trafił do szpitala. Kamera tego nie pokazywała. Na ekranie nie było też ani sceny śmierci, ani pogrzebu ulubionej przez widzów postaci. O śmierci Lucjana Mostowiaka widzowie dowiedzieli się z 1329. odcinka, który został wyemitowany 14 listopada 2017 r. Wtedy to jego syn Marek (Kacper Kuszewski) odebrał telefon ze szpitala z informacją, że senior odszedł we śnie. 2. Śmierć Hanki Mostowiak To wydarzenie do dziś odbija się echem! Co ciekawe, informacje o śmierci Hanki Mostowiak (Małgorzata Kożuchowska), fikcyjnej postaci, podały nawet poważne tygodniki opiniotwórcze takie jak „Newsweek“ czy „Polityka“. Hanka umarła w 863. odcinku, bo grająca ją aktorka zdecydowała się odejść z produkcji. 3. Śmierć Tomka...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik