Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Wyciekły dane znanych osób
ONS
Newsy

Szok! Do sieci wyciekły wszystkie dane Farnej, Młynarskiej, Szyca i...

Plejada gwiazd padła ofiarą hakera

Większość gwiazd za wszelką cenę stara się chronić swoją prywatność i udostępnia mediom tylko te informacje, które ich zdaniem powinny ujrzeć światło dzienne. Często jednak nawet największe starania na nic się zdają i konieczne jest użycie mocniejszych argumentów, jak np. zgłoszenie sprawy do sądu. Gwiazdy zazwyczaj wygrywają takie sprawy i otrzymują wysokie odszkodowanie. Przypomnijmy: Adele wygrała ważną bitwę. Nie miała tyle szczęścia do Przybylska 

Dziś w mediach pojawiła się informacja, że hakerzy wykradli dane osobowe kilku znanych osób. Jeden z internetowych włamywaczy wykradł i opublikował dane klientów firmy zajmującej się dostawą dietetycznego jedzenia. W bazie firmy jest około tysiąca nazwisk, w tym również osób z pierwszych stron gazet: Dariusza Michalczewskiego, Ewy Farnej, Krzysztofa Ibisza, Agaty Młynarskiej czy też Borysa Szyca.

Poza adresami wyciekły tak osobiste informacje jak wzrost, waga, informacje o chorobach, a nawet opis sprawności fizycznej. Sprawę wykrył portal Niebezpiecznik.pl, który zamieścił jako dowód skan wykradzionych informacji.

Jeśli dane trafią w niepowołane ręce, to spora część gwiazd może mieć problem. 

Zobacz: Piotr Rubik oszukany w Internecie. Teraz musi za to słono zapłacić

Wyciekły dane znanych osób

Wyciekły dane znanych osób


Odchudzona Ewa Farna:

Wyciek danych polskich celebrytów
ONS
Newsy
Szefowa firmy tłumaczy się z wycieku danych gwiazd: To cios poniżej pasa
Jakie będą konsekwencje skandalu?

We wtorek polskimi celebrytami wstrząsnęła afera z wyciekiem danych z firmy Fit & Eat. Sprawa jest o tyle poważna, że do sieci przedostały się poufne informacje dotyczące adresów zamieszkania, numerów telefonów, a nawet kodów do bram na osiedlach gwiazd. Wśród poszkodowanych znaleźli się m.in. Ewa Farna , Krzysztof Ibisz czy Borys Szyc . Przypomnijmy: Szok! Do sieci wyciekły wszystkie dane Farnej, Młynarskiej, Szyca i wielu innych gwiazd Taki skandal nie mógł oczywiście pozostać bez odzewu. Właściciele firmy Fit & Eat w końcu zabrali głos w tej sprawie i zapewnili, że wkrótce zmienią dostawcę usług IT, co ma wydatnie wpłynąć na bezpieczeństwo danych klientów. W rozmowie z TVN24.pl zdradzają też, że o przestępstwie poinformowali już odpowiednie organy ścigania i Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, który ma przeprowadzić szeroko zakrojoną kontrolę.   Nasza kancelaria prawna powiadomiła też o wycieku organy ścigania i GIODO. Będziemy ściśle współpracować i czekać na rozwój wypadków. Ta sytuacja uderza w nas nie tylko biznesowo, ale i prywatnie. To cios poniżej pasa, nie wiem komu i dlaczego mogło na tym zależeć - komentuje w rozmowie z TVN24.pl Joanna Brzezińska, współwłaścicielka Fit & Eat. Szefowa firmy nadmienia też, że wszyscy klienci zostali już przeproszeni. Zobacz: Piotr Rubik oszukany w Internecie. Teraz musi za to słono zapłacić Ewa Farna w Opolu:

drewniana pieczątka firmowa
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Pieczątka firmowa. Sprawdź co powinna zawierać
Pieczątka firmowa, choć nie jest wymagana prawnie, przydaje się w wielu sytuacjach, np. przy zakładaniu firmy. W dodatku niekiedy potrzebna jest na umowach, wszelkiego rodzaju dokumentach, fakturach, czy pismach urzędowych.

Pieczątka firmowa, choć nie jest wymagana prawnie, przydaje się w wielu sytuacjach, np. przy zakładaniu firmy. W dodatku niekiedy potrzebna jest na umowach, wszelkiego rodzaju dokumentach, fakturach, czy pismach urzędowych. Pieczątka firmowa – co powinno się na niej znaleźć? Pieczątka firmy pozwala na identyfikację firmy. Umieszcza się na niej takie dane jak:   1. Nazwa firmy i przedsiębiorcy – na pieczątce firmowej powinna znaleźć się nazwa firmy i przedsiębiorcy . W przypadku spółki na pieczątce może znaleźć się nazwa skrócona. Pieczątka dla jednoosobowej działalności gospodarczą powinna zawierać imię i nazwisko właściciela .   2. Numer NIP – kolejny element, jaki powinien się znaleźć na pieczątce to numer NIP (numer identyfikacji podatkowej), którego wymaga ustawa o działalności gospodarczej, w artykule 16.   3. Siedziba firmy i adres – siedziba firmy i adres także muszą się znaleźć na pieczątce firmowej. Jeśli siedziba firmy nie została podana, należy podać adres zamieszkania przedsiębiorcy. Kiedy właściciel posiada filie w kilku miejscach, należy podać adres główny.   4. Dodatkowe informacje – na pieczątce firmowej mogą znaleźć się także dodatkowe informacje, takie jak numer telefonu , faksu, adres poczty elektronicznej, logo firmy (jeśli zawiera), czy strona internetowa przedsiębiorstwa. Dane te mogą ułatwić klientowi kontakt z firmą .

dokument na blacie
Flickr/ Daniel X. O'Neil/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Informacje potrzebne do złożenia wniosku o ubezwłasnowolnienie
Wniosek o ubezwłasnowolnienie powinien zawierać informacje o uczestniku postępowania (osobie, która ma zostać ubezwłasnowolniona) i dane o wnioskodawcy (osobie domagającej się ubezwłasnowolnienia). Niekiedy do wniosku należy dołączyć dodatkowe dokumenty takie jak skrócone odpisy aktu małżeństwa lub akty zgonu osób bliskich ubezwłasnowolnianemu.

Wniosek o ubezwłasnowolnienie powinien zawierać informacje o uczestniku postępowania (osobie, która ma zostać ubezwłasnowolniona) i dane o wnioskodawcy (osobie domagającej się ubezwłasnowolnienia). Niekiedy do wniosku należy dołączyć dodatkowe dokumenty takie jak skrócone odpisy aktu małżeństwa lub akty zgonu osób bliskich ubezwłasnowolnianemu. Elementy wniosku o ubezwłasnowolnienie   dane uczestnika postępowania (osoby, która ma zostać ubezwłasnowolniona );   dane wnioskodawcy (osoby, domagającej się ubezwłasnowolnienia);  wskazanie zakresu ubezwłasnowolnienia (częściowe lub całościowe);   uzasadnienie wniosku i przyczyn jego złożenia (opis okoliczności, wskazanie placówek leczenia         oraz sytuacji majątkowej osoby, która ma zostać ubezwłasnowolniona);   wyjaśnienie stosunku osoby domagającej się ubezwłasnowolnienia wobec uczestnika (informacje, które pozwolą ustalić, czy wnioskodawca jest uprawniony do złożenia wniosku);  wskazanie informacji na temat stanu cywilnego uczestnika postępowania;  wskazanie czy stan zdrowia uczestnika umożliwia mu osobiste stawienie się w sądzie. Do wniosku o ubezwłasnowolnienie należy także dołączyć  odpis skrócony aktu urodzenia;   dokumenty, które potwierdzą kim dla uczestnika jest wnioskodawca ;  odpis skrócony aktu małżeństwa (w przypadku osób pozostających w związku małżeńskim);  odpis skrócony aktu zgonu małżonka (jeśli uczestnik postępowania jest wdową lub wdowcem);  odpis skrócony aktu małżeństwa zawierający informacje o rozwodzie lub odpis prawomocnego wyroku sądowego (w przypadku osób rozwiedzionych);  świadectwo lekarskie wydane przez lekarza psychiatrę na temat stanu psychicznego uczestnika postępowania lub opinię psychologa;  zaświadczenie z poradni przeciwalkoholowej lub z poradni leczenia uzależnień (w przypadku...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner