Pazura skomentował odbudowę tęczy
ONS
Newsy

Pazura przeciwny odbudowaniu tęczy. Popiera Narodowców: Dlaczego są pałowani?

Aktor skomentował ostatnie zamieszki

Cezary Pazura ograniczył jakiś czas temu swoją medialną działalność. Aktor raczej nie udziela zbyt wielu wywiadów, a jego interesami zajęła się żona. Czasem jednak pozwoli sobie na komentarz odnośnie aktualnych wydarzeń ze świata polityki czy show-biznesu i trzeba przyznać, że bywają to słowa naprawdę zaskakujące. Przypomnijmy: "Dobrze, że Szulim dostała z liścia od Dody!"

Tym razem gwiazdor postanowił wypowiedzieć się na temat odbudowy tęczy na Placu Zbawiciela w Warszawie. Kilka dni temu ruszyły prace renowacyjne instalacji, która kilka miesięcy temu została podpalona podczas demonstracji. Niestety, odbudowa tęczy została zakłócona przez grupę około 30 narodowców, którzy próbowali zablokować prace montażowe. Na miejsce została wezwana policja i doszło do kilku przepychanek. Pazura jest jednak zdania, że protestujący mieli prawo blokować odbudowę tęczy.
 

Na Placu Zbawiciela w Wwie miały się rozpocząć prace renowatorskie słynnej tęczy, która to z kształtu samego ma ŁĄCZYĆ dwa skrajne brzegi. Niestety prace się nie rozpoczęły, bo grupa osób , którzy na ten symbol w tym miejscu się nie zgadza, nie dopuściła do rozpoczęcia prac. Były okrzyki, przepychanki, nawet zatrzymano dwadzieścia kilka osób. Bo oni sobie tej tęczy nie życzą! Wniosek: są tacy , którzy sobie życzą i są tacy którzy sobie nie życzą. Pytanie: dlaczego jedni są pałowani przez Policję i zatrzymywani , a inni nie? Czy to znaczy, że ja muszę się w przyszłości godzić na WSZYSTKO na co się inni zgadzają, czy będę miał prawo mieć swoje zdanie? Czy nie przypłacę tego zdrowiem i więzieniem? - pyta na swoim Facebooku.


Pazura dodaje też, że losy tęczy są mu wprawdzie obojętne, ale ubolewa nad tym, iż symbol ten został przywłaszczony przez homoseksualistów, co prowadzi do podziałów i konfliktów.
 

Szczerze mówiąc, to ta tęcza powiewa mi luźnym żaglem, choć z drugiej strony zamiast łączyć dzieli? Straciła swoje pierwotne znaczenie. Być może dlatego, że jako symbol została sobie przywłaszczona przez jedną grupę przeciw innej? A symbole są żywe w ludzkiej świadomości jak cholera! - dodaje.


Poniżej pełna wypowiedź Pazury. Zgadzacie się z nim?

Zobacz: Piróg poniża żonę Pazury na Facebooku

Cezary Pazura o odbudowie tęczy

Cezary Pazura z wychudzoną żoną na premierze w kinie:

Michał Szpak oburzony słowami Cezarego Pazury
ONS
Newsy
Szpak atakuje Pazurę: Kretyńskie poczynania, debilne przemówienia!
Wokalista mocno się wkurzył

Cezary Pazura ostatnio coraz mniej gra w filmach czy serialach, ale nie ograniczył swej obecności w mediach do zera. Jakiś czas temu wraz z żoną pojawił się na Uniwersytecie Opolskim w roli wykładowcy, a od czasu do czas komentuje wszystko, co się wydarzy w Polsce i na świecie. Ostatnio nie spodobał mu się atak na narodowców blokujących odbudowanie słynnej, warszawskiej tęczy . Przypomnijmy: Pazura przeciwny odbudowaniu tęczy. Popiera Narodowców: Dlaczego są pałowani? W swoim oświadczeniu aktor stwierdził, że protestujący mieli całkowite prawo, by blokować jej odbudowanie. Ubolewał również, że tęcza straciła swoje pierwotne znaczenie i stała się symbolem homoseksualistów. Na ostre słowa Cezarego natychmiast zareagowali internauci, którzy podzielili się w opinii na ten temat. W opozycji do Pazury zdecydowanie stanął wokalista, Michał Szpak , który jest wprost oburzony słowami aktora. Na swoim Facebooku dość ostro skrytykował jego oświadczenie:   Żyjemy w kraju absurdu , straszne ze zwykła tęcza jest w stanie skłócić naród a co gorsze doprowadzić do tak kretyńskich poczynań jak jakies chore homofobiczne wiece wygłaszanie debilnych przemówień. A co gorsze ludzie którzy wydawało by sie sa inteligentni szczepią sobie język na poczet tolerancji . Przerażający obraz Polski w świecie ... - pisze Szpak (pisownia oryginalna) Przyznajemy, że to naprawdę mocna odpowiedź. Po której stronie jesteście? Zobacz:  Szok! Michał Szpak został ZAATAKOWANY NOŻEM   Cezary Pazura z żoną na premierze filmu:

Tęcza zniknęła z Placu Zbawiciela
Facebook
Newsy
Słynna tęcza zniknęła z Warszawy! Które gwiazdy ją pożegnały?
Słynna tęcza zniknęła z Warszawy! Które gwiazdy ją pożegnały?

Słynna warszawska tęcza zniknęła wczoraj z Placu Zbawiciela! Historia instalacji wykonanej przez Julitę Wójcik w 2012 roku jest naprawdę burzliwa. Konstrukcja od początku wywoływała duże emocje - zaczęła być utożsamiana z walką o tolerancję i środowiskami LGBT. Z tego powodu wielu konserwatystów od początku chciało, aby jak najszybciej zniknęła. Zobacz: Cejrowski obraża gejów w "Newsweeku": Won z pederastami z placu Zbawiciela!   Słynna tęcza była także siedem razy podpalana! Po tym, jak spłonęła podczas marszu z okazji Święta Niepodległości, urząd miasta zapewnił jej większą ochronę, jednak i to nie pomagało. W walkę o instalację włączyły się więc gwiazdy, które za każdym razem, kiedy została zniszczona, pojawiały się na Placu Zbawiciela i przynosiły kwiaty, by ją ozdobić.  Wśród nich m.in.  Agnieszka Szulim czy Zofia Ślotała .   Zobacz: Ślotała i Szulim też odnawiają tęczę: Nie spalicie nas wszystkich!   Jedną z najbardziej zaangażowanych gwiazd w walkę o tęczę była Edyta Górniak . Diwa zapewniała, że będzie o nią walczyć do końca . Uważała, że to jedna z najpiękniejszych ozdób w stolicy: Będę pogniewana na osobę, która zdecyduje o tym, że tak się stanie. Dlatego że to jedna z najpiękniejszych ozdób naszego miasta. Jeżeli ktoś zdecyduje, żeby to przenieść, to będzie wielka strata pod każdym względem. Dla jednych jest to symbol, dla drugich to jest uroda tego miasta. Z różnych powodów to miejsce stało się bardzo charakterystyczne, prawie stało się kultowe. Nie rozumiem tej decyzji. Mam nadzieję, że to tylko plotka - mówiła w rozmowie z Super Expressem Zobacz: Górniak odwiedziła spaloną tęczę i... zdobiła ją żywymi kwiatami   Wczoraj zaś na Placu Zbawiciela pojawiło się kilka gwiazd, które pożegnały warszawską tęczę. Wśród nich m.in. Karolina...

Cejrowski o tęczy w "Newsweeku"
ONS/Newsweek
Newsy
Cejrowski obraża gejów w "Newsweeku": Won z pederastami z placu Zbawiciela!
Idol prawicy ostro o obrońcach tęczy w Warszawie

Tego można było się spodziewać. W jutrzejszych wydaniach tygodników opinii sporo miejsca zostanie poświęconego tolerancji w naszym kraju, dla wszelkiego rodzaju mniejszości i inności. Dyskusja ta powróciła ponownie na czołówki gazet za sprawą zeszłotygodniowego spalenia tęczy na placu Zbawiciela w Warszawie. Zobacz: "Warszawa przeżyła najazd jaskiniowców" Jedną z najgłośniejszych osób, które popierają ten akt wandalizmu jest Wojciech Cejrowski słynący z bardzo konserwatywnych i skrajnie prawicowych poglądów. Podróżnik już na swoim Facebooku wyraził zadowolenie ze spalenia kolorowego obiektu, który jego zdaniem był homoseksualną propagandą. W najnowszym "Newsweeku, jego słowa są jeszcze ostrzejsze. Przypomnijmy: "Nareszcie! To nie jest plac zboczeńców" - Już mówię!!! Jak mi pan nie będzie przerywał, to szybciej skończę!!! To plac Zbawiciela i jeżeli Gronkiewicz–Waltz chce pederastom stawiać pomniki tęczowe, to niech sobie poszuka placu Unii Europejskiej, tam to postawi, bo tam narodowcy nie przyjdą nawet siku zrobić. Nieroztropne było stawianie przed świątynią katolicką pod wezwaniem Chrystusa Króla Zbawiciela pomnika grzechowi sodomskiemu. I tu jest winowajca. I należy palić takie pomniki, należy je zwalczać wszystkimi sposobami, nielegalnymi również, gdyż to jest bluźnierstwo przeciwko Bogu. Amen. Dziennikarz spytał Cejrowskiego, a gdzie jego miłość do poszanowania drugiej osoby, która jest jednym z fundamentów wiary katolickiej. - Z miłości do mojej babci, która modliła się do tego Boga. Z miłości do mojej mamusi, dla której Jezus Chrystus jest królem żywym i obecnym w tej świątyni. Fizycznie obecnym. Z miłości do wszystkich przodków i krewnych, nie mogę się godzić na pomnik grzechu sodomskiego wystawiony tuż przed tą świątynią. Ta  świątynia tam była pierwsza, więc won z pederastami z placu...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner