Od kilku dni nie milkną echa w sprawie dotacji dla artystów związanych z pandemią koronawirusa. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło, że w ramach Funduszu Wsparcia Kultury pomoc finansową, o łącznej wartości 400 mln złotych, otrzymają wszelkie instytucje artystyczne oraz poszczególni artyści, między innymi Sławomir Świerzyński z zespołu Bayer Full, Kamil Bednarek, Grzegorz Hyży czy Radosław Liszewski z zespołu Weekend.

Reklama

Jednak ze względu na dość duże kontrowersje, wypłata środków finansowych została na razie wstrzymana.

Szanowni Państwo, zamiast projektu ustawy antycelebryckiej zdecydowaliśmy wstrzymać wypłaty FWK do czasu pilnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Instytucje i przedsiębiorcy kultury czekają na to wsparcie. Wkrótce stosowny komunikat" - napisał na Twitterze Piotr Gliński.

Zobacz także: Szokująca teoria Donatana o dotacjach dla gwiazd: "Rząd skłócił świat muzyczny, ludzie nienawidzą chciwych artystów"

To jednak tylko niewielka część gwiazd, które miały otrzymać dotacje. Zebraliśmy dla Was wszystkie informacje na ten temat, które możecie zobaczyć w naszym wideo. Dowiecie się kto miał otrzymać jakie kwoty, a także komentarze gwiazd na ten temat!

Reklama

Wideo możecie obejrzeć powyżej

Zobacz także
EastNews
Reklama
Reklama
Reklama