Party Stories
Ostaszewska i Szumowska na Berlinale 2015
Newsy

Berlinale 2015: Małgośka Szumowska zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia za nowy film!

Wielki sukces reżyserki

Polskie kino ma dobrą passą. Po kilkudziesięciu sukcesach "Idy" swoje 5 minut ma Małgośka Szumowska i jej nowy obraz "Body/Ciało". Przed chwilą reżyserka zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie - Berlinale 2015. Główna nagroda, czyli Złoty Niedźwiedź, powędrowała ostatecznie do irańskiego filmu "Taxi" w reżyserii Jafara Panahiego.

Zobacz: Ostaszewska i Szumowska na festiwalu filmowym w Berlinie. Nowy obraz reżyserki walczy o główną nagrodę

Film Szumowskiej miał swoją premierę w poniedziałek i jest już drugim z rzędu, po głośnym "W imię...", obrazem reżyserki, który reprezentował Polskę w walce o Złotego Niedźwiedzia. "Body/Ciało" walczył o nagrodę obok 19 innych obrazów. Wielkie gratulacje dla Szumowskiej i wszystkich twórców filmu.

Zobacz: Mateusz Kościukiewicz wśród 10 najlepszych młodych aktorów Europy
Premiera 50 twarzy Greya na festiwalu w Berlinale:

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale
East News
Newsy
Wow! Kolejny WIELKI sukces polskiej reżyserki! Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale za "Twarz"

Wow! Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale. Polska reżyserka została doceniona za film "Twarz", który otrzymał nagrodę od jury - Srebrnego Niedźwiedzia.  Główną nagrodę - Złotego Niedźwiedzia otrzymała Adina Pintilie za "Touch Me Not". To drugi Srebrny Niedźwiedź, który otrzymała Małgorzata Szumowska. W 2015 roku została nagrodzona za swój film Body/Ciało.   Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale   "Twarz"  Małgorzaty Szumowskiej ( premiera w kwietniu) to opowieść o mężczyźnie, który stracił twarz w wyniku wypadku, a później po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Główną rolę w filmie gra mąż Szumowskiej,  Mateusz Kościukiewicz . Reżyserka zdradziła, że obsadziła w tej roli męża, ponieważ chciała, żeby główną rolę zagrała osoba, do której ma absolutne zaufanie.   Reżyserka była zachwycona odbierając nagrodę na festiwalu w Berlinie! - Dziękuję za tę nagrodę. To ważne, bo "Twarz" to film, który mówi o problemach nie tylko w moim kraju, ale także w Europie i na świecie. Jestem dumna, że jestem reżyserką, kobietą  - powiedziała. Gratulacje!   ZOBACZ:  Czy wiek ma znaczenie? Poznajcie polskie pary z naprawdę DUŻĄ różnicą wieku!   Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale   Aktorka otrzymała nagrodę za film "Twarz"

Ostaszewska i Szumowska na Berlinale 2015
Newsy
Ostaszewska i Szumowska na festiwalu filmowym w Berlinie. Nowy obraz reżyserki walczy o główną nagrodę
Obie wyglądały fantastycznie

Maja Ostaszewska to wybitna aktorka, która niewiele mówi o swoim życiu prywatnym. Gwiazda bardziej skupia się na swojej pracy. Aktualnie aktorka przebywa na festiwalu filmowym Berlinale, gdzie odbyła się premiera najnowszego filmu w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej , "Ciało". Zobacz: Ostaszewska jest buddystką. Opowiedziała o swoich świętach Bożego Narodzenia Obie panie pojawiły się na tej prestiżowej imprezie, gdzie reprezentowały nasz kraj. Produkcja ma szansę na główną nagrodę - Złotego Niedźwiedzia. "Ciało" to opowieść o zgorzkniałym prokuratorze i jego córce, cierpiącej na anoreksję. Próbują odnaleźć się po śmierci żony i matki. O tym, czy Polakom udało się zdobyć główną nagrodę - Złotego Niedźwiedzia - dowiemy się już w Walentynki.  Trzymamy kciuki. Zobacz:  Szumowska jest w związku z młodszym o 14 lat aktorem!     Gwiazdy na festiwalu Dwa Brzegi:

Berlinale Magdalena Cielecka, Tomasz Wazilewski, Marta Nieradkiewicz, nagroda srebrne lwy dla filmu Zjednoczone Stany Miłości
acebook Magdaleny Cieleckiej
Newsy
Brawo!!! Srebrny Niedźwiedź dla polskiego filmu na Festiwalu Filmowym w Berlinie!

Brawo Tomasz Wasilewski! Polak właśnie odebrał nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz do filmu "Zjednoczone Stany miłości" na Festiwalu Filmowym w Berlinie! Jeszcze dziś zastanawialiśmy się, czy polski film ma szansę na wygraną i cytowaliśmy, co mówi o "Zjednoczonych Stanach miłości" sam Tomasz Wasilewski. I szybko dostaliśmy odpowiedź:)   O czym jest film "Zjednoczone Stany miłości"? Fabuła filmu osadzona jest w Polsce początku lat 90., po przemianach ustrojowych. Cztery kobiety w różnym wieku decydują, że to również dobry czas do zmian w swoim życiu. Zaczynają walkę o szczęście i spełnienie marzeń. Agata (Julia Kijowska) to młoda matka uwięziona w nieszczęśliwym małżeństwie, która szuka ucieczki w innym, niemożliwym do spełnienia związku. Renata (Dorota Kolak) to starsza nauczycielka zafascynowana swoją sąsiadką Marzeną (Marta Nieradkiewicz) - samotną byłą królową piękności, której mąż pracuje w Niemczech. Siostra Marzeny - Iza (Magdalena Cielecka), dyrektorka szkoły, kocha się w ojcu jednej ze swoich podopiecznych. Zobacz także: "Zjednoczone Stany miłości" ze Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie! Zobacz zwiastun filmu!   Magdalena Cielecka i Tomasz Wasilewski na Berlinale 2016   Magdalena Cielecka na Berlinale zrobiła furorę kreacją.   Zobacz także: Zjawiskowa Magdalena Cielecka na festiwalu w Berlinie! Czyją kreację wybrała na czerwony dywan? Ekipa pracująca przy filmie "Zjednoczone Stany miłości" przed Berlinale Palast  

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner