Tomasz Mackiewicz Tomasz Mackiewicz na wyprawie Tomasz Mackiewicz Tomasz Mackiewicz, Elisabeth Revol
Tomasz Mackiewicz
East News
Poznaj szczegóły!
1/4
Tomasz Mackiewicz
East News

 

Ciało Tomasza Mackiewicza zostanie sprowadzone z Nanga Parbat? To pytanie od kilku miesięcy z pewnością zadaje sobie wiele osób. Na początku roku, podczas zejścia ze szczytu góry doszło do prawdziwego dramatu z udziałem Polaka. Tomasz Mackiewicz po udanym ataku szczytowym miał poważne problemy ze zdrowiem, przez co nie był w stanie schodzić w dół. Jego towarzyszka, Elizabeth Revol pomagała Mackiewiczowi, jednak na wysokości ok. 7200 metrów musiała podjąć chyba najważniejszą w  jej życiu decyzję - czekanie na pomoc razem z kolegą, czy próba samotnego zejścia. Revol postanowiła schodzić w dół, jednak jak później relacjonowała, była pewna, że ratownicy podejmą próbę ściągnięcia Tomasza Mackiewicza. Elizabeth została uratowana przez Adama Bieleckiego i Denisa Urubko, jednak przez pogarszające się warunki pogodowe do Polaka nie udało się dotrzeć z pomocą. Tomasz Mackiewicz pozostał na Nanga Parbat...

 

O tragedii Tomasza Mackiewicza ostatnio znów zrobiło się głośno. Wszystko przez poruszającą relację czeskich himalaistów, którzy w rozmowie z mediami powiedzieli, że podczas ich wyprawy na Nanga Parbat widzieli namiot Polaka. 

 

Pojawiło się więc pytanie, czy ciało Tomasza Mackiewicza może zostać sprowadzone z góry? Zobaczcie, co powiedzieli himalaiści! 

Zobacz także: Czescy himalaiści odnaleźli namiot Tomasza Mackiewicza i pokazali wstrząsające ZDJĘCIE!

2/4
Tomasz Mackiewicz na wyprawie
Facebook

 

Czescy himalaiści w rozmowie z Wirtualną Polską przyznali, że wchodząc i schodząc z Nanga Parbat widzieli namiot, w którym najprawdopodobniej znajduje się ciało Tomasza Mackiewicza. Pavel Burda i Lukas Dubsky przyznali, że nie odważyli się sprawdzić, czy w namiocie rzeczywiście jest polski wspinacz. 

 

Emocjonalnie to był cholernie trudny moment. Przez kilka minut patrzyłem na ten namiot, nie znałem Tomka osobiście, ale tam i w tym momencie czułem, jakbym stracił najlepszego przyjaciela. Tomek osierocił trójkę dzieciaków, ja mam dwójkę. Rozkleiłem się. Po drugie, schodząc z okrutnej Nangi, naprawdę ostatnią rzeczą, jaką chcesz zobaczyć, jest ciało innego człowieka- w rozmowie z portalem WP SportoweFakry przyznał Pavel Burda.

Dziennikarze zapytali więc, czy według nich ciało Tomasza Mackiewicza można sprowadzić z Nanga Parbat?

Zobaczcie poruszającą odpowiedź czeskich himalaistów! 

 

Zobacz także: Kalczyńska o relacji Revol z Nanga Parbat: "Wiele jeszcze skrywa. Widać, że umie panować nad tym, co zdradza"

3/4
Tomasz Mackiewicz
East News

 

Według czeskich himalaistów, którzy wzięli udział w lipcowej wyprawie na Nanga Parbat, ciało Tomasza 
Mackiewicza można sprowadzić ze zbocza góry. Zaznaczają jednak, że taka wyprawa byłaby bardzo trudna. 

To możliwe. Bądźmy jednak realistami. Potrzeba byłoby zorganizować profesjonalną wyprawę, z silnymi himalaistami, którzy po dotarciu na taką wysokość mieliby jeszcze siłę sprowadzić ciało niżej. To nie jest takie proste- w rozmowie z Wirtualną Polską powiedział Lukas Dubsky.

Pavel Burda potwierdza, że pod względem technicznym taka wyprawa po ciało Polaka jest możliwe. Himalaista zwraca jednak uwagę na inną kwestię...

Mimo "technicznej" możliwości sprowadzenia ciała pozostaje pytanie: "czy Tomek nie powinien zostać na zawsze na tej górze?". Od razu uprzedzę, nie znam odpowiedzi. Taką decyzję ma prawo podjąć tylko najbliższa rodzina, nikt więcej- przyznał w wywiadzie dla WP.

 

Waszym zdaniem ciało Tomasza Mackiewicza powinno zostać sprowadzone z Nanga Parbat? 

 

Zobacz także: "Wyruszenie po Tomka skazałoby Eli na śmierć!" Adam Bielecki mówi, czy Mackiewicza można było uratować

 

 

4/4
Tomasz Mackiewicz, Elisabeth Revol
Facebook
Więcej na temat Tomasz Mackiewicz