Basia Kurdej-Szatan płacze podczas rozmowy
YouTube
Newsy

Basia Kurdej-Szatan płacze w rozmowie z Magdą Mołek: "Stałam się naczelną zdrajczynią kraju" 

Kolejny wywiad z Basią Kurdej-Szatan o jej kontrowersyjnym wpisie. Mówi o manipulacjach i konsekwencjach jakie poniosła po. Dostaje wiadomości z pogróżkami!

Basia Kurdej-Szatan udzieliła wywiadu Magdzie Mołek w jej internetowym programie "W moim stylu". Aktorka po raz kolejny odniosła się do skandalu, który wywołała, kiedy w sposób kontrowersyjny i dość wulgarny opisała jeden z filmików z granicy polsko-białoruskiej z udziałem Straży Granicznej i uchodźców na którym było słychać m.in. płacz małych dzieci. Podczas rozmowy z Mołek Kurdej-Szatan nie mogła powstrzymać łez. Opowiedziała m.in. o konsekwencjach swojej wypowiedzi oraz utracie pracy.

Wiktoria Gąsiewska i Adam Zdrójkowski wrócą do siebie? Basia Kurdej-Szatan komentuje rozstanie pary!

Basia Kurdej-Szatan: "Stałam się naczelną zdrajczynią kraju"

Chyba nikt, a z pewnością Basia Kurdej-Szatan, nie spodziewał się, jak wielkie zamieszanie może wywołać jeden post na Instrgamie. Tak było z wpisem aktorki, która oglądając przerażające nagranie z granicy, w ostrych słowach oceniła działalność Straży Granicznej:

K****a!!! Co tam się dzieje!!! To jest k***a „straż graniczna"??? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy!!! Jak tak można!!! Mordercy!!!!! Chcecie takiego rządu wciąż??? Który zezwala na takie rzeczy, wręcz rozkazuje tak się zachowywać?  - napisała wówczas gwiazda.

Aktorka, widząc, jak wielkie poruszenie wywołał jej wpis, usunęła go i od razu przeprosiła wszystkich, tłumacząc, że nie chodziło jej o całą Straż Graniczną, zaś odniosła się tylko i wyłącznie do sytuacji z filmu, który obejrzała. Mołek w rozmowie z Kurde-Szatan zdradziła, że nie była w stanie obejrzeć go w całości, Basia zaś tak, stąd jej ostra reakcja: 

Z jednej strony ta sytuacja nauczyła mnie, żeby ważyć słowa i że powinnam była wyrazić to w innymi słowami. Z drugiej strony wyraziłam to właśnie takimi słowami, jakie miałam po obejrzeniu tego 3-minutowego filmiku, gdzie tak traktowane są kobiety i dzieci. Obejrzałam cały ten filmik. Chciałam wiedzieć, co tam się dzieje i byłam w takim stanie, tak wewnętrznie byłam rozdarta, ogromnie poruszona, czułam ból i wściekłość. A wracałam do domy do swoich dzieci. I w takim stanie napisałam ten post.

Basia Kurdej-Szatan ponownie zaznaczyła, że nie chciała urazić pracowników mundurowych, wielokrotnie przepraszała za swój język, nie sądziła jednak, że poniesie tak wielkie konsekwencje:

Stałam się naczelną zdrajczynią kraju, która nie szanuje munduru polskiego. To nie jest tak. Nawet nie wiem, co o tym myśleć. Jestem obrzucana błotem. Dostaję maile, że mam popełnić samobójstwo, z przeróżnymi wyzwiskami... - mówiła w rozmowie z Mołek.

Basia Kurdej-Szatan w wywiadzie z Magdą Mołek
YouTube

Basia Kurdej-Szatan nie może powstrzymać łez

Kurdej-Szatan od kilkunastu dni jest ciągle hejtowana, ma jednak też spore wsparcie - nie tylko osób z branży, ale przede wszystkim rodziny:

Rodzice przejmują się nagonką, która mnie dotyczy, ale mnie wspierają. Bardzo dużo wiadomości dostaję od ludzi, których dawno nie widziałam, od dziennikarzy, od producentów. [...] Powiem ci naprawdę, że nie spodziewałam się, że tak wiele osób będzie chciało do mnie napisać i wyciągnąć do mnie rękę. Za często jest tak, że przechodzimy obok czegoś obojętnie. Ja dostałam tak dużo wsparcia, że jestem ogromnie wzruszona.

Wyraźnie wzruszona mówiła:

Jestem przede wszystkim matką, żoną, kocham swój zawód. Kocham życie, kocham ludzi, nie mogę patrzeć jak dzieje się taka krzywda, komukolwiek. 

Basia Kurdej-Szatan płacze w wywiadzie z Magdą Mołek
YouTube

Basia Kurdej-Szatan o kulisach zwolnienia z TVP! 

Basia opowiedziała również o kulisach utraty pracy w TVP. Tuż po jej wpisie Jacek Kurski, prezes TVP, publicznie poinformował, że aktorka zostaje wyrzucona z telewizji, co za tym idzie z serialu "M jak miłość", w którym gra od lat. Kurdej-Szatan wyznała, że nie miała żadnej rozmowy na ten temat, a zaskoczeni sytuacją byli nawet producenci serialu:

Nie miałam żadnej rozmowy. Produkcja sama była zaskoczona sytuacją. To był dzień, gdy wydałam oświadczenie, takie ostateczne, w którym chciałam się odnieść, że moja wypowiedź tyczyła się konkretnego filmiku, a nie całej Straży Granicznej, Wojska Polskiego, wszystkich mundurowych. Napisałam to oświadczenie rano, ale będąc doświadczoną sytuacjami, gdzie piszę coś i różnie może to być odebrane, postanowiłam, że skonsultuję to moje oświadczenie  z koleżanką, która pracuje w firmie komunikacyjnej. [...] Po południu jej to wysłałam, chciałam to publikować, Ona jeszcze była w pracy, odpisała mi wieczorem, gdy byłam na scenie. Spektakl skończyłam o 22, o 22 zeszłam ze sceny i chciałam opublikować i zostałam zaskoczona w internecie informacją o moim zwolnieniu. 

Okazuje się, że stacja już od jakiegoś czasu chciała się jej... pozbyć. Za Basią stawali jednak producenci programów i festiwali, które prowadziła, nie mając do niej żadnych zastrzeżeń:

To znaczy po pierwsze, zaczęłam prowadzić festiwale w Opolu i prowadzić programy jeszcze za poprzedniej władczy. Chwilę później władza się zmieniła i na początku to nie było takie kategoryczne z ich strony. To musiał być czas, proces, wdrażania się szefostwa, w to jak mogą prowadzić telewizję. A prowadziłam te programy, byłam „gwiazdą”, nie było łatwo mnie usunąć, jeśli ludzie byli do mnie przyzwyczajeni, lubili mnie. Ale nadszedł moment, po paru latach, że po prostu usunięto mnie ze wszystkiego. Oprócz serialu „M jak miłość" gdzie zaczęłam pracować jeszcze wcześnie, gdzie produkcja dbała o to, żebym tam była.

Basia Kurdej-Szatan wyrzucona z M jak miłość?
mat. prasowe

Basia otrzymywała pewne sygnały, że może zostać wyrzucona z TVP:

To produkcje chciały ze mną pracować, tak było przy "The Voice" czy "Dance Dance Dance". [...] Produkcje nie miały do mnie żadnych zarzutów. Chodząc na różne marsze, będąc w kontrze do obecnej władzy, wiadome było, i dochodziło do mnie z różnych stron, to że „może lepiej żebym Sylwestra nie prowadziła” [...] Już chciano mnie wyrzucić z prowadzenia programu „Dance, Dance, Dance", ale jednak produkcja przewalczyła. Cały czas docierały do mnie takie informacje. Potem jak już prowadziłam, no to było, że zła sukienka, tu coś nie tak i to już szło odgórnie, mimo że produkcja nie miała do mnie zastrzeżeń - mówiła w rozmowie z Magdą Mołek gwiazda.

Basia Kurdej-Szatan tłumaczy się z głośnej wypowiedzi
Artur Zawadzki/REPORTER

Reakcje na wywiad Magdy Mołek z Basią Kurdej-Szatan

Wywiad Mołek z Kurdej-Szatan odbija się szerokim echem w mediach. Dlaczego dziennikarka zdecydowała się na rozmowę z Basią? W swoim poście pisała:

Moja dzisiejsza rozmowa na kanale W MOIM STYLU jest wyrazem solidarności z Basią Kurdej-Szatan. Jest moją niezgodą na opresyjne działania wobec tych, którzy wyrażają swoje poglądy i wyrażają swoje emocje. Jest niezgodą na zastraszanie, gnębienie i poniżanie Kobiety, która miała odwagę mieć swój głos. I ja Jej ten głos oddaję.

Widzowie są jednak mocno podzieleni: 

Niestety trzeba brać odpowiedzialność za własne słowa....szczególnie te których cofnąć nie można....to już zostanie i w Internecie i w pamięci wielu osób. Stało się i nic tego nie zmieni....

Pani Magdo, a może dla odmiany zaprosi Pani kogoś kto ma zupełnie inne poglądy? To byłoby dużo ciekawsze niż takie słodzenie sobie nawzajem

Pani Magdo, to nie jest normalna reakcja nazywając kogoś mordercą. Trzeba niestety panować nad emocjami, co nie jest łatwe. A jeżeli tego nie robimy, należy spodziewać się konsekwencji. - czytamy.

Cały wywiad zobaczycie poniżej.

 

Basia Kurdej Szatan odchodzi z The Voice Kids
Newsy
Basia Kurdej-Szatan o przykrych kulisach odejścia z TVP! Nie uwierzysz, jak ją pożegnano
Basia Kurdej-Szatan o przykrych kulisach odejścia z TVP! Nie uwierzysz, jak ją pożegnano

W ostatnim czasie Basia Kurdej-Szatan straciła kilka programów w TVP. Prezenterka prowadziła "Kocham CIę Polsko", "The Voice of Poland", " The Voice Kids " a także ostatnio została zatrudniona w "Dance, Dance, Dance". Do tej pory prezenterka nie komentowała tych doniesień, aż do teraz! Okazuje się, że stacja pożegnała się z Basią w bardzo nieciekawy sposób... Mimo wszystko aktorka dziękuję za wspólne lata!  Kurdej-Szatan tłumaczy zwolnienie  Basia Kurdej-Szatan zamieściła na swoim Instagramie obszerny wpis, w którym podziękowała za ostatnie lata pracy w TVP.  - Skoro już wszystko wiadomo... parę słów ode mnie :) to były piękne lata ! Prowadzenie tych wszystkich bombowych programów - Kocham Cię Polsko, The Voice of Poland, The Voice Kids, Dance Dance Dance - było dla mnie ogromną radością, spełnieniem, niezwykłym doświadczeniem. Angażowałam się maksymalnie, dawałam z siebie ile tylko mogłam ! Przeżywałam razem z uczestnikami, starałam się dodawać otuchy, cieszyłam się z nimi i martwiłam się o nich. I podchodziłam do wszystkiego bardzo poważnie i profesjonalnie zarazem - zaczęła Basia.  I dodała, że dziękuje wszystkim osobom, z którymi miała okazję pracować, ponieważ razem stworzyli drużynę.  Dziękuję baaaardzo całej wspaniałej PUBLICZNOŚCI za piękne słowa, komentarze, uśmiechy i dobry odbiór💜 dziękuję również władzom TVP, że mimo mojej niepokorności politycznej (zawsze uważałam, że powinnam żyć w zgodzie ze swoim sumieniem) dawaliście się namówić przez te parę lat producentom i reżyserom, którzy chcieli ze mną pracować i pozwalaliście na kontynuowanie mojej pracy - pisze dalej. Niestety, okazało się, że władze TVP pożegnały się z Basią w bardzo...

Barbara Kurdej-Szatan Polsat
ONS
Newsy
Basia Kurdej-Szatan już dostała nową pracę! Poprowadziła "Przebojowe Opole"
Basia Kurdej-Szatan już dostała nową pracę! Poprowadziła "Przebojowe Opole"

Basia Kurdej-Szatan została ostatnio zwolniona z TVP. Prezenterka i aktorka nie poprowadzi już czterech programów, które cieszą się wielką popularnością, mianowicie "The Voice of Poland", "The Voice Kids", "Dance, dance, dance" oraz "Kocham Cię, Polsko". 33-latka długo nie była jednak bez pracy. W niedzielę wieczorem wraz z Maciejem Dowborem i Maciejem Rockiem poprowadziła "Jedziemy na wakacje", czyli Przebojowe Opole. Jak wypadła? Basia Kurdej-Szatan w Polsacie  Basia Kurdej-Szatan o tym, że traci pracę dowiedziała się z rozmowy telefonicznej.  Nie dziękuję za sposób pożegnania się ze mną. Chyba po paru latach prowadzenia tylu programów i bycia jedną z "twarzy TVP" - jak mnie określono - można było zrobić to w bardziej elegancki sposób niż jeden informacyjny telefon wykonany przez kolegę z produkcji. No trudno. Tak czy siak - było wspaniale! :))) - napisała na Instagramie aktorka. Zobacz także:  Ile Basia Kurdej Szatan straci po odejściu z TVP? Te kwoty robią wrażenie Wcześniej podziękowała widzom i kolegom z pracy za wspólne lata. I życzyła powodzenia nowej prowadzącej Idzie Nowakowskiej.  Basia nie była jednak długo bez pracy. W niedzielę była jedną z prowadzących koncert w Opolu! Na scenę zaproszeni byli wspaniali artyści, m.in. Shaggy, zespół Wilki, Jenny Berggren z zespołu Ace of Base, a także Krzysztof Cugowski.  Basia na scenie zaprezentowała się w długiej różowej sukience. Uśmiech nie schodził jej z twarzy i widać, że aktorka zapomniała już o przykrościach, które spotkały ją od strony TVP. Bądźcie z nami od 20.05 ! Będzie gorrrrącooo 🔥🔥🔥 - zapraszała Basia do oglądania programu. Jak 33-latka poradziła sobie na scenie?  Basia...

Basia Kurdej Szatan w białej marynarce
EastNews
Newsy
Basia Kurdej Szatan przejdzie do Polsatu?! Już otrzymała tam pierwszą pracę!
Basia Kurdej Szatan przejdzie do Polsatu?! Już otrzymała tam pierwszą pracę!

Ostatnio "Party" jako pierwsze podało, że Basia Kurdej Szatan straciła aż dwa programy w TVP. Gwiazda nie poprowadzi już "The Voice of Poland" ani "The Voice Kids". Mówi się też, że nie zobaczymy jej wiosną w drugiej edycji "Dance, Dance, Dance". A wszystko przez to, że aktorka nie kryła się ze swoimi poglądami, także politycznymi. Oczywiście Kurdej nie musi martwić się o pracę (nadal gra w dwóch serialach - "M jak miłość" w TVP i "W rytmie serca" w Polsacie) - Polsat od razu znalazł dla niej pracę! Basia Kurdej Szatan poprowadzi koncert Polsatu Już 30 czerwca Basia Kurdej Szatan wraz z Maciej Rockiem poprowadzi koncert „Przebojowe Opole”, który zobaczymy na antenie Polsatu! Podczas show na deskach opolskiego amfiteatru wystąpią m.in. Krzysztof Cugowski, Ryszard Rynkowski, Edyta Górniak, Wilki, Maciej Maleńczuk, Lanberry, Komodo, a zagraniczną gwiazdą wieczoru będzie Shaggy! Kurdej Szatan ma mnóstwo doświadczenia w prowadzeniu koncertów telewizyjnych na żywo, ale pierwszy raz zrobi to w innej telewizji niż TVP. Czy w ten sposób Nina Terentiew chce sprawdzić Barbarę?  Kiedy okazało się, że Kurdej traci 2 programy w TVP, pojawiły się plotki, że już jesienią zobaczymy ją w... "Tańcu z Gwiazdami". Inne źródła donoszą z kolei, że Telewizja Publiczna wcale nie chce pozbywać się jednej z największych gwiazd w Polsce i już wkrótce Barbara z mężem, Rafałem, poprowadzą reaktywujący się program "Czar par". To wszystko na razie w sferze plotek, ale jak widać - wszyscy chcą pracować z Basią!    Barbara Kurdej Szatan to jedna z największych gwiazd w Polsce!  

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner