Bartosz Kapustka na boisku

Rewelacja Euro 2016, Bartosz Kapustka opowiada o swoich początkach: "Dom był zaczadzony piłką"

Bartosz Kapustka na boisku

Bartosz Kapustka opowiada o swoich początkach w piłce nożnej! Młody sportowiec, którego Polacy pokochali po pierwszym meczu Polaków w czasie Euro 2016, udzielił wywiadu portalowi sport.pl. Okazuje się, że Bartosz Kapustka od dziecka skazany był na karierę sportową.

Dlaczego? Jego ojciec sam jest piłkarzem  i grał w klubie MKS Tarnovia Tarnów. Od dziecka zarażał też pasją swojego syna. Jak wspomina to 19-letni reprezentant Polski?

To był dom zaczadzony piłką. Mama zawsze narzekała, że kiedy chciała oglądać jakiś serial lub film, to nie da rady, bo u nas ciągle leciał jakiś mecz. Od zawsze piłka w domu. Na okrągło - zdradził. 

Bartosz Kapustka wyznał również, że jego kariera sportowa zaczęła się już w wieku 6 lat! 

Zacząłem grać w wieku sześciu lat. Wtedy nie przywiązywano wielkiej uwagi do warunków fizycznych. Wiele razy w swoim życiu usłyszałem, że nie poradzę sobie w piłce seniorskiej; że jestem zbyt wątły; że muszę nabrać masy mięśniowej, ale nigdy nie zwracałem na to uwagi. Starałem się grać swoje i cieszyć się z piłki. Zawsze grając z kolegami na podwórku, później w lidze i ekstraklasie, cieszyłem się, że mogę być na boisku - wyznał.

Kibicujecie dalszej karierze Bartosza Kapustki?

 

Zobacz: Ile Bartosz Kapustka zarobi na pierwszej reklamie? Prawie tyle co Lewandowski!​

 

Bartosz Kapustka opowiada o początkach w sporcie

Bartosz Kapustka

Bartosz Kapustka zaczął grać w piłkę w wieku 6 lat!

Bartosz Kapustka na boisku
Instagram

Więcej na temat Euro 2016
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01