Ania Wyszkoni krytykuje rozdanie Fryderyków
ONS
Newsy

Wyszkoni oburzona galą Fryderyków: Omijani są tam artyści tacy jak ja

Prestiżowa nagroda nie jest dla wszystkich?

24 kwietnia odbyła się wielka gala rozdania prestiżowych nagród muzycznych - Fryderyki 2014. Na muzycznej imprezie nagrodzono najlepszych polskich artystów z nurtu muzyki rozrywkowej, jazzowej i klasycznej. Bezkonkurencyjny okazał się Dawid Podsiadło, który tego wieczoru zgarnął aż 4 statuetki. Przypomnijmy: Ponad 50 gwiazd na rozdaniu Fryderyków 2014

Nie wszyscy jednak artyści otrzymują szansę na to prestiżowe wyróżnienie. O swoich odczuciach względem nagród postanowiła opowiedzieć Ania Wyszkoni. Popularna artystka nigdy nie była nominowana do Fryderyków, uważa bowiem, że muzycy, którzy wykonują muzykę popularną, są omijani przez Akademię przyznającą statuetki:

Mam dystans do tych nagród, nie byłam nigdy nominowana, a omijani są tam artyści, którzy tworzą muzykę popularną, docenia się tych alternatywnych. Ja mam mnóstwo innych, pięknych nagród od publiczności w domu - powiedziała Wyszkoni w programie "Co za tydzień".


Zgadzacie się z Anią? Może zmieniłaby zdanie, gdyby otrzymała statuetkę?

Zobacz: Wyszkoni krytykuje Beyonce. Była na jej wielkim koncercie
 

Ania Wyszkoni na wakacjach:

Dawid Podsiadło na gali Fryderyków 2014
ONS
Newsy
Podsiadło w przemowie na Fryderykach: Nie lubię swojej piosenki
Dawid ma inne zdanie niż komisja

Na wczorajszej gali rozdania prestiżowych nagród Fryderyki 2014 największym zwycięzcą okazał się Dawid Podsiadło . Artysta zgarnął aż 4 statuetki, m.in. za debiut roku i album roku. Skromny artysta pojawił się na muzycznej uroczystości wraz z narzeczoną, a najwięcej problemów sprawiły mu kilkakrotne podziękowania po każdym odebraniu Fryderyka. Przypomnijmy: Podsiadło nie świętował sukcesu na Fryderykach sam. Pokazał śliczną dziewczynę   Zwycięzca "X-Factora" należy do tej grupy wokalistów, którzy wolą śpiewać, niż mówić. Na wczorajszej imprezie wokalista musiał zabrać głos kilkakrotnie, a jego przemówienia były przez wszystkich odbierane z uśmiechem na twarzy. Kiedy odbierał statuetkę w kategorii "Przebój roku" za utwór "Trójkąty i kwadraty" artysta zaskoczył wszystkich swoim wyznaniem.  Szczerze przyznał, że znudził mu się ten utwór: Dziękuję za nagrodę za ten utwór, w sumie to nie przepadam już za nim, bo już kilkanaście razy zagrałem ją na koncertach - oznajmił artysta Obawiamy się, że publiczność jeszcze nie raz będzie kazała mu ten hit zaśpiewać. Zobacz: Pełna lista nagrodzonych na Fryderykach 2014   Gwiazdy na rozdaniu Fryderyków 2014:

AKPA
Newsy
Farna, Brodka, Rusowicz - kto dostanie Fryderyka?
Ogłoszono nominacje

Przed nami 19. gala rozdania najważniejszych muzycznych nagród w kraju, czyli Fryderyków. Zanim jednak poznamy szczęśliwców, których doceniła Akademia Fonograficzna musimy poczekać do 26 kwietnia. Tymczasem właśnie ogłoszono nominowanych, wybranych z 918 nadesłanych zgłoszeń. Największe szanse na zdobycie statuetki mają Ania Rusowicz i Julia Marcell . Obie piosenkarki otrzymały po sześć nominacji. O jedną mniej, bo pięć, otrzymała Katarzyna Nosowska (tym samym zdobyła prym w ilości nominacji w historii konkursu - aż 69 razy!). Szanse na nagrodę mają także m.in. Iza Lach , Ramona Rey i ubiegłoroczna liderka w ilości zwycięstw - Brodka . Swoją szansę na zapisanie się w historii Fryderyków ma także Adele , za kultowy już album "21". Sporym zaskoczeniem jest nominacja przyznana Ewie Farnej jako wokalistce roku. Warto dodać, że decyzje o zwycięstwie podejmuje aż 1200 osób związanych ze światem muzyki. Gala będzie transmitowana na żywo przez TVP2. chimera

Zwycięzcy SuperJedynek w Opolu
Akpa
Newsy
SuperJedynki w Opolu: Kto dostał nagrodę?
Triumfowali Enej, Lisowska, Brzozowski i Pectus

Za nami drugi dzień festiwalu w Opolu. Na scenie zaprezentowali się artyści rywalizujący o nagrody przyznawane przez TVP - "SuperJedynki" . Wśród nich nie zabrakło najgorętszych gwiazd tego sezonu. Do walki o najwyższe laury stanęli: zespoły Enej i Loka , Ewelina Lisowska , Jula , Rafał Brzozowski czy Donatan . Statuetki wręczali artyści triumfujący w poprzednich latach: Sylwia Grzeszczak , Ania Wyszkoni , Blue Cafe i Bajm . Sami też zostali uhonorowani specjalnymi nagrodami za wkład w historię festiwalu i polskiej muzyki. Nagrody przyznano w 5 kategoriach - oto wyniki: SuperPrzebój : Enej SuperArtystka: Ewelina Lisowska SuperArtysta: Rafał Brzozowski SuperZespół: Pectus SuperWystęp : Pectus Jesteście zadowoleni z takiej decyzji telewidzów? Komu kibicowaliście?   Zobacz też galerię zdjęć gwiazd, które wystąpiły pierwszego dnia festiwalu w Opolu:

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner