Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie Durczoka
ONS
Newsy

Oficjalnie: Wiemy, kto zastąpi Kamila Durczoka w "Faktach"

Mężczyzna czy kobieta?

Kamil Durczok po tym jak utracił pracę w stacji TVN będzie dochodził swoich praw, jakie zostały naruszone, jego zdaniem, przez dziennikarzy "Wprost". Dziennikarz domaga się bardzo wysokiego odszkodowania. Zobacz: Durczok nie odpuści redaktorom "Wprost". Domaga się wysokiego odszkodowania

W jednej z największych stacji w Polsce nastąpiło teraz wiele zmian. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl wybrano już następcę Durczoka. Został nim Adam Pieczyński, członek zarządku TVN ds. programów informacyjnych. Dziennikarz związany jest ze stacją od 2001 roku i ma spore doświadczenie w branży, ponieważ był między innymi korespondentem hiszpańskiego pisma „El Pais”, wicenaczelnym programów informacyjnych w Polskim Radiu oraz naczelnym „Wiadomości” w TVP. 

Prywatnie Pieczyński związany jest z Justyną Pochanke, która jeszcze niedawno sama była jedną z faworytek do objęcia tego stanowiska. Jednak to nie jedyna zmiana jaka zaszła. Stacja zmieniła także właściciela. Grupa ITI i Grupa Canal+ sprzedały większościowy pakiet udziałów w spółce TVN amerykańskiej firmy Scripps Networks Interactive. Wartość transakcji to 584 mln euro.

Zmiany na lepsze?

Zobacz: Kamil Durczok na okładce nowego "Party". Co jeszcze straci?
 Kamil Durczok na salonach:

Sylwester Latkowski nie jest już redaktorem naczelnym "Wprost"
ONS
Newsy
Latkowski stracił posadę redaktora naczelnego "Wprost". Jego miejsce zajął ktoś inny
To znany dziennikarz

Po tym jak "Wprost" nagłośniło aferę molestowania i mobbingu, w którą zamieszany był Kamil Durczok przez kilka tygodni w mediach nie było innego tematu. Wobec dziennikarza po długim dochodzeniu wyciągnięto konsekwencje, ale on nie zamierza tego tak zostawić. Od tygodnika domaga się wysokiego odszkodowania. Zobacz:  Durczok nie odpuści redaktorom "Wprost". Domaga się wysokiego odszkodowania Po zmianie szefa "Faktów" w TVN nie tylko w stacji zaszły zmiany. Okazuje się, ze z fotelem redaktora naczelnego "Wprost" pożegnał się Sylwester Latkowski . Dziennikarz nie odejdzie jednak z tygodnika, a jego miejsce zajmie Tomasz Wróblewski, który niegdyś był związany z gazetą,a pracę stracił za artykuł o "trotylu na wraku Tupolewa". Michał Lisiecki, wydawca pisma wyjaśnił powody tej decyzji w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl: Dziś w segmencie mediów, jeśli możemy mówić o jakiejś stałości, to jest nią wyłącznie ciągła zmiana. Pracowałem z wieloma redaktorami naczelnymi i wiem, że nie każdy z nich miałby odwagę Latkowskiego, aby stawiać czoła naprawdę trudnym i ważnym tematom, których polskie media, a szczególnie media wydawane w Polsce przez zagraniczne koncerny, nie tylko nie podejmują, ale kierując się wyłącznie interesem ekonomicznym - świadomie ignorują. Sylwester Latkowski jeszcze nie skomentował sprawy, ale z pewnością z tej zmiany nie jest zadowolony. Zobacz:  Durczok skomentował decyzję komisji TVN. Głos zabrał też jego prawnik     Kamil Durczok na salonach:

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania przeciwko Kamilowi Durczokowi
ONS
Newsy
Nowe fakty w sprawie Durczoka. Prokuratura nie znalazła dowodów w głośnej sprawie o molestowanie
Dziennikarz jest niewinny?

Kilka tygodni temu wybuchła wielka afera z udziałem Kamila Durczoka , którego oskarżono o mobbing i molestowanie. Dziennikarz z dnia na dzień przestał pojawiać się na antenie "Faktów" i jak się później okazało trafił do szpitala. Zobacz: Durczok trafił do szpitala po wizycie w radiu. Prokuratura zbadała już ślady "białego proszku" W stacji TVN powstała wówczas specjalna komisja, która po rozmowie z pracownikami wydała oświadczenie w którym informuje o zakończeniu współpracy z redaktorem naczelnym serwisu informacyjnego. W mediach pojawiło się wiele sensacyjnych doniesień i zdjęć dotyczących Kamila Durczoka . Dziennikarz postanowił wyjechać z Warszawy i zamieszkać w domu swojej żony, która pomimo rozstania stanęła za nim murem. Okazuje się jednak, że sprawa Kamila Durczoka może mieć zaskakujący finał. Jak donosi "Fakt" prokuratura, która z urzędu zajęła się sprawą ewentualnego molestowania, nie znalazła dowodów na molestowanie przez dziennikarza . - Postępowanie sprawdzające dotyczące molestowania seksualnego w spółce TVN zakończone zostało odmową wszczęcia postępowania karnego, mając na uwadze, że nie zostały wypełnione znamiona żadnego czynu zabronionego - zdradziła dla Faktu prokurator Małgorzata Szeroczyńska. Prokurator przyznaje również, że sprawa dotycząca rzekomego posiadania narkotyków przez dziennikarza wciąż jest w toku. Jesteście zaskoczeni? Zobacz: Durczok nie odpuści redaktorom "Wprost". Domaga się wysokiego odszkodowani a \ Kamil Durczok na salonach:

Piotr Kraśko chciał zastąpić Kamila Durczoka
ONS
Newsy
Piotr Kraśko chciał przejść do TVN. Miał zastąpić Kamila Durczoka
Dlaczego to nie wyszło?

Afera z udziałem Kamila Durczoka , która wybuchła kilka miesięcy temu, zaskoczyła wszystkich. Z dnia na dzień pojawiały się nowe doniesienia prasowe, w których oskarżano znanego dziennikarza o mobbing i molestowanie seksualne. Po przeprowadzonej kontroli w stacji TVN Durczok musiał pożegnać się ze swoją pracą . Sprawą zajęła się również prokuratura, która ostatecznie nie znalazła dowodów na molestowanie. Zobacz: Żona Durczoka o decyzji prokuratury: To pierwsza poważna weryfikacja. Mam nadzieję, że... Po tym jak Kamil Durczok został przestał być szefem redakcji "Faktów" w stacji TVN, rozpoczęły się spekulacje, kto może go zastąpić. Po kilku dniach ogłoszono, że miejsce Durczoka zajmie członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych, Adam Pieczyński . Jak się jednak okazuje, wśród kandydatów na stanowisko szefa programu informacyjnego, znalazł się również Piotr Kraśko ."Na żywo" informuje, że dziennikarz, który od kilku lat związany jest z TVP, przeszedł już nawet wstępne rozmowy z władzami TVN. Rozmowy były zaawansowane, Kraśko miał poparcie Piotra Waltera, ale w związku ze sprzedażą TVN-u amerykańskiemu koncernowi Scripps Networks Interactive, do podpisania wiążących umów nie doszło - zdradza informator gazety. Według tygodnika, do zmiany stacji dziennikarza namawiała żona, Karolina Ferenstein- Kraśko . Niestety, okazuje się również, że losy Piotra Kraśki w telewizji publicznej są bardzo niepewne. Odkąd Juliusza Brauna zastąpił Janusz Daszczyński, pracownicy obawiają się o swoją przyszłość Wielu pracowników stacji uważa, że szef "Wiadomości" nie utrzyma swojego stanowiska, wszystko rozstrzygnie się w przeciągu najbliższych dni . Być może nie zwolnią go od razu, ale przesuną na mniej eksponowane miejsce w strukturze stacji - zdradził pracownik TVP. Dla Piotra Kraśki z...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner