Party Stories
Tomasz Komenda
East News
Newsy

Tomasz Komenda nie był w stanie obejrzeć całego filmu o sobie! Nie wytrzymał jednej sceny

Na ekrany kin trafił właśnie głośny film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", opowiadający o prawdziwej historii, która żyła cała Polska. Scenariusz oparto na losach Tomasza Komendy, który został skazany na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił. W więzieniu spędził aż 18 lat i przeżył prawdziwe piekło na ziemi.

W wywiadzie dla WP Magazyn, Komenda opowiedział jak zareagował na film. Jak mówi, jednej ze scen nie był w stanie obejrzeć.

Zobacz także: Tomasz Komenda wciąż walczy o odszkodowanie. Po 18 latach w więzieniu otrzymał jedynie bon na 500 złotych! 

Zapytaliśmy Rafała Collinsa o pracę dla Tomasza Komendy. Odpowiedź nas zaskoczyła!

Komenda nie był w stanie obejrzeć do końca filmu o sobie

Dla człowieka, który tyle przeszedł, powrót do najgorszych chwil w swoim życiu musi być wyjątkowo bolesny. Portal WP.pl zapytał Tomasza Komendę jak zniósł film opowiadający o jego losach. Okazuje się, że nie był w stanie obejrzeć całego. Zresztą podobnie jego mama, która wyszła jeszcze wcześniej od niego.

Wyszedłem, jak filmowy Tomek trafia do aresztu. To był najgorszy dzień mojego życia. Nikomu nie życzę, żeby przeżył coś takiego - mówił w wywiadzie. 

Według tych, którzy widzieli film, sceny, w których Komenda trafia za kraty, są brutalne. Jako skazany za zabójstwo i gwałt ma w więzieniu szczególnie trudno. Jest bity, polewany wrzątkiem, zastraszany.

Myślałem, że wytrzymam, bo byłem na planie, zagrałem nawet w jednej scenie, jak podaję bohaterowi papierosa. Fajna była atmosfera, taka ciepła, wszyscy mili. Ale przy kręceniu tych ciężkich scen nie mogłem być. Nie chcę wracać do tego, co się działo w więzieniu - mówi Komenda w WP.pl.

W tym samym wywiadzie powtórzył, że doprowadzony do ostateczności próbował popełnić w więzieniu samobójstwo.

Trzy razy się wieszałem. Za każdym razem mnie odcinano. Ale widocznie tak miało być, żebym udowodnił swoją niewinność. Bo jakbym leżał dwa metry pod ziemią, to bym odszedł jako skazany, winny, który nie wytrzymał napięcia i odebrał sobie życie - mówił.

Zobacz także: Ojciec zamordowanej nastolatki błaga o wstrzymanie filmu o Tomaszu Komendzie: "Ja już nie mogę tego wytrzymać..."

Tomasz Komenda podczas uroczystej premiery filmu oświadczył się swojej ciężarnej partnerce. Jednak samego filmu nie był w stanie obejrzeć.

Tomasz Komenda i jego narzeczona Anna Walter
East News

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Piotr Trojan jako Tomasz Komenda w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"
East News
Newsy
Tomasz Komenda skomentował film o swojej dramatycznej historii. "Wciska w fotel" przyznaje mężczyzna
Już 18 września do kin wejdzie głośny film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

Już 18 września do kin wejdzie głośny film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Produkcja opowiada o dramacie Tomasza Komendy, który został skazany na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił. W 2018 roku, po 18 latach spędzonych w zamknięciu, mężczyzna został uniewinniony. Historia Tomasza Komendy wstrząsnęła całą Polską, a już od jutra wszyscy będą mogli zobaczyć, jaki koszmar przeżył niewinnie skazany Komenda. A jak on sam ocenia film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"? Jak prawdziwy jest film o Tomaszu Komendzie? Tomasz Komenda widział już głośną produkcję "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" i był na premierze filmu. Teraz, w rozmowie z dziennikarzem programu Uwaga! TVN zdradził, jak ocenia produkcję opowiadającą o jego historii. Jak zareagował na pytanie, czy da się 18 lat zamknąć w 120 minut? Ja się na to zgodziłem, żeby ten film powstał. No i udało się, uważam, że się udało. Film naprawdę wciska w fotel  - Tomasz Komenda wyznał w programie TVN.  Chociaż film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" trafi do kin dopiero w piątek 18 września, to produkcja już została doceniona. Film zdobył aż pięć nagród podczas festiwalu "Młodzi i film" w Koszalinie.  Nie tylko Tomek zasługuje na opowiedzenie jego historii. Zasłużył na to także policjant Remigiusz Korejwo, który zaczął sam pracować nad sprawą i odkrył prawdę. To przykład dla wszystkich funkcjonariuszy publicznych, jak powinna wyglądać służba społeczna - wprost.pl cytuje reżysera filmu Jana Holoubka. Wybieracie się do kina na film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"? Zobacz także:  Tomasz Komenda oświadczył się ciężarnej partnerce! Wzruszająca scena po premierze filmu "25 lat niewinności"! Film...

Piotr Trojan jako Tomasz Komenda w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"
East News
Newsy
Film o Tomaszu Komendzie w kinach od 18 września! W głównej roli Piotr Trojan
Edward Miszczak ogłosił, że 18 września do kin wejdzie film o Tomaszu Komendzie. Kto w nim zagra?

Sprawą Tomasza Komendy żyła cała Polska! Po latach wyszło bowiem na jaw, że mężczyzna został skazany za zabójstwo, którego nie popełnił. Tomasz Komenda spędził w więzieniu ponad 18 lat! Jego historia wstrząsnęła opinią publiczną. Do tego stopnia, że już niedługo na ekrany kin wejdzie film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Poznajcie szczegóły tej produkcji! Kto zagra Tomasza Komendę w filmie "25 lat niewinności"? Edward Miszczak podczas prezentacji wiosennej ramówki TVN ogłosił dokładną datę premiery filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Produkcja trafi do kin już 18 września. W głównej roli zobaczymy Piotra Trojana, którego widzowie mogą kojarzyć z takich seriali, jak choćby "Znaki", "Pułapka" czy też "Na Wspólnej". Obok niego w filmie pojawią się także między innymi Magdalena Różczka oraz Agata Kulesza.  Za reżyserię "25 lat niewinności" odpowiada Jan Holoubek, dla którego będzie to pełnometrażowy debiut. Co ważne, film powstał za pełną zgodą Tomka Komendy oraz jego bliskich. Sprawa Tomasza Komendy Tomasz Komenda trafił do więzienia, gdy miał zaledwie 23 lata. Mężczyzna został oskarżony o brutalny gwałt i zabójstwo nastolatki, do którego miało dojść w Miłoszycach niedaleko Wrocławia w sylwestrową noc 1996/1997. Mimo braku twardych dowodów na to, że to właśnie Tomek Komenda dopuścił się tej okrutnej zbrodni, chłopak został skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Jednak dzięki dociekliwości między innymi dziennikarzy w 2016 roku prokuratura wróciła do tej sprawy. W toku śledztwa wyszło na jaw, że Tomasz Komenda nie mógł popełnić tej zbrodni. W 2018 roku mężczyzna wyszedł na wolność. Tomek Komenda domaga się teraz odszkodowania od państwa w...

Tomasz Komenda w szarej marynarce
East News
Newsy
Tomasz Komenda wciąż walczy o odszkodowanie. Po 18 latach w więzieniu otrzymał jedynie bon na 500 złotych! 
Tomasz Komenda w rozmowie z mediami opowiedział o swojej walce o odszkodowanie za lata spędzone w więzieniu.

Tomasz Komenda w rozmowie z mediami opowiedział o swojej walce o odszkodowanie za lata spędzone w więzieniu. Jaką pomoc otrzymał po wyjściu na wolność? Tomasz Komenda w wywiadzie dla WP Magazyn zdradził, czy wierzy, że wygra sprawę o blisko 19 milionów złotych odszkodowania. Szczere wyznanie niewinnie skazanego mężczyzny! Tomasz Komenda o odszkodowaniu Historia Tomasza Komendy wstrząsnęła wszystkimi. W 2018 roku sąd uniewinnił mężczyznę, który w przeszłości został niesłusznie skazany za brutalne zabójstwo 15-letniej dziewczynki. Tomasz Komenda dopiero po 18 latach wyszedł z więzienia. Po jakimś czasie okazało się, że mężczyzna walczy o ogromne odszkodowanie za lata spędzone w zamknięciu. Tomasz Komenda żąda prawie 19 milionów złotych, jednak do tej pory mógł liczyć jedynie na pomoc w postaci bonu. Dostałem bon na 500 zł, jak miałem kuratora i nie byłem jeszcze uniewinniony. Po osiemnastu latach. Potem musiałem pisać wnioski, żeby otrzymać kolejne- Tomasz Komenda wyznał w rozmowie z Arturem Zaborskim dla WP Magazyn.  Teraz Tomasz Komenda z pomocą adwokatów walczy o odszkodowanie. (...) mam doświadczonych adwokatów, więc sprawa powinna się zakończyć dla mnie dobrze- zdradził w wywiadzie. Przypominamy, że Tomasz Komenda walczy dokładnie o 18 milionów zadośćuczynienia za 18 lat spędzonych w więzieniu, oraz odszkodowanie w wysokości blisko 812 tysięcy złotych- jest to kwota, którą Tomasz Komenda mógłby zarobić, gdyby nie został skazany i mógłby normalnie pracować.  Zobacz także:   To Piotr Trojan zagrał Tomasza Komendę. Do roli schudł 10 kilogramów: "Głód był straszny" Tomasz Komenda wciąż walczy o odszkodowanie za lata spędzone w więzieniu. Mężczyzna domaga się blisko 19 mln złotych....

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner