Treningi

Na czym polega trening GRIT?
sport
Ćwiczenia
modelowanie sylwetki

Na czym polega trening GRIT?

Krótka, lecz odpowiednio intensywna aktywność fizyczna można zdziałać więcej niż katorżnicze ćwiczenia na siłowni. Świat podbija właśnie trening GRIT - czym jest i jakie przynosi efekty?
Katarzyna Goliat
ćwiczenia na brzuch
dieta
sport
ćwiczenia odchudzające

#zostańwdomu i ćwicz! Szczupły brzuch w trzy minuty

Sezon bikini w pełni, słońce praży niemiłosiernie, a wysokie temperatury zachęcają do ściągania ubrań i eksponowania ciała. Niestety, twój brzuch nie prezentuje się tak, jakbyś tego chciała. Wypróbuj kilka prostych ćwiczeń i ciesz się zgrabnym brzuchem jeszcze w tym roku.
Roksana Obuchowska
kobieta w sportowym stroju ćwicząca jogę
sport
treningi
Joga

Joga – poznaj najważniejsze asany. Jakie są pozycje jogi?

Joga to nie tylko gimnastyka i praca nad ciałem (choć sfera fizyczna ma ogromny wpływ na jakość życia, zdrowie czy samopoczucie), ale także filozofia życia. Celem praktykowania jogi jest osiągnięcie równowagi między ciałem, umysłem i duchem. Jednym z filarów całej filozofii są asany, czyli pozycje, jakie przybierasz podczas praktyki.
Magdalena Kołacka
uśmiechnięta kobieta z założonym na rękę stabilizatorem sportowym
sport
treningi
Choroby

Stabilizatory ochronne dla sportowców - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kontuzje są wpisane zarówno w sport zawodowy, jak i amatorski. O ile w przypadku profesjonalistów kwestie przeciwdziałania urazom oraz ich ewentualne leczenie jest na najwyższym poziomie, o tyle w przypadku amatorów o to trudno. Jeśli już jednak uda się postawić diagnozę i jednym ze wskazań lekarskich będzie zakup i używanie stabilizatora na konkretną partię ciała, warto wiedzieć, jak wybrać ten odpowiedni.
Marcin Michalewski
kobieta i mężczyzna ćwiczący na siłowni
sport
treningi
Siłownia

Jak osoby uprawiające sport powinny dbać o stawy, mięśnie i kości?

Początkujący sportowcy często nie zdają sobie sprawy, z jak dużymi obciążeniami podczas intensywnego wysiłku fizycznego musi sobie radzić organizm. Właśnie brak tej świadomości jest głównym powodem rozmaitych kontuzji i problemów zdrowotnych. Aby zminimalizować ryzyko ich powstawania, należy odpowiednio zadbać o ciało i organizm. Powinni to robić również ci, którzy nie trenują regularnie, ponieważ paradoksalnie to oni są najbardziej narażeni na kłopoty zdrowotne.
Marcin Michalewski
Przetrenowanie organizmu
sport
Ćwiczenia
treningi

Przetrenowanie organizmu – jak się objawia?

Co świadczy o przetrenowaniu i jak sobie z nim radzić? Podpowiadamy, jak rozpoznać objawy i zapobiegać przykrym dolegliwościom.
Magdalena Kołacka
Trening PiYo, czyli połączenie pilatesu i jogi
sport
ćwiczenia odchudzające
treningi

Trening PiYo, czyli połączenie pilatesu i jogi

Trening łączący elementy pilatesu i jogi nie tylko sumuje korzyści płynące z uprawiania obu tych aktywności, ale jest też dobrym rozwiązaniem dla osób chcących zredukować tkankę tłuszczową przy jednoczesnej niemożności wykonywania intensywnych ćwiczeń. Na czym dokładnie polega PiYo i jakie może przynieść efekty?
Katarzyna Goliat
Ćwiczenia w domu – trening obwodowy
sport
Ćwiczenia
ćwiczenia odchudzające

Trening obwodowy – co to jest? Trening obwodowy w domu

Trening obwodowy zalicza się do nowoczesnych technik rzeźbienia i wzmacniania sylwetki. Jest intensywny i pozwala wypracować każdy mięsień podczas jednej sesji. Trening obwodowy w domu to świetny sposób na zachowanie dobrej kondycji bez potrzeby wizyt na siłowni.
Iwona Sitko
Czym jest hurling i czy można go uprawiać w Polsce?
Ćwiczenia
treningi

Hurling – co to za dyscyplina i kto powinien jej spróbować?

Hurling jest drużynową dyscypliną sportową wywodzącą się z Irlandii. Właśnie w tym kraju oraz w Irlandii Północnej sport ten jest najbardziej popularny. W innych europejskich krajach, w tym w Polsce, jest praktycznie nieznany. Głównie z tego względu w naszym kraju uprawianie go na profesjonalnym poziomie jest praktycznie niemożliwe. Swoich sił w hurlingu bez problemów mogą jednak spróbować ci, którzy mieszkają albo udają się z wizytą do Irlandii lub Irlandii Północnej.
Marcin Michalewski
Jak przygotować się do uprawiania nordic walking w zimie?
sport
Ćwiczenia
ćwiczenia odchudzające

Nordic walking zimą – jak odpowiednio się do tego przygotować?

Mimo że nordic walking wywodzi się z krajów skandynawskich, to jednak w wielu krajach szczególną popularnością cieszy się w czasie letnich miesięcy. Korzystna aura pozwala na bezproblemowe pokonywanie tras bez specjalnego przygotowania. Nieco inaczej wygląda uprawianie nordic walking zimą, szczególnie kiedy niskim temperaturom towarzyszą opady śniegu. Osoby planujące chodzenie z kijkami w okresie zimowym powinny przygotować się szczególnie pod względem ubioru.
Marcin Michalewski
Prezenty sportowe na Mikołaja i pod choinkę – jakie kupić?
prezenty
treningi
torby sportowe

Pomysły na sportowe prezenty na Mikołaja i pod choinkę

Znalezienie oryginalnego i praktycznego prezentu na Mikołajki lub pod choinkę na święta Bożego Narodzenia wielu osobom przysparza sporo problemów. O ile w tym pierwszym przypadku często wystarczają drobne upominki w postaci słodyczy, o tyle pod choinkę trzeba bardziej się postarać. Najbardziej trafionymi prezentami są te, które wiążą się z hobby obdarowywanej osoby. Tym, którzy uprawiają sport warto zatem sprawić radość upominek z tejże dziedziny. Podsuwamy pomysły na uniwersalne prezenty dla sportowców.
Marcin Michalewski
Jak przygotować się do pierwszego morsowania?
sport
treningi
Pływanie

Morsowanie – co należy wiedzieć przed decyzją o rozpoczęciu tej aktywności

O dobroczynnym wpływie kąpieli w zimnej wodzie na zdrowie wiadomo od dawna. Między innymi dlatego morsowanie ma wielu zwolenników, choć jak podkreślają osoby praktykujące tę aktywność fizyczną, może stać się ona pewnego rodzaju sposobem na życie. Mimo wielu korzyści wynikających z morsowania, istnieje szereg przeciwwskazań zażywania kąpieli w bardzo zimnej wodzie.
Marcin Michalewski
Buty do „halówki”
piłka nożna
sport
treningi

Jak wybrać odpowiednie buty do piłki nożnej halowej?

W okresie jesienno-zimowym pogoda nie sprzyja uprawianiu wielu dyscyplin na zewnątrz. Jedną z nich jest piłka nożna. Dlatego w tym okresie amatorzy piłki nożnej najczęściej przenoszą się na halę. Aby możliwie najbezpieczniej cieszyć się grą w „halówkę” i przy tym spełniać wymogi obiektów dotyczące obuwia, należy wiedzieć, jak dobrać odpowiednie buty. Ze względu na bardzo duży wybór i rozbieżność cenową podjęcie decyzji może okazać się trudne.
Marcin Michalewski
Bieganie po zmroku – jak się do tego przygotować?
sport
ćwiczenia odchudzające
treningi

Bieganie po zmroku – jak się do tego przygotować?

W okresie jesienno-zimowym dni są krótkie i dosyć wcześnie zapada zmrok. W przypadku wielu osób już powrót z pracy do domu odbywa się pod osłoną nocy. Nic więc dziwnego, że dosyć częstym problemem biegaczy jest odbywanie treningów po zmroku. Niezależnie od tego, czy ćwiczy się w warunkach miejskich, czy poza miastem kluczowe jest zadbanie o bezpieczeństwo.
Marcin Michalewski
Czym jest plogging?
sport
ćwiczenia odchudzające
treningi

Czym jest plogging?

Jak wiele rzeczy na świecie, tak i fitness poddawany jest stale zmieniającej się modzie. Ostatnio w Europie (i nie tylko) trendy staje się tzw. plogging. Czym jest i czy ma szansę przyjąć się w Polsce?
Katarzyna Goliat
Jak ciekawie spędzić wolną niedzielę?
tenis
treningi
Pływanie

Jak spędzić wolną niedzielę? Pomysły na ciekawe aktywności

Wprowadzony w Polsce zakaz handlu w wybrane niedziele miesiąca mocno zaburzył weekendowe mieszkańców naszego kraju. Tętniące życiem w każdą niedzielę galerie handlowe są teraz otwierane tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Ten fakt sprawia, że wielu Polaków nie wie, w jaki sposób spędzić wolny czas. Zarówno latem, jak i zimą możliwości jest bardzo dużo. Podsuwamy pomysły na ciekawe spędzenie wolnej niedzieli!
Marcin Michalewski
Torba sportowa – czym kierować się przy zakupie i jak wybrać najlepszą?
sport
treningi
Siłownia

Czym kierować się przy zakupie torby sportowej?

Torba sportowa jest jedną z najważniejszych rzeczy dla każdej osoby uprawiającej regularną aktywność fizyczną. Aby mogła ona spełniać swoje funkcje, powinna być dobrana właściwie do uprawianej dyscypliny oraz indywidualnych potrzeb. Wbrew pozorom zakup torby sportowej nie jest łatwy. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w sklepach jest dostępnych wiele rodzajów, które nie zawsze są na tyle uniwersalne, aby sprawdzały się we wszystkich dyscyplinach.
Marcin Michalewski
Jak prawidłowo i w jakim celu rolować mięśnie?
sport
cellulit
treningi

Rolowanie ciała - w czym pomaga i jak robić to prawidłowo?

Rolowanie ciała stanowi jeden z elementów przygotowania ciała i prewencji przed powstawaniem kontuzji zawodowych sportowców w różnych dyscyplinach. Rolowanie ciała jest polecane również osobom amatorsko wykonującym regularny wysiłek fizyczny. Najlepiej robić to przy pomocy specjalnych wałków i rolek o odpowiednim stopniu twardości.
Marcin Michalewski
Czym jest i kto może uprawiać swimrun?
sport
treningi
Pływanie

Swimrun - nowa dyscyplina dla wytrzymałych osób

Swimrun jest wytrzymałościową dyscypliną sportową, która powstała niespełna 20 lat temu w Szwecji. Polega ona na pokonaniu określonych tras w formie pływania i biegu (stąd nazwa od angielskich słów: swim – pływanie, run – bieganie). Swimrun uprawia się na otwartej przestrzeni, a z uwagi na to, że wiąże się on z ekstremalnym wysiłkiem jest przeznaczony dla osób w pełni zdrowych i odpowiednio przygotowanych pod względem fizycznym.
Marcin Michalewski
Jak przygotować się i jak rozpocząć bieganie w terenie?
sport
Ćwiczenia
ćwiczenia odchudzające

Bieganie w terenie - przygotowanie, ubiór i wybór tras

Bieganie w terenie, czyli tzw. trial running, można uznać za bardziej ekstremalną formę biegu. Tę formę aktywności fizycznej najprościej można określić jako: bieganie w zróżnicowanych terenach poza miastem. Z uwagi na częste zmiany tras oraz ich trudność, każdy kto planuje rozpoczęcie biegania w terenie powinien specjalnie się do tego odpowiednio przygotować.
Marcin Michalewski
Jedzenie podczas wysiłku fizycznego - kiedy jest wskazane?
sport
zdrowe odżywianie
zdrowe produkty

Co jeść w czasie długiego uprawiania sportu?

Dieta w przypadku każdego sportowca, niezależnie od tego jaką dyscyplinę uprawia, jest bardzo ważna dla zdrowia, ogólnego samopoczucia i wydolności organizmu. Szczególną uwagę na kwestie żywieniowe powinny zwrócić osoby, które wykonują długi i intensywny wysiłek fizyczny. W ich przypadku równie ważne, jak spożywanie posiłków między treningami jest jedzenie w trakcie uprawiania sportu. W niniejszym artykule podpowiadamy, co jeść i w jakich ilościach, aby trening czy start w zawodach był efektywny.
Marcin Michalewski
Cała rodzina ćwiczy na macie z hantlami.
sport
Ćwiczenia
treningi

Jakie dyscypliny sportowe można uprawiać w ramach treningów rodzinnych?

Treningi indywidualne i grupowe różnych dyscyplin są powszechnie znanymi formami aktywności fizycznej. Kluby sportowe i trenerzy coraz częściej oferują treningi rodzinne, które mają na celu nie tylko naukę konkretnej dyscypliny, ale również miłe spędzenie czasu rodziców z dziećmi. Podpowiadamy, jakie ciekawe formy aktywności fizycznej można praktykować całymi rodzinami oraz jakie wiążą się z tym koszty.
Marcin Michalewski
Jak osoby uprawiające sport powinny odpowiednio nawadniać organizm?
sport
zdrowe diety
witaminy

Woda w diecie osób uprawiających sport. Jaką pić, jak często i w jakich ilościach?

Temat wody w diecie osób aktywnych fizycznie często jest pomijany. Sama świadomość tego, że wodę należy pić w czasie treningu i po jego zakończeniu nie oznacza odpowiedniego dbania o nawodnienie organizmu. Ważnych jest wiele innych czynników, jak: ilość, rodzaj, temperatura czy częstotliwość picia. Stosowanie się do sprawdzonych zasad przyjmowania wody pozwala zwiększyć efektywność treningów oraz przełożyć się na osiąganie lepszych wyników.
Marcin Michalewski
Co zabrać na basen kryty - strój, akcesoria i kosmetyki na basen
sport
Ćwiczenia
ćwiczenia odchudzające

Co zabrać ze sobą na basen? Najważniejsze akcesoria i kosmetyki na basen

Pływanie to jedna z najbezpieczniejszych dla zdrowia dyscyplin sportu. Wzmacnia ciało, poprawia kondycję, wpływa korzystnie na układ kostny, a także poprawia wydolność układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z pływaniem lub jeśli chcesz sprawić, że Twoje wizyty na basenie będą lepiej zorganizowane, sprawdź, co ze sobą zabrać.
Magdalena Kołacka
Rower powietrzny - trening dla każdego. Co to jest rower powietrzny?
odchudzanie
sport
treningi

Rower powietrzny – co to jest? Jakie są efekty ćwiczeń na rowerze powietrznym?

Świat fitness rozwija się w zawrotnym tempie. Wraz ze stałym wzrostem liczby osób zainteresowanych poprawą swojego wyglądu, rośnie liczba dostępnych ćwiczeń, programów, diet, suplementów oraz urządzeń. Jednym z najnowszych urządzeń treningowych, jakie pojawiły się na salach fitness, jest rower powietrzny.
Katarzyna Goliat
Czy można schudnąć dzięki jodze?
odchudzanie
sport
ćwiczenia odchudzające

Czy można schudnąć dzięki jodze?

Z pozoru mogłoby się wydawać, że joga ma na celu głównie rozciągnięcie mięśni i trudno dzięki niej zrzucić niechciane kilogramy. Nic bardziej mylnego – joga to doskonały sposób na szczupłą sylwetkę!
Magdalena Kołacka
Trening kardio dla osób z nadwagą. Jak zacząć?
odchudzanie
dieta
sport

Porady dla osób z nadwagą - jak zacząć trening kardio?

Treningi kardio, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy ćwiczenia na orbitreku, uznawane są za najlepszy sposób, by zgubić zbędną tkankę tłuszczową. Często okazują się one jednak zbyt wymagające dla osób z dużą nadwagą.
Katarzyna Goliat
Czym jest wrotkarstwo alpejskie? Gdzie i jak zacząć trenować?
sport
Ćwiczenia
ćwiczenia odchudzające

Wrotkarstwo alpejskie - czym jest, jak i gdzie zacząć trenować?

Od pewnego czasu wrotkarstwo w Polsce jest bardzo popularne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Między innymi dzięki temu w naszym kraju zaczęła rozwijać się bardzo młoda i wciąż mało popularna dyscyplina, jaką jest wrotkarstwo alpejskie. Inline alpine - bo taką nazwę nosi oficjalnie wrotkarstwo alpejskie, jest połączeniem jazdy na rolkach ze slalomem narciarskim.
Marcin Michalewski
Misja nogi! 5 ćwiczeń na zgrabne uda i łydki
sport
Ćwiczenia
modelowanie sylwetki

Misja nogi! 5 ćwiczeń na zgrabne uda i łydki

Ćwicząc mięśnie nóg, nie tylko dbamy o ich wygląd, ale także spalamy więcej kalorii niż, na przykład, ćwicząc w tym samym czasie mięśnie ramion. Walkę o zgrabną sylwetkę warto więc zacząć od treningu dolnej partii ciała.
Roksana Obuchowska
Zgrabne i piękne piersi - wyćwicz je!
pielęgnacja
sport
Ćwiczenia

Zgrabne i piękne piersi - wyćwicz je!

Kremy nawilżające, masaże, dobrze dobrana bielizna i… ćwiczenia fizyczne to recepta na piękne i zadbane piersi. Sprawdź, jak w czterech krokach poprawić wygląd swojego biustu, także w zaciszu domowym.
Roksana Obuchowska
Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner