ćwiczenia na brzuch
Styl życia

#zostańwdomu i ćwicz! Szczupły brzuch w trzy minuty

Sezon bikini w pełni, słońce praży niemiłosiernie, a wysokie temperatury zachęcają do ściągania ubrań i eksponowania ciała. Niestety, twój brzuch nie prezentuje się tak, jakbyś tego chciała. Wypróbuj kilka prostych ćwiczeń i ciesz się zgrabnym brzuchem jeszcze w tym roku.

Na razie siedzimy w domu, ale przed nami sezon bikini... Twój brzuch nie prezentuje się tak, jakbyś tego chciała? "Narodowa kwarantanna" to świetny czas, by nad tym popracować! Wypróbuj kilka prostych ćwiczeń i ciesz się zgrabnym brzuchem jeszcze w tym roku.

Dbanie o sylwetkę nie musi być równoznaczne z godzinami spędzonymi na siłowni. Ważne, aby ćwiczenia były wykonywane regularnie.

Ćwiczenia brzucha - przepis na sukces

Płaski, szczupły i zgrabny brzuch to marzenie wielu z nas. Jednak co zrobić, gdy nie ma jak wyjść na siłownię? Z pomocą przyjdzie nasz zestaw ćwiczeń do wykonania w domu. By je wykonać, nie potrzeba żadnego dodatkowego sprzętu. Najważniejsze w co musisz się uzbroić to dobre chęci i odrobina wytrwałości - strój sportowy jest opcjonalny.

Misja brzuch: 3 minuty, codziennie

Poniżej znajdziesz 5 ćwiczeń, których wykonanie nie powinno ci zająć więcej niż 3 minuty. Wykonuj je po kolei, po każdej parze robiąc 15 sekundową przerwę. Czas trwania każdego ćwiczenia to 30 sekund. Czas start!

Podnoszenie nóg ze skłonami

Połóż się na plecach i wyprostuj nogi. Unieś do góry lewą nogę, zginając ją w kolanie - pozycja taka jakbyś siadała na krześle - i zrób skłon prawą ręką, starając się dotknąć łokciem kolana. Pamiętaj o kącie prostym pomiędzy łydką a udem. To samo wykonaj z użyciem prawej nogi i lewej ręki. Powtarzaj na przemian.

Skłon z prostymi nogami

Pozostań w pozycji na plecach, wyprostuj nogi i ręce nad głową. Wykonaj skłon jednocześnie podnosząc do góry nogi i ręce. Pamiętaj o tym, żeby nie zginać nóg w kolanach. Staraj się podnosić siłą mięśni brzucha, nie karku. Po wykonaniu ćwiczenia odpocznij 15 sekund.

Nożyce

Nożyce to ćwiczenie, które nie powinno sprawić ci problemu. Leżąc cały czas na plecach, podnieś do góry nogi, tworząc z podłogą kąt ostry. Unieś głowę i barki tak, żeby poczuć mięśnie brzucha. Następnie wykonuj naprzemiennie krótkie, szybkie wymachy nogami.

Naprzemienne wymachy rąk i nóg

Odwróć się na brzuch. Podnieś się do góry podpierając się na rękach i nogach w pozycji tzw. deski. Podnieś równolegle do podłogi i wyprostuj lewą nogę i prawą rękę, następnie zamień nogi i ręce. Wykonuj naprzemiennie przez 30 sekund, a potem odpoczywaj przez 15. Prawie połowa za tobą!

Deska z wymachem nóg

Stań w pozycji z poprzedniego ćwiczenia. Podpierając się rękami, wykonuj delikatne podskoki, rozkładając i składając nogi. Wyobraź sobie, że ćwiczysz pajacyki. Tylko w podparciu, na brzuchu i bez użycia rąk. Prawda, że proste?

Trening brzucha
© Jacob Lund/Fotolia.com
Styl życia
Jak pozbyć się boczków i mieć płaski brzuch nie wychodząc z domu
Boczki i fałdki na brzuchu to efekt nadmiaru tkanki tłuszczowej w górnych partiach ciała. Aby się ich pozbyć, należy zdrowo się odżywiać oraz regularnie wykonywać ćwiczenia: brzuszki, skręty, nożyce.

Boczki i fałdki na brzuchu to efekt nadmiaru tkanki tłuszczowej w górnych partiach ciała. Aby się ich pozbyć, należy zdrowo się odżywiać oraz regularnie wykonywać ćwiczenia: brzuszki, skręty, nożyce.   Ćwiczenia na brzuch i boczki w domu wykonuj kilka razy w tygodniu. Połącz je z treningiem cardio i zdrową dietą, a na pewno zobaczysz szybkie efekty. Jak często wykonywać trening na brzuch i boczki Wszystkie mięśnie potrzebują czasu na regenerację, mięśnie brzucha nie są wyjątkiem. Aby nie przemęczać mięśni i nie narazić się na kontuzję, ćwicz około 3 razy w tygodniu . Po każdym intensywnym treningu zrób sobie jeden albo nawet dwa dni wolnego. W tym czasie wprowadzaj treningi cardio , które pomogą ci spalić tkankę tłuszczową odkładającą się na brzuchu i boczkach. Nie tylko brzuszki. Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch Brzuszki to zdecydowanie najpopularniejsze ćwiczenie na mięśnie brzucha. Częstym błędem popełnianym przez początkujących jest ograniczenie treningu tylko do tego jednego rodzaju ćwiczeń. Stałe wykonywanie wyłącznie brzuszków nie przynosi jednak długotrwałych efektów. Dzieje się tak dlatego, że mięśnie szybko przyzwyczajają się do treningu i przestają się wzmacniać. Z tego powodu trening powinien być różnorodny i stale modyfikowany.   Oto skuteczne ćwiczenia na brzuch i boczki, które można trenować w domu.   Wycieraczki   Połóż się na macie na plecach, ugnij nogi w kolanach. Ręce rozłóż na boki, nie odrywaj łopatek. Napnij mięśnie brzucha, oderwij nogi i przenieś je na prawą stronę. Wytrzymaj w tej pozycji 5 sekund, wróć do punktu wyjścia, a następnie wykonaj to samo ćwiczenie przenosząc nogi na lewą stronę. Powtórz 10 razy.   Deska ze skrętem   Przyjmij pozycję jak do klasycznej deski, połóż się na brzuchu oprzyj się na łokciach,...

Mężczyzna ćwiczący
©studioloco/Fotolia
Styl życia
Nożyce pionowe i poziome – ćwiczenie na wyszczuplenie brzucha
Aby pobudzić do wzmożonej pracy mięśnie brzucha możesz w domu ćwiczyć nożyce. Są to wymachy nóg poziome i pionowe, które napinają tkankę mięśniową brzucha.

Aby pobudzić do wzmożonej pracy mięśnie brzucha możesz w domu ćwiczyć nożyce. Są to wymachy nóg poziome i pionowe, które napinają tkankę mięśniową brzucha.   Aby uzyskać efekt płaskiego brzucha wykonuj 6 razy w tygodniu nożyce. Ćwiczenia te możesz robić w sposób poziomy lub pionowy. Poprawne wykonywanie tych ćwiczeń i systematyczne zwiększanie powtórzeń sprawi, że po miesiącu pojawią się pierwsze rezultaty. Pobierz dostępne w 4F kody rabatowe i kup sobie akcesoria do wykonywania ćwiczeń na brzuch. Nożyce na brzuch: pionowe Nożyce powinno się wykonywać na macie, ponieważ przy tym ćwiczeniu ważne jest, by kręgosłup na całej długości przylegał do podłoża . Połóż się na plecach , podnieś wyprostowane nogi pod kątem 30 stopni do podłoża i zacznij je unosić naprzemiennie. Wykonaj przynajmniej 10 powtórzeń na jedną nogę. Nożyce na brzuch: poziome Nożyce poziome są trudniejsze do wykonania. Leżąc na macie, podnieś wyprostowane ale rozchylone nogi na boki tak, aby pomiędzy nogami a podłogą uzyskać kąt 30 stopni. Zacznij przyciągać lewą nogę w prawą stronę, a prawą w lewo. Niech nogi zaczną przypominać nożyce, które tną papier. Pamiętaj, że jedna noga musi być nad drugą, wtedy uzyskasz efekt „cięcia”. Wykonaj 10 powtórzeń.   Nożyce muszą być wykonywane przy prostych ramionach, położonych wzdłuż ciała. Plecy na całej długości muszą przylegać do podłoża. Płaski i jędrny brzuch możesz wytrenować na siłowni.  Wystarczy, że będziesz robić brzuszki, skłony i skręty .  Dzięki ćwiczeniom na dolne partie brzucha pozbędziesz się oponki.  Rób nożyce pionowe i poziome .  Plank, czyli deska, to idealne ćwiczenie na brzuch i całe ciało.  Wykonuj je regularnie, 4 razy w tygodniu...

płaski i umięśniony damski brzuch
©Dash/Fotolia
Styl życia
Płaski brzuch z Mel B
Ćwiczenia Mel B są idealne na wzmocnienie brzucha oraz pozbycie się tzw. boczków i fałdek. Są bardzo intensywne, ale dzięki temu, jak wszystkie ćwiczenia Mel B, skuteczne. Do wykonania treningu brzucha przyda ci się ciężarek, którego rolę może pełnić nawet butelka z wodą.

Ćwiczenia Mel B są idealne na wzmocnienie brzucha oraz pozbycie się tzw. boczków i fałdek. Są bardzo intensywne, ale dzięki temu, jak wszystkie ćwiczenia Mel B, skuteczne. Do wykonania treningu brzucha przyda ci się ciężarek, którego rolę może pełnić nawet butelka z wodą. 10-minutowy trening brzucha Mel B 1. Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy płasko przylegają do podłoża. Ręce wyprostuj i oprzyj dłonie na udach. Następnie unoś głowę, odrywając łopatki od podłogi, a dłońmi dotykaj kolan. Wykonuj to ćwiczenie opracowane przez Mel B rytmicznie przez minutę.   2. Nie zmieniaj pozycji. Podnieś wyprostowaną lewą nogę, by z zresztą ciała utworzyła kąt prosty. Wykonuj rytmicznie według sekwencji: unieś plecy, prawą ręką dotknij wewnętrznej części kolana, lewą dłonią dotknij kostki, połóż z powrotem plecy na podłogę. Powtarzaj przez 30 sekund, następnie zmień nogę.   3. Usiądź, podciągnij nogi, obejmij je rękoma i staraj się zachować równowagę. Twoje ciało przypomina teraz odwrócony trójkąt. Rytmicznie prostuj ręce i dłonie i ponownie podciągnij do klatki piersiowej. Wykonuj przez minutę.   4. Weź w dłonie butelkę, puszkę z konserwą lub inny ciężarek. Ponownie usiądź jak w ćwiczeniu nr 3. Wykonuj skręty tułowia, niemal dotykając podłoża raz z jednej strony ciała, raz z drugiej. Wykonuj minutę.   5. Odłóż butelkę i połóż się na plecach. Dłonie wzdłuż tułowia. Unieś łopatki i sięgaj raz jedną dłonią, raz drugą, jakbyś chciała złapać się za kostkę – wyginaj całe ciało w bok. Wykonuj minutę.   6. Nie zmieniając pozycji, cały czas z uniesionymi łopatkami machaj wyprostowanymi rękoma w górę i w dół, jakbyś uderzała o podłogę. Rób to rytmicznie, energicznie przez minutę.   7. Znów usiądź jak w ćwiczeniu nr 3 –...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner