Kibicowanie w pubie
© Nomad_Soul/Adobe Stock
Styl życia

Czy warto obejrzeć mecz w pubie - plusy i minusy

Mundial jest doskonałą okazją do dodatkowego zarobku dla restauracji i pubów, które chcąc to wykorzystać, zachęcają kibiców promocjami i dodatkowymi atrakcjami. Dlatego też wieczory dla kibiców cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza że po zakończonym meczu można kontynuować zabawę.

Mundial jest doskonałą okazją do dodatkowego zarobku dla restauracji i pubów, które chcąc to wykorzystać, zachęcają kibiców promocjami i dodatkowymi atrakcjami. Dlatego też wieczory dla kibiców cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza że po zakończonym meczu można kontynuować zabawę.

 

Jeszcze kilka lat temu na oglądanie meczu w pubie można było zdecydować się w ostatniej chwili. Podczas tegorocznego Mundialu może okazać się, że w ulubionej knajpce, bez dokonania wcześniejszej rezerwacji, po prostu nie będzie dla nas miejsca. Skąd moda na tego typu kibicowanie?

Dlaczego warto iść na mecz do knajpki?

Przede wszystkim liczy się solidarność kibiców, którzy chcą wspólnie dopingować swoją drużynę do zwycięstwa. Przy wcześniej dokonanej rezerwacji może okazać się, że znamy większość osób, które przyjdą na mecz, ponieważ są stałymi bywalcami wybranego przez nas miejsca. To dodatkowy plus - z tego typu oglądania zazwyczaj rezygnują pseudo-kibice, którzy mogliby zepsuć całą przyjemność. Kibicowanie w gronie znajomych jest rozwiązaniem, które naprawdę warto przetestować. Puby i restauracje, mimo dostępu do napojów alkoholowych, są bezpiecznymi miejscami. Właścicielom zależy, aby klienci regularnie wracali i korzystali z ich oferty. Aby zapewnić jak największy komfort, często udostępniają kilka telewizorów lub dużych ekranów - w ten sposób z każdego stolika można śledzić grę.

Harmonogram oglądania - jak zaplanować wieczór?

Zazwyczaj wieczór kibica rozpoczyna się godzinę przed meczem, kiedy w telewizji trwa już studio sportowe, a my mamy jeszcze chwilę na przywitanie się i nadrobienie towarzyskich zaległości. Restauracja ma ten plus, że można przy okazji meczu zjeść dobrą kolację w miłym towarzystwie, a ostatni gwizdek wcale nie oznacza konieczności powrotu do domu. Spotkanie piłkarskie można potraktować jako początek miłego wieczoru. Puby często otwarte są do późnych godzin nocnych lub do ostatniego klienta. Dodatkowo oferują wiele promocji z okazji Mundialu.

 

Jeśli pub ma ogródek, w tym roku bardzo modne są strefy kibica na świeżym powietrzu. Pamiętajmy jednak, że pogoda może popsuć szyki - decydując się na pub, warto upewnić się wcześniej, że w czasie deszczu będziemy mogli przenieść się do środka.

 

Krakersy, paluszki, piwo i orzeszki stoją na stole, w tle mecz w telewizji.
©wideonet/stock.adobe.com
Styl życia
Menu na wspólne oglądanie meczu - które przekąski sprawdzą się najlepiej?
Kiedy zaprosimy znajomych na wspólne oglądanie meczu w domu, stajemy się gospodarzami imprezy. Nie tylko musimy zapewnić komfortowe warunki do kibicowania, ale też zadbać o odpowiednie przekąski. Jak się właściwie przygotować, aby goście byli zadowoleni i aby nie spędzić całego wieczoru w kuchni?

Kiedy zaprosimy znajomych na wspólne oglądanie meczu w domu, stajemy się gospodarzami imprezy. Nie tylko musimy zapewnić komfortowe warunki do kibicowania, ale też zadbać o odpowiednie przekąski. Jak się właściwie przygotować, aby goście byli zadowoleni i aby nie spędzić całego wieczoru w kuchni?   Kibicowanie w domu może być niesamowitym przeżyciem, jeśli jako gospodarze zadbamy o odpowiednią oprawę - wystrój, oczywiście duży ekran lub telewizor - a także zorganizujemy prawdziwą strefę kibica, wraz z odpowiednimi strojami i gadżetami. Tego wieczoru możemy się naprawdę wykazać.   Menu na wieczór kibica   Niezbędne gadżety w narodowych barwach można zakupić w większości sklepów - w trakcie trwania mundialu nawet stacje benzynowe są odpowiednio zaopatrzone, jeśli musimy kupić flagi czy koszulki na ostatnią chwilę. Warto jednak wcześniej pomyśleć o tym, co podać do jedzenia. Oczywiście menu tego dnia nie jest najważniejsze, ale jako gospodarze powinniśmy zadbać przynajmniej o przekąski . Dobrze też przygotować je kilka godzin wcześniej, aby cała gra nie ominęła nas, kiedy będziemy podgrzewać dania w kuchni. Mecz zdecydowanie nie jest dobrą porą na gotowanie (nawet jeśli gospodyni nie jest fanką piłki nożnej), ponieważ nikt nie doceni przygotowanych specjałów. Kibice sięgają po jedzenie tylko w przerwie między kolejnymi akcjami, więc najlepiej sprawdzają się przekąski.   Warto podczas zakupów pomyśleć o paluszkach czy krakersach. Jeśli chcemy uniknąć chipsów i fast foodów , dobrym rozwiązaniem są ich zamienniki z pełnoziarnistej mąki z dodatkiem aromatycznych ziół. Tego typu przekąsek nie powinno na stole zabraknąć. Sprawdzą się też niewielkie kanapki, najlepiej na jeden kęs, po które można szybko sięgnąć, bez obawy zadławienia się,...

Kulturalne kibicowanie
© complize|m.martins/Adobe Stock
Styl życia
Kulturalne kibicowanie - o czym warto pamiętać?
Kulturalne kibicowanie dobrze o nas świadczy. Co oznacza? Przede wszystkim zasadę, którą powtarzają piłkarze - szacunek do drugiego człowieka. Szanujmy więc nie tylko kibiców przeciwnej drużyny, ale też dobrze się bawmy przy okazji piłkarskich emocji - niezależnie od tego, które zespoły zagrają w finale.

Kulturalne kibicowanie dobrze o nas świadczy. Co oznacza? Przede wszystkim zasadę, którą powtarzają piłkarze - szacunek do drugiego człowieka. Szanujmy więc nie tylko kibiców przeciwnej drużyny, ale też dobrze się bawmy przy okazji piłkarskich emocji - niezależnie od tego, które zespoły zagrają w finale.   Kulturalne kibicowanie to ciężka sprawa, jeśli przegrywa nasza reprezentacja. Często zawód przeradza się w złość, nad którą trudno jest zapanować. Tymczasem savoir vivre obowiązuje również na stadionach, w pubach, strefach kibica czy podczas oglądania meczu w domu ze znajomymi. Savoir vivre kibica Podstawową zasadą savoir vivre każdego kibica jest szacunek do przeciwnika i tych, którzy go wspierają. Pamiętajmy, że mimo ogromnych emocji, piłka nożna to sport, który rządzi się swoimi prawami, a każdą gorycz porażki trzeba przysłowiowo “wziąć na klatę”. Kulturalne kibicowanie to przede wszystkim dbałość o język. Jakkolwiek byłoby trudno, trzeba pamiętać, zwłaszcza w zorganizowanych strefach kibica , że obok nas stoją często rodziny z dziećmi - dajmy więc najmłodszym dobry przykład.   Nie ma co ukrywać, że kibice reagują często zbyt pochopnie. Niestety niektórym mogą nie spodobać się nasze komentarze, docinki czy obraźliwe sformułowania odnośnie sędziego, piłkarzy, trenerów lub po prostu innych kibiców. Z każdej sytuacji należy wyjść z twarzą i pozostawić po sobie dobre wrażenie - czasem lepiej przemilczeć i nie wdawać się w dyskusję niż powiedzieć o kilka słów za dużo.   Stadionowy savoir vivre dotyczy też szacunku dla barw narodowych i hymnu - i to nie tylko własnego! Wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego to zaszczyt. Zwykle szanujemy własny hymn, ale zdarza się, że zapominamy o właściwym zachowaniu...

Grupa przyjaciół ogląda mecz piłkarski na kanapie w domu.
©Syda Productions/stock.adobe.com
Styl życia
Jak zorganizować strefę kibica w domu?
Strefa kibica zawsze ma swoje prawa. Przede wszystkim musi być w niej głośno, dozwolone są wszelkie okrzyki zagrzewające do walki naszą drużynę, przyśpiewki i obowiązkowe gadżety kibica. Koniecznie należy wywiesić flagę i urządzić pokój w duchu biało-czerwonych. Jak zorganizować wieczór w domu?

Strefa kibica zawsze ma swoje prawa. Przede wszystkim musi być w niej głośno, dozwolone są wszelkie okrzyki zagrzewające do walki naszą drużynę, przyśpiewki i obowiązkowe gadżety kibica. Koniecznie należy wywiesić flagę i urządzić pokój w duchu biało-czerwonych. Jak zorganizować wieczór w domu?   W czasie meczu kibice się jednoczą - lepiej przeżywać emocje w grupie niż w samotności. Zwycięstwo cieszy bardziej, a porażkę zdecydowanie łatwiej jest przełknąć. Wspólne komentowanie, a nawet sprzeczki są w czasie mistrzostw dozwolone. Jeśli wolimy przeżywać emocje w gronie własnych znajomych , publiczne strefy kibica są zdecydowanie nie dla nas.   Jak przygotować dom na inwazję kibiców?   Przede wszystkim ważny jest telewizor - im większy tym oczywiście lepszy. Wygodna kanapa nie jest koniecznością, ale na pewno ułatwi rozsadzenie gości . Prawdziwy kibic zniesie każde warunki, byle wynik był po stronie jego drużyny, ale im większy pokój tym lepiej. Kibice nie siedzą w miejscu - skaczą, przemieszczają się, zwiększają ryzyko zrzucania różnych przedmiotów , np. ulubionego wazonu z kwiatami. Dobrze więc usunąć z wybranego pokoju wszelkie przedmioty, które mogłyby ulec uszkodzeniu.   Na szczęście w czasie mundialu sąsiedzi zwykle też są kibicami, więc nie ma problemu z hałasem. Jeśli ktoś nie jest fanem piłki nożnej, to w tym czasie też odznacza się większą wyrozumiałością. Można więc bezkarnie krzyczeć we własnych czterech ścianach. Jeśli dla nie-kibiców znajdzie się drugi dodatkowy telewizor w pokoju obok (obowiązkowo ze słuchawkami), to sytuacja jest wręcz idealna. Kolejnym plusem jest brak konieczności zastawiania stołu wystawną zastawą i wykwintnymi posiłkami. Prawdziwy kibic woli szybką przekąskę i napoje . Kiedy już strefa kibica będzie...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner