ONS
Newsy

Wiśniewski zdradza szokujące fakty o Eurowizji

Hotelowe libacje zamiast promocji?

W sobotę Telewizja Polska podjęła decyzję o wycofaniu się Polski z Eurowizji. Informacja ta oburzyła wielu fanów konkursu. Swoją dezaprobatę dla decyzji TVP wyraził także Michał Wiśniewski, który dwukrotnie reprezentował nasz kraj na tym festiwalu - w Rydze (7 miejsce) i Atenach (11 miejsce). Podczas udziałów w Eurowizji Wiśniewski współpracował z TVP. Po latach od udziałów gwiazdor ujawnił kulisy współdziałania.


- Od lat (gdzie tam, od początku) TVP olewa polskich reprezentantów nie dając grosza na promocję i wysyłając tę samą babę (niejaką Marię) jako opiekuna artystów, która nie robi absolutnie nic dla promowania polskich artystów, prócz picia wódki na wszelakich około eurowizyjnych bankietach. Albo Polska Telewizja obawia się wygrania Eurowizji bo musiałaby zorganizować finały albo ma w dupie generalnie polską muzykę bo lepiej się nachlać w Azerbejdżanie dla zasady - (pisownia oryginalna) czytamy na profilu Michała na Facebooku.


Całość Wiśniewski opatrzył niecenzuralnym słowem i linkami do swoich eurowizyjnych występów. Patrząc na ten pierwszy - rzeczywiście, szkoda rezygnować, ale już oglądając ten drugi chyba w jakimś stopniu rozumiemy decyzję Telewizji Polskiej.


chimera

Kasia Moś na Eurowizji - występ w finale
TV-Show
Eurowizja 2018: Wiemy, kiedy odbędą się polskie preselekcje!
Eurowizja 2018: Wiemy, kiedy odbędą się polskie preselekcje!

Świetna wiadomość dla wszystkich fanów Eurowizji! Polskie preselekcje, podczas których zostanie wyłoniony nasz reprezentant, odbędą się już 3 marca w TVP 1 o godzinie 21:30!    Zobacz:  Finał Eurowizji już za nami! Przypominamy, co Kasia Moś mówiła o krytyce   Eurowizja 2018 - kto z Polski?  Artyści mają czas do 1 lutego, żeby wysyłać swoje zgłoszenia do TVP. Kilka dni później stacja ma ogłosić tych, którzy powalczą w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji. Wśród chętnych artystów brakuje wielkich nazwisk. Jest zaś sporo początkujących muzyków lub "gwiazd", o których było głośno kilka lat temu.   Zobacz:  Eurowizja 2018: Rusza eurowizyjna machina! Są pierwsi chętni. Znamy szczegóły   Na wszelkich forach eurowizyjnych fani wśród wymarzonych artystów podają przede wszystkim Michała Szpaka (a to coraz bardziej możliwie: Michał Szpak i Marta Gałuszewska w duecie na Eurowizji 2018?! Jest oświadczenie wytwórni!) , Sylwię Grzeszczak, która ponoć boi się, że przegrałaby w eliminacjach (niesłusznie, bo byłaby wręcz pewną kandydatką do zwycięstwa, a w razie porażki i tak kocha ją cała Polska), Dodę  (niestety, niechętna do brania udziału), Sławomira (objawienie ostatnich miesięcy, ale wciąż milczące w tej sprawie) czy Zenka Martyniuka!  Kto jednak pojawi się w polskich preselekcjach, tego jeszcze nie wiemy. My też liczymy na jakąś naprawdę wielką gwiazdę!   Eurowizja 2018 w Lizbonie Przypomnijmy - Eurowizja 2018 odbędzie się w Altice Arena w Lizbonie w dniach 8 (pierwszy półfinał), 10 (drugi półfinał) i 12 maja (finał). W zeszłym roku reprezentowała nas Kasia Moś, która ostatecznie zajęła 22. miejsce.    Zobacz także:  Margaret wyjaśnia nam, dlaczego wystąpi w szwedzkich eliminacjach do Eurowizji, a nie w polskich!     Czy Michał Szpak...

Polska wraca na Eurowizję!
ONS
Newsy
Z OSTATNIEJ CHWILI: Polska wraca na Eurowizję!
Kogo wyślemy do Kopenhagi?

Dziś Telewizja Polska poinformowała, że Polska wraca po dwuletniej przerwie do uczestnictwa w konkursie Eurowizji . Serwis Wirtualnemedia.pl informuje, że szczegóły dotyczące wyboru naszego reprezentanta stacja poda w styczniu przyszłego roku. Nazwisko wykonawcy, który zaśpiewa w Kopenhadze zostanie ogłoszone do końca lutego. Finał konkursu, który odbędzie się 10 maja 2014 roku ponownie zostanie pokazany na żywo przez telewizyjną Jedynkę. Warto przypomnieć, że pierwszy raz Polska brała udział w Eurowizji w 1994 roku. Wtedy też odnieśliśmy największy sukces. Edyta Górniak zdobyła bowiem drugie miejsce , co było związane z licznymi kontrowersjami, które artystka zdradziła po prawie 20-latach ( zobacz: Szokujące fakty na temat Eurowizji ). Później z roku na rok było coraz gorzej. Zła passa odwróciła się na chwilę, gdy Ich Troje zdobyło 7 miejsce podczas imprezy w Rydze w 2003 roku. Ostatni raz wystąpiliśmy w 2011 roku, gdzie zajęliśmy... ostatnie miejsce. Kogo z polskich artystów chcielibyście zobaczyć na scenie Eurowizji? Przypomnijmy, że o reprezentowanie Szwajcarii w tym roku stara się Gosia Andrzejewicz. Zobacz: Andrzejewicz bliska Eurowizji '); //-->   Na Eurowizji w tym roku sporo kontrowersji wywołała kobieta z brodą:

Donatan i Cleo Eurowizja. Donatan i Cleo szanse na Eurowizji
ONS
Newsy
Polska nie ma pieniędzy na Eurowizję: Bardzo chcemy wygrać
Bez wsparcia finansowego mają szansę?

W tym roku Polska powróciła do konkursu Eurowizji po dwóch latach przerwy. Nasz kraj reprezentować będą Donatan i Cleo   z hitem "My Słowianie" zaśpiewanym w języku polskim - taką decyzję podjęła komisja w skład której weszły autorytety z dziedziny muzyki: Maria Szabłowska, Artur Orzech, Marek Sierocki, Krzysztof Szewczyk i Paweł Sztompkę . Zobacz: Zdjęcia z obrad przed konkursem Eurowizji Telewizja Polska zdecydowała się na taki krok z dwóch powodów: oszczędności i doświadczenie z poprzednich lat. To właśnie wewnętrzne wybory zdecydowały, że nasz kraj reprezentowały Justyna Steczkowska, Anna Maria Jopek czy też Edyta Górniak . Praca komisji w tym roku była ciężka. TVP do Konkursu Eurowizji wraca po dwóch latach przerwy. Po obserwacji konkursu. Po analizowaniu sukcesów innych krajów. Bardzo chcemy wygrać. Chcemy ‘odczarować’ ten zły PR konkursu (...) Niestety koncertowa formuła wyboru piosenki i reprezentanta, która była bardzo kosztowna nie wzbudzała wielkiego zainteresowania wśród widzów, stąd powrót do wewnętrznego wyboru TVP - tłumaczy dla eurowizja.org Mikołaj Dobrowolski, szef polskiej delegacji w Kopenhadze. W kwestii promocji, która w takim konkursie jest bardzo ważna nasi reprezentanci nie mogą jednak liczyć na wsparcie finansowe TVP: TVP nie ma dużych możliwości, jeśli chodzi o kwestie finansowania promocji . Staramy się bardzo pomóc. Liczymy na mocną współpracę z menagerem artystów Zobacz: Zwyciężczyni Eurowizji pozytywnie wypowiada się o polskiej wokalistce W przypadku porażki naszego reprezentanta losy kolejnego konkursu będą stały pod znakiem zapytania. Ponownie chodzi o pieniądze - a raczej ich brak, które zdecydowały o tym, że nie było nas w konkursie przez ostatnie lata: TVP zmuszone było wycofać się z Eurowizji z powodów finansowych. Udział w tym...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner