Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka
East News

Prokuratura okręgowa przejmuje śledztwo w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka, podaje ważną przyczynę

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka
East News

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie ogłosiła, że przejęła prowadzenie śledztwa w sprawie wypadku motorówki na jeziorze Kisajno. Zginął w nim znany producent filmowy Piotr Woźniak-Starak, milioner i mąż dziennikarki Agnieszki Woźniak-Starak. Olsztyńska prokuratura opublikowała w tej sprawie komunikat pisząc o powodzie tej decyzji.

Śledztwo w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Prokuratura Okręgowa przejęła śledztwo w sprawie wypadku od Prokuratury Rejonowej w Giżycku. Co pisze w komunikacie? Jak się okazuje przyczyną zajęcia się postępowaniem przez śledczych z prokuratury okręgowej, czyli nadrzędnej w stosunku do prokuratury w Giżycku jest "znaczny oddźwięk społeczny". Poniżej cały komunikat, opublikowany w piątek po południu:

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przejęła do prowadzenia śledztwo w sprawie wypadku na jeziorze Kisajno

Wczoraj, tj. 29 sierpnia 2019 r. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przejęła z Prokuratury Rejonowej w Giżycku śledztwo w sprawie wypadku w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 18 sierpnia 2019 r. Przejęcie postępowania związane jest ze znacznym oddźwiękiem społecznym, w związku z przedmiotowym śledztwem.

Aktualnie będą prowadzone czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.

Komunikat podpisał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Krzysztof Stodolny.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka

W czwartek i piątek bliscy, przyjaciele i współpracownicy pożegnali Piotra Woźniaka-Staraka. 29 sierpnia uczczono jego pamięć nabożeństwem pogrzebowym w kościele św. Józefa Oblubieńca w Konstancinie-Jeziornie. W piątek zaś odbyły się uroczystości pogrzebowe dla najbliższych  w mazurskiej posiadłości Staraków w Fuledzie. Początkowo prochy producenta miały być rozsypane nad jeziorem, jednak w piątek pojawiły się jednak informacje, że trumnę złożono w specjalnie przygotowanym miejscu na terenie posiadłości.

39-letniego Piotra Woźniaka-Staraka poszukiwano od nocy z 17 na 18 sierpnia. Wtedy to doszło do wypadku na jeziorze Kisajno koło Giżycka, niedaleko posiadłości Staraków. Producent filmowy pływał po jeziorze motorówką z 27-letnią kobietą. Jej udało się wypłynąć na brzeg. Ciało Piotra Woźniaka-Staraka odnaleziono po pięciu dniach. 

Zobacz także: Piotr Woźniak-Starak miał wielkie serce! Joanna Kos Krauze zdradziła, jak ratował jej umierającego męża

Piotr Woźniak-Starak miał 39 lat

trumna Piotra Woźniaka-Staraka
East News

Więcej na temat Piotr Woźniak-Starak
Przeładuj

Oto hitowe wózki dzieci gwiazd! Najdroższy kosztował 20 tysięcy, najtańszy - niecałe 500 zł!

zobacz 01:40