Roman Giertych zatrzymany
EastNews

Roman Giertych zatrzymany przez CBA! Córka adwokata: "Trwa przeszukanie naszego domu" 

Roman Giertych zatrzymany
EastNews

Roman Giertych został zatrzymany przez CBA. O całej sprawie poinformowała córka adwokata, z kolei żona byłego polityka dodała, że do zatrzymania doszło w sądzie. W mieszkaniu Romana Giertycha trwa przeszukanie:

W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu. Będę podawać dalsze informacje. Z wyrazami szacunku, Maria Giertych - napisała na Twitterze córka adwokata Maria Giertych.

Razem z popularnym adwokatem zatrzymano również Ryszarda K., biznesmena. CBA poinformowało, że do zatrzymania doszło w związku ze śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki giełdowej.  

Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln złotych. Zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania. - informuje CBA.

Dla portalu naTemat.pl sprawę aresztowania jednego z najpopularniejszych prawników w Polsce skomentowała jego żona, Barbara Giertych:

Nie wiemy, gdzie został przewieziony mąż, prawdopodobnie do prokuratury w Poznaniu, ale nie mam pewności. Nie spodziewaliśmy się tego

Córka adwokata na życzenie swojego taty poinformowała, aby używać pełnych danych Romana Giertycha i dodała:

Tata prosi o podawanie pełnych danych i przekazanie, że jest to sprawa polityczna, która ma na celu przykrycie katastrofalnej sytuacji epidemicznej spowodowanej przez nieudolność rządu PiS.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zarzutach postawionych Romanowi Giertychowi:

 

Roman Giertych z żoną. 

Roman Giertych z żoną
EastNews

 

Więcej na temat Roman Giertych
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48