Robert Lewandowski w Gali o śmierci ojca
Gala nr 500

Lewandowski pierwszy raz o śmierci ojca: Byłby ze mnie dumny

Robert Lewandowski w Gali o śmierci ojca
Gala nr 500

Robert Lewandowski to obecnie najlepszy polski piłkarz, o którego bije się wielu futbolowych potentatów. Jak na prawdziwą gwiazdę przystało,  bryluje też w mediach - głównie sportowych, ale znajduje też czas na flirt z show-biznesem. Przypomnijmy: Tajemnice Miss Polonia i Lewandowskiego u Kuby Wojewódzkiego.

Teraz Lewandowski udzielił obszernego wywiadu "Gali", w którym opowiada nie tylko o swoich sukcesach na międzynarodowych boiskach, ale porusza również temat śmierci swojego ojca. Tata Roberta zmarł, gdy ten miał zaledwie 16 lat.

- Nagle stałem się jedynym mężczyzną w rodzinie. Wiedziałem, że muszę się zaopiekować mamą i siostrą - wspomina.


Piłkarz przyznaje jednak, że często myśli o ojcu. Dedykuje mu również wszystkie swoje sportowe sukcesy:

- Chciałbym z nim porozmawiać na wiele tematów, ale nie będzie mi to dane. Kiedy zmarł, obiecałem sobie, że wszystkie bramki będę dedykował jemu (...) Nawet ostatnio, kiedy pobiłem ten rekord Borussi w liczbie meczów z rzędu, w których strzelam gole. Ten rekord też jemu dedykowałem. Zawsze we mnie wierzył. Szkoda, że nie doczekał moich sukcesów, na pewno byłby dumny - wyznał sportowiec.


My trzymamy kciuki za Roberta i jego piłkarską karierę, bo jest jednym z niewielu polskich piłkarzy, którymi możemy się pochwalić światu.

Robert Lewandowski u Kuby Wojewódzkiego:

Więcej na temat Robert Lewandowski
Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39