koronawirus
East News

Strefa żółta w całej Polsce od soboty! Co to oznacza?

koronawirus
East News

Strefa żółta w całej Polsce od soboty! Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od 10 października w całym kraju będą obowiązywać restrykcje dla żółtej strefy w związku z pandemią koronawirusa i coraz większą liczbą zachorowań, która rośnie z dnia na dzień. Co to oznacza w praktyce?

Od 10 października 2020 r. wprowadzamy zasady obowiązujące w strefie żółtej w całym kraju. Mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w całej przestrzeni publicznej, nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych - ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

Jakie ograniczenia w strefie żółtej?

W żółtej strefie obowiązkowe jest noszenie maseczek wszędzie. Od soboty osoby, które nie zakrywają ust i nosa, będą musiały wylegitymować się odpowiednim zaświadczeniem od lekarza, które będzie to potwierdzać. Co się jeszcze zmieni?

W komunikacji publicznej może się znajdować maksymalnie tyle osób, ile wynosi 100 procent liczby miejsc siedzących lub 50 procent liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących.

W weselach udział może brać maksymalnie 75 osób.

W strefie żółtej można organizować wydarzenia sportowe i wydarzenia kulturalne, ale widownia może być wypełniona w maksymalnie 25 procentach. Pamiętać trzeba oczywiście o noszeniu maseczek podczas brania udziału w takich eventach!

Kluby nocne i dyskoteki będą zamknięte.

Siłownie, salony kosmetyczne i fryzjerskie mogą być otwarte, ale na każdego klienta musi przypadać 7 metrów kwadratowych.

Restauracje również mogą być otwarte, ale na jednego klienta przypadać muszą 4 metry kwadratowe.

Zobacz także: Wszystkich Świętych w dobie pandemii. Czy pojawią się dodatkowe obostrzenia? 

Zgadzacie się z decyzją o wprowadzeniu żółtej strefy w całej Polsce?

koronawirus
East News

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Rafał Brzozowski rzeczywiście romansował z Izabellą Krzan? Gwiazdor TVP odniósł się do sensacyjnych spekulacji

zobacz 01:03