Księżna Diana, książę Karol
East News

O tym małżeństwie mówił cały świat, ale za czasów jego trwania mało kto wiedział, jak układało się Karolowi i Dianie. W 1981 roku książę Karol ożenił się z księżną Dianą. Szybko okazało się, że tych dwoje nie pasuje do siebie i ich małżeństwo nie jest udane. Choć para doczekała się dwóch synów, to nawet dzieci nie były w stanie uratować tego związku. Jak dowiadujemy się z najnowszego dokumentu wyemitowanego w zagranicznej telewizji, gdy rozwód pary został sfinalizowany, to między Dianą i Karolem wywiązała się niespodziewana więź. 

Dlaczego książę Karol rozwiódł się z księżną Dianą? Czy za murami pałacu faktycznie działo się tak źle? Przeczytajcie, co więcej wiemy na ten temat.

 

1/4
Księżna Diana nowy serwis, książę karol
eastnews

Małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola nigdy nie należało do udanych. Jak dobrze wiemy, Diana czuła się w pałacu bardzo samotna, bo w ich związku była obecna trzecia kobieta. Romans księcia Karola i Camilli Parker Bowles trwał przez kilkanaście lat i doprowadzi do rozpadu małżeństwa następny brytyjskiego tronu z księżną Dianą.

Diana była bardzo nieszczęśliwa w pałacu i cztery razy próbowała popełnić samobójstwo. Tak mówił autor jej biografii "Diana: Her True Story", który nagrał wiele rozmów z księżną. Żona Karola próbowała odebrać sobie życie będąc w ciąży z księciem Williamem! Co jeszcze wiadomo na temat jej małżeństwa z księciem Karolem?

2/4
Księżna Diana, książę Karol, książę William w dzieciństwie
East News

Małżonkowie mieli siebie dość, ale w tym skomplikowanym układzie wytrwali 11 lat. Po 4 latach od ogłoszenia separacji, rozwiedli się. Jak Karol traktował swoją żonę?

- Gdy Karol wrócił z przejażdżki zachowywał się jakbym nie istniała. Pocięłam sobie piersi i uda nożykiem do papieru, a jeszcze później nożem do cytryn. Zawsze po kłótniach z Karolem - powiedziała autorowi swojej biografii Andrew Mortonowi.

 

3/4
Księżna Diana nowy serwis
eastnews

Według najnowszego dokumentu o Karolu i Dianie ich rozwód był "szalony", ale po wszystkim między nimi zapanowała przyjaźń. Para również płakała w dniu rozwodu

Separacja była szalona, ale kiedy rozwód się sfinalizował, Diana i Karol byli w dobrych stosunkach - powiedziano w dokumencie "The Royal Family at War" na kanale "Channel 5". 

4/4
Księżna Diana nowy serwis, książę karol
eastnews

Jak dobrze wiemy, książę Karol po rozwodzie związał się z Camillą Parker, która dziś jest jego żoną. Natomiast Diana na swoim koncie miała romans z Jamesem Hewittem, a później z kardiochirurgiem Hasnatem Khanem.

Królowa ludzkich serc zmarła w 1997 roku w Paryżu. Diana nie przeżyła wypadku samochodowego, w którym zginął również jej kochanek, egipski producent filmowy Dodi Al-Fayed.

Więcej na temat książę Karol Księżna Diana