Emilian Kamiński odszedł 26 grudnia 2022 roku. Wieść o śmierci wybitnego aktora i reżysera pogrążyła w smutku wielu fanów. Emilian Kamiński był bowiem nie tylko genialnym artystą, ale także wspaniałym człowiekiem. Był także kochającym mężem - jego historia miłości z Justyną Sieńczyłło jest naprawdę piękna i wzruszająca. Poznajcie ją.

Reklama

Historia miłości Emiliana Kamińskiego i Justyny Sieńczyłło

W minione święta Bożego Narodzenia polski show-biznes obiegła druzgocąca informacja, że Emilian Kamiński nie żyje. Popularny aktor zmarł w wieku 70 lat - artysta niestety przegrał walkę z ciężką chorobą. Jego dorobek artystyczny jest godny podziwu, bowiem aktor ma na swoim koncie wiele znaczących ról. W polskim kinie często odgrywał rolę przystojnych amantów, a jego występy na deskach teatru przyciągały tłumy kobiet. Początkowo wybitny aktor związał się z Izabellą Jarosz, która została jego żoną. Para doczekała się razem córki Natalii. Małżeństwo Emiliana Kamińskiego i Izabeli Jarosz jednak skończyło się rozwodem, a aktor stracił głowę dla innej kobiety - Justyny Sieńczyłło.

AKPA

Zobacz także: Gwiazdor "M jak miłość" opowiedział o swoim dramacie! "Nie pozwolę, żeby koronawirus go zabił"

Emilian Kamiński po raz pierwszy spotkał Justynę Sieńczyłło w 1983 roku na castingu do serialu "Szaleństwa panny Ewy". Wówczas Sieńczyłło miała tylko 13 lat. Ich drogi zeszły się jednak dopiero wiele lat później, gdy piękna brunetka i słynny aktor spotkali się we wspólnej produkcji. Aktor od razu rozpoznał oczy sprzed lat, pomimo, że aktorka była już dorosłą kobietą:

- Zapamiętałem niezwykłe oczy tej dziewczynki. Gdy po latach spotkałem ją w teatrze Ateneum, poznałem ją po oczach. [...] Musiałem się trochę napracować, by zdobyć serce Justynki. Śpiewałem np. pod jej balkonem. To miały być romantyczne serenady..." - opowiadał aktor w wywiadzie dla magazynu "Tina".

East News/ Artur Zawadzki/REPORTER

Zobacz także: Nie żyje Jan Nowicki. Wybitny aktor zmarł w wieku 83 lat

Zobacz także

Do ich pierwszego spotkania, w programie "Taka jak Ty", odniosła się także sama Justyna Sieńczyłło:

-Oczywiście, Emilian mówi, że mnie zapamiętał i mówi, że pamięta moje oczy. Czaruje dobrze, bo zaczarował mnie. Na szczęście nie zagrałam w "Szaleństwach panny Ewy", bo na pewno nie byłabym z nim, jestem o tym przekonana. On był dla mnie starym facetem, między nami jest jakieś 16 lat różnicy. Jak masz 14 lat, to nawet dwa lata robią różnicę - skwitowała.

Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło wzięli ślub w 1996 roku, po dwóch latach mieszkania ze sobą. Para chciała udowodnić wszystkim, że rzeczywiście połączyło ich wielkie uczucie, a nie tylko chwilowy romans. Małżonkowie doczekali się też dwóch synów - Cypriana i Kajetana.

JACEK DOMINSKI/REPORTER
VIPHOTO/East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama