Doda przegrała z Agnieszką Szulim! Wyrok zapadł w czwartek 23 marca w sądzie na warszawskim Mokotowie. Przypomnijmy, że głośna sprawa toczyła się ponad dwa lata - dotyczyła pobicia w jednym z chorzowskich klubów w 2014 roku. Doda została skazana na karę 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 40 godzin w stosunku miesięcznym.

Reklama

Doda już zapowiedziała, że zamierza złożyć apelację.​ Co jednak jeśli nie zmieni ona wyroku? Doda jako ukarana pozostanie na wolności, ale bez zgody sądu nie będzie mogła zmieniać miejsca swojego stałego pobytu.

Będzie też musiała w tym czasie wykonywać wyznaczone przez sąd prace społeczne - jakie? Według polskiego prawa opcji jest kilka. Doda będzie mogła wykonać takie prace np. w placówce służby zdrowia, placówce opieki społecznej, wybranej organizacji bądź innej instytucji charytatywnej.

Doda może być na przykład skierowana do przedszkola albo szkoły, gdzie może wykonywać proste prace porządkowe, głównie przy sprzątaniu terenu, grabieniu liści. Może również pracować w bibliotece, pomagać starszym osobom w hospicjum lub w szpitalu. W wyznaczaniu pracy społecznej status skazanego nie ma znaczenia.

Zobacz także

Zobacz też: Z OSTATNIEJ CHWILI: Doda przegrała proces z Agnieszką Szulim! Artystka skazana na prace społeczne! Mamy komentarz Dody!

Co Waszym zdaniem powinna robić?

Doda przegrała z Agnieszką Szulim.

Reklama

Sprawa ciągnęła się przez dwa lata.

Reklama
Reklama
Reklama