Agnieszka Kotulanka i Paweł Stockinger
East News

Agnieszka Kotulanka odeszła trzy lata temu. W jej życiu nie brakowało wielkich dramatów

Agnieszka Kotulanka i Paweł Stockinger
East News

Dziś mijają trzy lata od śmierci Agnieszki Kotulanki, znanej przede wszystkim z roli Krystyny Lubicz w serialu "Klan". To tam zdobyła ogromną sławę i miłość fanów w całej Polsce. Ale jej życie było pełne dramatów... Poznajcie historię Agnieszki Kotulanki. 

Agnieszka Kotulanka odeszła trzy lata temu

Agnieszka Kotulanka, dzięki roli Krystyny Lubicz w serialu „Klan”, zdobyła ogromną popularność. Aktorka grała też w innych serialach, filmach i teatrze, jednak to rola w „Klanie” przyniosła jej prawdziwą sławę. W jej przypadku sprawdziły się słowa tytułowej piosenki z serialu "Życie jest nowelą, raz przyjazną, a raz wrogą...". Pomimo wielkiego sukcesu w roli Krystyny, ostatnie lata życia gwiazdy to szereg problemów osobistych i walka z chorobą alkoholową w wyniku której Agnieszka Kotulanka całkowicie usunęła się z życia publicznego. Po tym, jak przestała pojawiać się na planie producenci podjęli trudną decyzję o usunięciu gwiazdy z serialu i w 2013 roku widzowie „Klanu” po raz ostatni zobaczyli na ekranie Krystynę Lubicz.

A jak wyglądało życie prywatne Kotulanki? 

Nieszczęśliwa miłość Agnieszki Kotulanki

Agnieszka Kotulanka przez 12 lat była żoną aktora Jacka Sas-Uhrynowskiego. Para rozwiodła się w 1992 roku, mając dwójkę dzieci: Michała i Katarzynę. Media rozpisywały się też o jej romansie sprzed lat z aktorem Krzysztofem Stelmaszczykiem.

Ale to nie koniec miłosnych uniesień. Miłością aktorki miał być Paweł Wawrzecki. Jak informuje Viva.pl, Agnieszka Kotulanka była zakochana w aktorze, kiedy ten był mężem Barbary Winiarskiej. Po jej śmierci miał związać się z gwiazdą "Klanu", a ich relacja zakończyła się w 2005 roku.

To Paweł Wawrzecki miał podjąć decyzję o rozstaniu, które Agnieszka Kotulanka ciężko przeżyła:

Ona ma momenty, że jej miłość do Pawła wraca i wtedy stara się znów zdobyć jego względy. W ubiegłym roku Paweł ponownie odrzucił jej zaloty i powiedział przy tym kilka gorzkich słów - mówił znajomy aktorki w "Fakcie". 

Czy to niespełniona miłość po części przyczyniła się do problemów w życiu aktorki? Takie sugestie zaczęły pojawiać się w mediach. Po utracie roli w "Klanie" na światło dzienne wyszły jej problemy alkoholowe, a w 2015 roku zaczęły pojawiać się zdjęcia paparazzi aktorki, na których było widać, że sytuacja jest naprawdę poważna i choroba jest już zaawansowana.

Agnieszka Kotulanka zmarła na krwotoczny udar mózgu 20 lutego 2018 roku. 

Ale nawet na pogrzebie aktorki doszło do nieprzyjemnego incydentu. W stronę Wawrzeckiego padły wówczas nieprzyjemne słowa. Wtedy w obronę wzięli go koledzy.

„W pewnych smutnych i ostatecznych okolicznościach dotyczących Agnieszki, myślę o moim koledze Pawle. Już zaczynają go dopadać spekulacje plotkarskiej prasy. A przecież to wszystko było inaczej. Całkiem odwrotnie. Całe życie los Pawła nie oszczędza”, napisała Joanna Szczepkowska.

A w "Super Expressie" doprecyzowała:

Paweł poświęcił Agnieszce wielką część życia z pełnym oddaniem, a dostał bardzo niewiele - powiedziała tabloidowi. 

Jak więc się okazało, prawda o tym związku mogła wyglądać inaczej...

Pamiętacie historię Agnieszki Kotulanki w "Klanie"?

Zobacz także: Agnieszka Kotulanka przez lata była zakochana w Pawle Wawrzeckim. Aktor złamał jej serce? „To spowodowało jej problemy”

Agnieszka Kotulanka grała w serialu "Klan" w latach 1997-2013. Postać Krystyny Lubicz była uwielbiana przez widzów i szybko stała się jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. 

Agnieszka Kotulanka Klan
East News

Rodzina Lubiczów mieszkająca na warszawskiej Sadybie z uroczymi córkami przez wiele lat uchodziła za ideał rodziny, a aktorzy grający te postacie cieszyli się ogromną sympatią. 

Agnieszka Kotulanka Klan
East News

Niestety, problemy w życiu prywatnym Agnieszki Kotulanki sprawiły, że produkcja serialu zdecydowała usunąć ją z "Klanu". Po raz ostatni gwiazda pojawiła się w 2472. odcinku. Wtedy poinformowała koleżankę, że poznała mężczyznę, który jest jej bratnią duszą. Niestety, wątek ten nie został rozwinięty, bo gwiazda przestała pojawiać się w pracy. 

Agnieszka Kotulanka Klan
East News

Ostatecznie Krystyna Lubicz nigdy nie wróciła z Bostonu, gdzie odbywała leczenie. 

Agnieszka Kotulanka Klan
East News

Aktorka była bardzo lubiana w środowisku aktorskim. Zawsze uśmiechnięta i życzliwa.

Agnieszka Kotulanka
East News

Przez jakiś czas było głośno o związku aktorki z Pawłem Wawrzeckim

Agnieszka Kotulanka i Paweł Wawrzecki
East News

Ostatnie lata życia Agnieszki Kotulanki były naprawdę dramatyczne. W mediach często pojawiały się zdjęcia aktorki, kiedy zmagała się z chorobą alkoholową. 

Agnieszka Kotulanka
East News

Aktorka odeszła 20 lutego 2018 roku w wieku 61 lat. Pogrzeb Agnieszki Kotulanki odbył się 27 lutego w Legionowie. 

 

Więcej na temat Klan Agnieszka Kotulanka
Przeładuj

Sobowtór Roxie Węgiel w "The Voice Kids"! Trenerzy przecierali oczy: "Ona wygląda jak Roksana!"

zobacz 00:47