Agata Błaszykowska, Kuba Błaszczykowski 2005 rok Agata Błaszykowska, Kuba Błaszczykowski 2005 rok Agata Błaszykowska, Kuba Błaszczykowski 2005 rok Agata Błaszykowska, Kuba Błaszczykowski 2005 rok
Agata Błaszykowska, Kuba Błaszczykowski 2005 rok
SE/East News
Poznaj historię ich miłości!
1/4
Agata Błaszykowska, Kuba Błaszczykowski 2005 rok
SE/East News

Agata Błaszczykowska to żona Kuby Błaszczykowskiego i najbardziej tajemnicza z partnerek polskich piłkarzy. Nie prowadzi Facebooka czy Instagrama, nie rozwija biznesów, nie uczestniczy w kampaniach reklamowych z mężem, nie pojawia się w tv. Co wiadomo na temat żony jednego z najlepszych polskich piłkarzy? Jak się poznali?


Kuba i Agata poznali się 13 lat temu w Częstochowie. Był rok 2005. Piłkarz grał w Wiśle Kraków, a Agata uczyła się w liceum ogólnokształcącym w klasie z rozszerzonym angielskim. To była miłość od pierwszego wejrzenia! Dwa lata później zaręczyli się, a w 2010 roku wzięli ślub. 

 

Zobacz: To najbardziej tajemnicza polska WAG. Kim jest żona Kuby Błaszczykowskiego?

 

Jak wyglądali za czasów, gdy się w sobie zakochali? Zobaczcie ich zdjęcia w naszej GALERII.

 

Trzeba przyznać, że oboje mieli styl. Agata Błaszczykowska nosiła blond grzywkę, biodrówki, chwaliła się mocną opalenizną... Kuba włosy na żel ;) Miło popatrzeć, jak zaczęła się ta miłość!

2/4
Agata Błaszykowska, Kuba Błaszczykowski 2005 rok
SE/East News

W jednym z nielicznych wywiadów Błaszczykowska wyznała, że zakochała się w Kubie od pierwszego wejrzenia. 

 

Poznaliśmy się przez naszego wspólnego znajomego. To było parę dni przed wylotem Kuby z Wisłą Kraków na obóz na Cypr. W sumie pierwsze nasze spotkanie było po powrocie - powiedziała Agata w rozmowie z Pytaniem na śniadanie

 

Dwa lata później Kuba przeniósł się do Borussi Dortmund, a Agata zamieszkała z nim w Niemczech. Pobrali się w małym kościele w okolicach Ustronia. Uroczystość odbyła się 19 czerwca 2010. Na ich weselu bawiło się niemal 200 gości. 

 

20 kwietnia 2011 na świat przyszła ich pierwsza córka Oliwia. Trzy lata później, 26 czerwca 2014 roku, urodziła się druga córka Błaszczykowskiego, Lena.

Jest strasznie czułym ojcem (...) ale, co mnie zdziwiło, jest też cierpliwym tatą - mówiła w jednym z wywiadów Agata Błaszczykowska. 

 

Zobacz: Tu będą mieszkać nasi piłkarze w Soczi! Luksusowo? To mało powiedziane!

3/4
Agata Błaszykowska, Kuba Błaszczykowski 2005 rok
SE/East News

Agata Błaszczykowska zajmuje się domem i dziećmi, a Kuba jest jej za to bardzo wdzięczny. 

Nie jesteśmy celebrytami ani lwami salonowymi. Gdy mamy ochotę, idziemy na kolację, choć rzadko to się zdarza. Dom to nasze ulubione miejsce. Nie ma nic piękniejszego, jak patrzeć na zdrowo dorastające dzieci - powiedział w wywiadzie dla Onetu Błaszczykowski.

 

Para ma dwie córki, ale planuje też kolejne dziecko.

Myślę, że na trzecie dzieciątko się zdecydujemy. Są takie plany, mówił w 2014 roku Błaszczykowski.

 

Zobacz: Polscy piłkarze nie zapominają o dzieciach! Ten filmik sprawi, że będziesz kochał polską kadrę jeszcze bardziej!

4/4
Agata Błaszykowska, Kuba Błaszczykowski 2005 rok
SE/East News

Agata Błaszczykowska bardzo wspiera swojego męża, a oboje starają się, żeby demony przeszłości nie wpłynęły na ich szczęście. W wieku 11 lat Kuba stracił matkę (zabił ją jego ojciec) i od tamtej pory największym marzeniem Błaszczykowskiego było mieć kochającą rodzinę. Dzięki Agacie to się spełniło!