Alicja Szemplińska

Alicja Szemplińska to jedna z najbardziej obiecujących gwiazd młodego pokolenia. Na swoim koncie ma wygrane w takich programach, jak "Hit, Hit, Hurra", "The Voice of Poland" czy "Szansa na sukces. Eurowizja 2020". Widzowie wytypowali ją jako reprezentantkę Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji, jednak nie odbył się on z powodu pandemii COVID-19. Jej debiutancki teledysk "Prawie my" w ciągu 10 dni od premiery przekroczył milion wyświetleń na YouTube. Sprawdź, kim była Alicja Szemplińska, zanim stała się sławna.

Imię: Alicja

Nazwisko: Szemplińska

Nazwisko Panieńskie: Szemplińska

Pseudonim: brak

Wzrost: 172 cm

Data urodzenia: 29.04.2002 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: wokalistka

Osoby - związki: Brak oficjalnych informacji; media spekulowały na temat związku młodej piosenkarki z aktorem Maciejem Musiałem, jednak Szemplińska utrzymywała, że ich relacja opiera się wyłącznie na przyjaźni.

Rodzice: Radosław Szempliński i Izabela Nadratowska

Dzieci: brak

Rodzeństwo: siostra Aleksandra

BIO: Alicja Szemplińska: piosenkarka, zwyciężczyni "The Voice of Poland". Alicja od wczesnego dzieciństwa przejawiała zdolności wokalne. W rodzinnym Ciechanowie uczestniczyła w zajęciach wokalnych, organizowanych przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej. Oprócz tego śpiewała w chórze kościelnym, a także zgłaszała się do ogólnopolskich konkursów i festiwali, podczas których zgarniała nagrody i zajmowała wysokie miejsca. Jako 12-latka zaczęła kształcić się wokalnie pod okiem profesjonalistów, jednak nie uczęszczała do szkoły muzycznej. Skończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie. W roku 2012 kariera młodziutkiej piosenkarki nabrała tempa. Alicja zgłosiła się do emitowanego w TVP 1 programu rozrywkowego "Hit, Hit, Hurra!", który zwyciężyła. Dzięki temu stała się znana szerszej publiczności. Do programu "The Voice of Poland" w 2019 r. nie przystępowała już jako anonimowa postać. Wybrała drużynę Tomsona i Barona i razem z nimi trenowała aż do finału, który okazał się dla niej zwycięski. Młoda artystka wygrała 50 tys. zł i podpisała kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska. W tym samym roku wystąpiła w specjalnym odcinku programu "Szansa na sukces", podczas którego odbyły się eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji. Alicja Szemplińska została wybrana przez widzów jako reprezentantka Polski, jednak pandemia COVID-19 uniemożliwiła jej ten wielki debiut.

Znana z: hitów, takich jak "Prawie my". Debiutancki singiel Alicji Szemplińskiej w ciągu 10 dni od dnia premiery osiągnął ponad milion wyświetleń na YouTube. W roku 2020 nie pojechała na Eurowizję, jednak wydała kilka nowych singli: "Pusto", "Gdzieś", "Kolęda dla nieobecnych" i "Na pamięć". Utwór "Empires" zaśpiewała podczas finałowego koncertu Eurowizji Junior w Warszawie. W 2021 r. wydała jeszcze akustyczną wersję piosenki "Pusto", a oprócz tego takie utwory, jak "Growing Up", "Każda z nas", "Ej, stop!", "Spójrz". Do tej pory jej utwory publikowane są wyłącznie w formie singli na platformach YouTube, Tidal czy Spotify. Artystka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, szczególnie na Instagramie, gdzie obserwuje ją ponad 100 tys. internautów.

Płyta: - 2020: "To właśnie święta" (wykonawczyni utworu "Kolęda dla nieobecnych") - 2021: "Disney Music Group" (wykonawczyni piosenki "Każda z nas")

Książki: brak

Nagrody:
  • I miejsce w konkursie "Szansa na Sukces. Eurowizja 2020" - eliminacje do międzynarodowego Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 (2019)
  • I miejsce w programie TVP 2 "The Voice of Poland" (2019)
  • I miejsce w programie TVP 1 "Hit, Hit, Hurra!" (2016)


  • LINK Instagram: @aliciaszemplinska


    Link FB: @Alicja Szemplińska
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index