bio

 • Wiek:
  36 lat
 • Data urodzenia:
  15 lutego 1984
 • Pochodzi z:
  Ciechanów
 • Znany/a z...:
  artystka, jurorka, gwiazda dekady magazynu "Party"
 • Pseudonim:
  Doda
 • Zawód:
  piosenkarka, wokalistka, celebrytka
 • Wzrost:
  169cm
 • Znak zodiaku:
 
Doda, a właściwie Dorota Rabczewska – pochodząca z Ciechanowa piosenkarka i autorka tekstów. Bezprecedensowa, lubiąca odważne stylizacje, znana z ostrych komentarzy. Jej kontrowersyjne wypowiedzi i wizerunek sprawiają, że jest ulubienicą mediów.
 
Na koncie Dody jest kilka skandali obyczajowych m.in. te związane z wypowiedziami na temat Biblii, a także z bójką z Agnieszką Szulim w jednym z chorzowskich klubów.
 
Teledyski i trasy koncertowe Dody często uznawane są za najlepsze na polskim rynku muzycznym. Doda ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, a również występy u boku polskich i światowych gwiazd muzyki m.in.: Maryla Rodowicz, Urszula, Slash z zespołu Guns'n'Roses. Jako jedna z niewielu polskich artystek Doda otrzymała dwukrotnie nagrodę MTV EMA w kategorii Najlepszy polski wykonawca (w 2007 i 2009 roku). Zajęła też drugie miejsce w kategorii Najlepszy europejski wykonawca MTV EMA. Na jej koncie jest rekordowa liczba nagród VIVA Comet Awards oraz Superjedynki. W 2008 roku znalazła się w sporządzonym przez telewizję CNN rankingu dziesięciu najbardziej znanych Polaków, a w 2011 roku tygodnik Wprost umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych Polaków. W 2010 Newsweek Polska umieścił ją na 1. miejscu listy „Najlepiej ubranych Polek”. W dorobku artystycznym Dody znajdują się dwie platynowe płyty, jedna potrójnie platynowa i jedna złota.
 

Doda: kariera muzyczna

 
Po raz pierwszy wystąpiła publicznie podczas Mini Listy Przebojów w Wojewódzkim Domu Kultury w Ciechanowie w 1992 roku. Dwa lata później wygrała Konkurs Piosenki Dziecięcej w Ciechanowie. W 1997 roku podjęła naukę w Studiu Wokalnym Elżbiety Zapendowskiej.
 
Mało kto wie, że Doda, wokalistka z pogranicza popu i rocka, stawiała swoje pierwsze kroki na deskach Teatru Buffo, gdzie występowała w latach 1998-2000, a dopiero później dołączyła do zespołu Virgin, dzięki któremu dała się poznać szerszej publiczności. Występowała w nim w latach 2000-2006, a w 2016 roku zespół został reaktywowany. Razem z zespołem Virgin Doda nagrała cztery płyty: "Virgin", "Bimbo", "Ficca" i "Choni". To z nich pochodzą największe hity artystki takie jak "Dżaga", "Znak pokoju" czy "2 bajki". W trakcie występów razem z zespołem Virgin Doda otrzymała m.in. Słowika Publiczności na festiwalu w Sopocie (2005), Telekamerę w kategorii Muzyka (2006) i Superjedynkę w kategorii Płyta Pop (2006).
 
Doda uzyskała rozgłos również dzięki udziałowi w reality show „Bar” i jego kolejnej edycji  "Bar IV: Złoto dla zuchwałych", w których zwracała na siebie uwagę odważnymi wypowiedziami i kreacjami. Innym programem telewizyjnym, w którym również wzięła udział była "Jazda z Dodą", w którym przygotowywała się do egzaminu na prawo jazdy. Była też jurorką w trzech edycjach show TVP2 "Gwiazdy tańczą na lodzie".
 
Solową karierę rozpoczęła w 2007 roku i do tej pory nagrała dwa albumy: "Diamond Bitch" (2007) oraz "7 pokus głównych" (2011). Pochodzą z nich takie hity jak "Nie daj się" czy "Katharsis". Wydała dwa DVD koncertowe - "Fly High Tour" (2014) oraz "Riotka Tour" (kwiecień 2017). W 2008 roku Doda otrzymała Superjedynkę w kategorii Artysta roku.
 
Doda pozowała do polskiego „Playboya” i „CKM”. W 2004 roku wstąpiła do towarzystwa Mensa Polska, udowadniając tym samym swoją wysoką inteligencję. Radni miasta Ciechanów postanowili przyznać jej medal za zasługi dla lokalnej społeczności.
 
Jej głos można było usłyszeć w polskim dubbingu do filmu animowanego "Asterix i Wikingowie". Wystąpiła też w filmie Krzysztofa Zanussiego "Serce na dłoni" oraz w sztuce Krzysztofa Materny "Słownik Ptaszków Polskich". W 2017 roku zobaczyliśmy ją serialu "Daleko od noszy". W serialu wcieliła się w rolę Anielki, która po złamaniu przepisów drogowych została skazana na wykonanie prac społecznych. Jak poinformował twórca serialu Krzysztof Jaroszyński serial zmieni tytuł na "Nosze-reaktywacja". 
 
W 2016 roku Doda ogłosiła reaktywację zespołu Virgin. W listopadzie 2016 roku odbyła się premiera płyty „Choni”, na której znalazły się takie utwory jak „Kopiuj Wklej” (złota płyta) czy „Sens”. Z kolei utwór „Niebezpieczna Kobieta” promował film Patryka Vegi „Pitbull. Niebezpieczne Kobiety”. W 2018 swoją premierę miał film „Pitbull. Ostatni Pies” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Rabczewska wystąpiła w nim jako Mira, królowa mafii. Po kilku miesiącach od premiery okazało się również, że piosenkarka jest również producentką obrazu. W 2018 Doda zapowiedziała nakręcenie filmu o seks turystyce z Dubaju. 
 
W  grudniu 2018 roku swoją premierę będzie mieć singiel „Nie wolno płakać”. Utwór będzie promować album artystki poświęcony zmarłej w 2018 roku babci. 
 
 
Doda prowadzi działalność charytatywną, za którą wielokrotnie była nagradzana.
 

Doda prywatnie

 

Życie uczuciowe Dody jest burzliwie. Przez dwa lata była żoną piłkarza Radosława Majdana (pobrali się 5 marca 2005, a rozwiedli w maju 2008 roku), następnie partnerką wokalisty zespołu metalowego Behemoth – Adama Darskiego. Później była narzeczoną biznesmena – Emila Haidara, z którym jednak się rozstała w listopadzie 2015 roku.
 
Doda jest fanką tatuaży. Wytatuowała już skrzydła na plecach, napis w języku hindi na przedramieniu, napisy w języku „elfickim”, oraz trójkąt na prawej ręce będący symbolem boskości, jedności i harmonii wszechświata i natury.
 
W kwietniu 2018 roku Doda wyszła niespodziewanie, w tajemnicy przed mediami, za swojego przyjaciela Emila Stępnia. Ślub odbył się w Hiszpanii, na uroczystościach weselnych było około 50 gości. Stał się od razu towarzyskim wydarzeniem wiosny.