Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Zamach w Monachium! 9 osób nie żyje! Jest apel do Polaków!
EastNews
Newsy

Zamach w Monachium! Zamachowiec zabił 9 osób w centrum handlowym, a potem popełnił samobójstwo

Napastnik nie żyje! To 18-latek o irańskich korzeniach.

Zamach terrorystyczny w Monachium! W piątek w stolicy Bawarii doszło do strzelaniny równo tydzień po zamachu w Nicei. W Nicei zginęły 84 osoby, w tym dwie Polki. Do strzelaniny w Monachium doszło w centrum handlowym "Olimpia". Są zabici i ranni. W Internecie pojawiły się filmiki i zdjęcia, na których widać, jak przerażeni ludzie uciekają z galerii handlowej. W niemieckich mediach pojawiają się rozbieżne informacje na temat ofiar. Dziewięć osób zostało zabitych w strzelaninie. Na końcu zamachowiec popełnił samobójstwo.

 

Telewizja CNN rozmawiała ze świadkiem zdarzenia - pracującą w centrum  Lynn Stein: „Usłyszałam kilka strzałów, ludzie zaczęli uciekać w panice. Widziałam ciała leżące na podłodze i słyszałam płaczące kobiety."

 

"Hotel Paradise 3". Bibi komentuje zachowanie Krystiana w finale: "Było mi głupio"

Kim był zamachowiec?

Zamachowiec miał 18-lat, miał korzenie irańskie. 

 

Akcja była przeprowadzana na dużą skalę. Z powodu przeprowadzanej akcji policja zamknęła dworzec główny w Monachium. Budynek został ewakuowany, a ruch pociągów wstrzymany. Przerażeni pasażerowie w panice uciekali z pociągów po torach - byli przekonani, że grozi im niebezpieczeństwo. Wstrzymano też ruch autobusów.

 

Apel do Polaków mieszkających w Monachium

Wszystkich obywateli polskich w Monachium prosimy o stosowanie się do zaleceń miejscowych służb,w tym unikanie otoczenia centrum handlowego Olympia - zacytowano słowa konsula generalnego w Kolonii Jana Sobczaka.

Konsulat polecił, by Polacy w Monachium zostali w domach lub szukali schronienia, np. w Hotelu Vier Jahreszeiten przy ul. Maximilianstrasse 17.

Policja prosi o unikanie korzystania z autostrad w okolicy Monachium! - poinformował w innym wpisie konsulat.

Rzecznik polskiego MSZ nie ma informacji, by wśród ofiar byli Polacy.

 

To kolejny atak w Niemczech - w tym tygodniu 17-letni Pakistańczyk zaatakował pasażerów pociągu. Twierdził, że inspiruje go tzw państwo islamskie. Ostatecznie został zastrzelony przez policję.

W Niemczech jest - według różnych doniesień - od miliona do 2,1 mln imigrantów.

Sytuacja w Niemczech jest obserwowana przez całą Europę. Ale nie u wszystkich budzi współczucie. Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz skomentował sytuację na swoim Twitterze, odwołując się m.in do... II wojny światowej:

 

Tweet Rafała Ziemkiewicza
Twitter

 

Kiedy inny publicysta zwrócił mu uwagę, że powinien przeprosić, Ziemkiewicz stwierdził: „Nie widzę powodu".

Rzeczywiście nie ma powodu?

 

Zobacz też: Wojskowy zamach stanu w Turcji! Zginęło ponad 250 osób. Polskie biura podróży ODWOŁUJĄ loty do Turcji!

 

Strzelanina w centrum handlowym w Monachium
EastNews

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Anna Lewandowska, Agnieszka Włodarczyk
East News
Newsy
Gwiazdy przerażone po zamachu w Nicei! "Świat się kończy" Zobacz ich wpisy ZDJĘCIA
Gwiazdy przerażone po zamachu w Nicei! "Świat się kończy" Zobacz ich wpisy ZDJĘCIA
Filip Chajzer ostro do Ziemkiewicza: "Ty, SZMATO!" O co poszło?
ONS/EastNews
Newsy
Filip Chajzer ostro do Ziemkiewicza: "Ty, SZMATO!" O co poszło?
Filip Chajzer ostro do Ziemkiewicza: "Ty, SZMATO!" O co poszło?

Po piątkowym zamachu w centrum handlowym w Monachium, w którym zamachowiec zabił 9 osób, a potem sam popełnił samobójstwo , głos w sprawie zabrał komentator polityczny, Rafał Ziemkiewicz. Dla Niemców szok. Zawsze to oni mordowali innych, odwrotnej sytuacji nie mają przećwiczonej - napisał od razu po strzelaninie Ziemkiewicz na Twitterze. Bardzo ostro na słowa Ziemkiewicza zareagował Filip Chajzer. Nazwał Ziemkiewicza "szmatą". Ziemkiewicz szmato. Powiesz to w twarz rodzinom zabitych, niewinnych ludzi? Rodzicom rannych dzieci walczących o życie? Powiesz, że nie mają przećwiczonej straty najbliższych? Skąd się biorą tacy "ludzie"? - napisał w bardzo emocjonalny sposób Chajzer. Uważacie, że Ziemkiewicz przesadził ze swoim komentarzem? Zgadzacie się z Filipem Chajzerem ?   Zobacz też:  Wojskowy zamach stanu w Turcji! Zginęło ponad 250 osób. Polskie biura podróży ODWOŁUJĄ loty do Turcji!   Filip Chajzer nie wytrzymał!

Policjanci na ulicy
Newsy
Wybuch bombowy w bawarskiej restauracji! Zamachowiec to 27-letni Syryjczyk. Są informacje o pierwszych ofiarach!
Kolejny zamach w Niemczech!

Wybuch bombowy w bawarskiej w restauracji! W niedzielę po 22 w miejscowości Ansbach doszło do tragicznych wydarzeń. 27-letni Syryjczyk zdetonował ładunek wybuchowy, który miał w plecaku. W wyniku zamachu zginęła 1 osoba, a 12 zostało rannych. W zeszłym roku Syryjczykowi odmówiono azylu w Niemczech, ale go nie odprawiono ze względów humanitarnych. Wybuch w Bawarii. Ile osób zginęło? Restauracja Eugens Weinstube, w której doszło do zamachu jest położona niemal w samym centrum Ansbach przy staromiejskim rynku, niedaleko zamku, do którego przyjeżdżają tłumy turystów. W pobliżu aktualnie odbywał się festiwal muzyczny na świeżym powietrzu. Syryjczykowi najprawdopodobniej odmówiono wejścia na imprezę, co mogło przyczynić się do zdetonowania ładunku wybuchowego w restauracji. Ewakuowano blisko 2,5 tysiąca uczestników imprezy. Według doniesień mediów na miejscu znajdowało się 200 policjantów, a po wybuchu już 550. Rzecznik prasowy potwierdziła, że do wybuchu doszło po 22 w niedzielę. Zginęła 1 osoba, 12 jest rannych, z czego trzy są w bardzo ciężkim stanie. Zamachowiec zginął na miejscu. Sprawca wybuchu w Bawarii pochodził z Syrii, a do Niemiec przyjechał dwa lata temu. Wówczas odmówiono mu azylu. Nie został jednak deportowany ze względu na trwającą w jego rodzinnym kraju wojnę domową.  Tylko sprawcy poważnych przestępstw, takich jak morderstwo czy gwałt, są deportowani - powiedział szef MSW Bawarii Joachim Herrmann. 27-latek już dwa razy próbował popełnić samobójstwo i był leczony w klinice psychiatrycznej. Nie można wykluczyć, że miał powiązania z islamskim terroryzmem, ale to tylko jeden z wątków śledztwa. Dopiero po zbadaniu tych związków będzie można ostatecznie ustalić, czy był to akt islamskiego terroru - dodał Herrmann. Niestety to nie pierwszy zamach w Niemczech. W piątek doszło do strzelaniny w Monachium,...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner