Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Michał Wiśniewski z mamą
East News
Newsy

Michał Wiśniewski o alkoholizmie: „Codziennie przez 22 lata wypijałem 0,7 litra”. Jak pokonał nałóg?

Ona przez alkohol na długie lata straciła syna, on - szanse na szczęśliwe dzieciństwo. Grażyna i Michał Wiśniewscy opowiadają o pojednaniu i swojej walce z nałogiem. Czego nauczyła ich trudna przeszłość?

Dziś patrzą na siebie z czułością, uśmiechają się, zapewniając o wzajemnym szacunku i miłości. Może dlatego aż trudno uwierzyć, że przez ponad 20 lat Michał Wiśniewski nie miał ze swoją mamą, Grażyną Wiśniewską,  żadnego kontaktu. Rozdzieliły ich rodzinne waśnie i alkohol, od którego przez długi czas oboje byli uzależnieni. W szczerym wywiadzie dla "Party" muzyk i jego mama opowiedzieli, jak wyglądała ich trudna walka z alkoholizmem. Zdradzili też, czy udało im się odbudować relację matka-syn i jakie traumatyczne doświadczenia życiowe doprowadziły ich do choroby alkoholowej. Swoje wspomnienia z tego trudnego okresu pani Grażyna Wiśniewska zamknęła w książce „Dziewczynka z kieliszkami”, która ukaże się 30 czerwca.

Dedykuję ją Michałowi. Chciałam się przed nim wytłumaczyć za zło, które mu wyrządziłam – mówi Wiśniewska.

Czy udało jej się nadrobić stracony czas i od budować więź z synem?

Michał Wiśniewski wkrótce wystawi się na publiczny lincz! O co chodzi? WIDEO

Jak Michał Wiśniewski walczył z nałogiem?

Michał Wiśniewski i Grażyna Wiśniewska nie ukrywają, że przez lata borykali się z alkoholizmem. O tym, by po latach milczenia wokalista wyciągnął do mamy pomocną dłoń, zadecydował... impuls. Kiedy Michał zobaczył mamę w filmie „Gwiazdor”, który nakręcił o nim Sylwester Latkowski, zrozumiał, że musi to zrobić, bo to ostatnia szansa, by ratować i siebie, i mamę. Pani Grażyna przypominała wówczas wrak człowieka...

Ten film zmusił mnie do tego, żeby wyciągnąć do ciebie rękę, choć nie wiem, czy chciałem ratować ciebie, czy siebie, bo sam byłem wtedy uzależniony od wódki. Mnie też wydawało się, że to żaden alkoholizm, bo zaczynałem pić zawsze po 19. Każdego dnia, gdy kończyły się „Fakty”, pierwsza seta lądowała na moim biurku – wyznaje muzyk.

Wiśniewski przyznał, że codziennie, przez ponad 20 lat wypijał 0,7 litra alkoholu, czasem więcej, a mimo to wciąż nie czuł się alkoholikiem. Wreszcie zrozumiał, że sam sobie nie poradzi. Korzystał z pomocy psychologa i specjalisty od uzależnień, oprócz tego "zaszył się". Wszywka z disulfiramu sprawia, że wątroba przestaje trawić alkohol i nawet jego minimalna ilość może mocno zaszkodzić. Czy Michałowi udało się wyjść na prostą?

Kiedy doszedłem do wniosku, że oszukuję nie moich bliskich, ale sam siebie, postanowiłem coś z tym zrobić. Zaszyłem się i zaszywam regularnie do dziś. I wciąż nie mogę uwierzyć, że jako megapijący gość postawiłem warunek mamie alkoholiczce, że musi przestać pić, żebyśmy znów zawiązali więzi rodzinne. To było chore, ale zadziałało – mówi.

Czy Michał Wiśniewski wybaczył mamie - Grażynie Wiśniewskiej?

Dziś relacje Michała i Grażyny Wiśniewskich są wzorowe. Wokalista mieszka razem ze swoją rodziną: żoną Polą, synkiem Falco Amadeusem i mamą w podwarszawskiej Magdalence. W ich domu często bywa też czwórka dzieci z poprzednich małżeństw lidera Ich Troje. Muzyk zapewnia, że przez ostatnie lata udało mu się naprawić relacje z mamą – dostał od niej dużo miłości, której w dzieciństwie tak bardzo mu brakowało. Przez lata miał do niej ogromny żal, że go porzuciła i po śmierci ojca nie szukała z nim kontaktu. Okazuje się, że to właśnie wtedy pani Grażyna wpadła w szpony nałogu alkoholowego.

Może byłoby inaczej, gdyby moja mama była inna, gdybym miała lepszy wzorzec? Gdy byłam mała, strasznie mnie biła. Wystarczyło, że przeszłam obok, by zupełnie bez powodu rzucała we mnie słoikami, ganiała mnie z metalową szufelką po podwórku, lała mnie szczotką po głowie... Pijana kładła się zimą w ogródku, w śniegu, w samej halce. Panicznie się jej bałam, ale kochałam na swój sposób, choć nie mogłam zrozumieć, dlaczego mi to robiła – tłumaczy mama Michała.

Grażyna Wiśniewska (mama Michała Wiśniewskiego) na ślubie syna i Dominiki Tajner

Obecnie Wiśniewscy nie chcą marnować już ani jednego dnia. Próbują nadrobić stracony czas. W pandemii jeszcze bardziej się do siebie zbliżyli. Cieszą się z każdej rozmowy i chwili spędzonej razem. Michał deklaruje, że wybaczył mamie zło, które mu wyrządziła, choć zapomnieć o traumach z dzieciństwa nie potrafi...

Tak bardzo go kocham. Dla mnie to wielkie szczęście, że go odzyskałam, niczego więcej nie potrzebuję. To, co mi Bóg zabrał, teraz mi oddał - mówi pani Grażyna. – (...) odzyskałem mamę, zdrowie nam dopisuje. I niech to trwa! – dodaje Michał.

Zobacz także: Córka Michała Wiśniewskiego chciała zmienić imię. Dlaczego?

Cały wywiad z Grażyną Wiśniewską i Michałem Wiśniewskim przeczytasz w nowym "Party".

Party.pl

Michał Wiśniewski i jego mama Grażyna Wiśniewska wygrali walkę z chorobą alkoholową.

Michał Wiśniewski z mamą
East News

Dzięki synowi pani Grażyna jest trzeźwa od 16 lat. 30 czerwca ukaże się książka, w której mama Michała Wiśniewskiego rozlicza się z przeszłością i opowiada o swojej walce z alkoholizmem.

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Michał Wiśniewski - kim jest jego piąta żona?
Newsy
Ma 36 lat i 4 dzieci. Kim jest Paulina - nowa żona Michała Wiśniewskiego?
Ma 36 lat i 4 dzieci. Kim jest Paulina - nowa żona Michała Wiśniewskiego?

Kiedy w jednym z ostatnich trudnym dzieciństwie. Zakochiwał się, filmików na Instagramie powiedział, że „z połóweczką, z moją żoną, oglądamy teraz »Czterdziestolatka«”, w internecie zawrzało. Konto muzyka natychmiast zasypały komentarze z gratulacjami, ale pozostały bez odpowiedzi. Jednak kilka godzin później, podczas rozmowy z Telewizją WP, Michał Wiśniewski (47) po raz kolejny zasugerował zmianę stanu cywilnego. „Wspólnie z żoną mamy ósemkę dzieci i jest co robić”, wyznał. Czy lider Ich Trojga naprawdę wziął ślub? Zaskakujący wydaje się nawet nie tyle sam fakt zawarcia przez Michała kolej- nego, piątego małżeństwa, ile raczej nietypowa dla niego tajemniczość. O wcześniejszych ślubach Wiśniewski chętnie opowiadał, co więcej, jeden (z Mandaryną) wziął w świetle kamer. Tego ostatniego – jeśli faktycznie się odbył – muzyk tej pory oficjalnie nie potwierdził. O uroczystości opowiedzieli jego znajomi. „Z uwagi na okoliczności ceremonia miała skromny i symboliczny charakter. Młodej parze towarzyszyła tylko najbliższa rodzina. Dopisała za to pogoda i Michał i Paulina powiedzieli sobie »tak« w ogrodzie”, zdradził jeden z nich w rozmowie z Plotkiem. A kim jest wybranka Michała? To 36-letnia Paulina, mama czwórki dzieci. Nie jest związana z show-biznesem i... to w zasadzie wszystko, co o niej wiadomo. Michał Wiśniewski jeszcze nigdy nie był taki tajemniczy. Dlaczego tym razem ukrywa partnerkę? ZA GŁOSEM SERCA Jego życie prywatne zawsze budziło zainteresowanie fanów i mediów. Zwłaszcza że Michał chętnie dzielił się jego szczegółami, nieraz odważnymi, wręcz skandalizującymi. A tych na przestrzeni ostatnich 24 lat, podczas których trwały jego cztery małżeństwa, nie brakowało. Wiśniewski był pierwszą polską...

Michał Wiśniewski i Marta Wiśniewska w programie "Dzień Dobry TVN"
East News
Newsy
Mandaryna wbiła szpilę Michałowi Wiśniewskiemu! Zdradziła, co jej dzieci odziedziczyły po ojcu!
Mandaryna wbiła szpilę Michałowi Wiśniewskiemu! Zdradziła, co jej dzieci odziedziczyły po ojcu!

Marta Wiśniewska zdradziła, co jej dzieci odziedziczyły po Michale Wiśniewskim. Takiego komentarza lider zespołu "Ich Troje" z pewnością się nie spodziewał! Mandaryna i Michał Wiśniewski byli małżeństwem przez wiele lat. Poznali się w 2000 roku, a dwa lata później wzięła ślub cywilny. Marta była drugą żoną wokalisty- razem wystąpili w reality-show "Jestem jaki jestem" i doczekali się dwójki dzieci. Niestety, małżeństwo Mandaryny i Michała Wiśniewskiego zakończyło się w 2006 roku. Od tamtej chwili minęło sporo czasu, a ich dzieci są już nastolatkami. Teraz Marta Wiśniewska zdradziła, co  Fabienne i Xavier odziedziczyli po swoim ojcu... Marta Wiśniewska wbija szpilę byłemu mężowi Dzieci Marty Wiśniewskiej i lidera zespołu "Ich Troje" mają już 16 i 17 lat. Teraz Mandaryna zdradziła, co po swoich rodzicach odziedziczyli Fabienne i Xavier. Mają więcej cech Michała czy jednak Marty? Zobaczcie, co powiedziała dumna mama!  Myślę, że mają trochę ze mnie, trochę z Michała, ale w ogóle nie rozpatruję tego w takich kategoriach, bo oni wzięli z nas, to co najlepsze, więc to jest najfajniejsze- powiedziała w rozmowie z Wideoportalem. W dalszej częścu komentarza Mandaryna wbiła szpilę byłemu mężowi.  Ogromną pasję do tańca zaszczepiłam im ja i to wzięli ze mnie, bo są naprawdę świetnymi tancerzami. Dość wysoko stoją w świecie tanecznym. Natomiast nie wiem co z Michała. Poczucie rytmu mają, czerwonych włosów nie mają, są mili, nie są pyskaci, więc chyba niewiele- oceniła Marta Wiśniewska. Myślicie, że Michał Wiśniewski odpowie byłej żonie?  Zobacz także:   Michał i Xavier Wiśniewscy o swojej relacji, alkoholu i życiu w patchworkowej rodzinie Marta Wiśniewska zdradziła, co jej dzieci odziedziczyły po...

Michał Wójcik w błyszczącej marynarce
East News
Newsy
Czy Michał Wójcik zniknie z kabaretu, by zająć się synkiem? Jego partnerkę czeka długie leczenie
Jego partnerka walczy z rakiem. Czy to oznacza, że Michał Wójcik zrezygnuje z pracy, by zająć się synkiem?

Niedawno Michał Wójcik , członek popularnego kabaretu Ani Mru-Mru, zaapelował o pomoc finansową za pośrednictwem serwisu Pomagam.pl dla swojej partnerki, która walczy z nowotworem . Kochani, całe życie pomagałem. Dziś wyciągam rękę i proszę o pomoc Was. Moja Jani zachorowała. Ma raka. Ale rak to nie wyrok i chcemy podjąć z nim walkę” – tymi słowami kabareciarz zwrócił się o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli. Odzew od fanów z całej Polski przeszedł jego najśmielsze oczekiwania. Wystarczyły zaledwie trzy dni, by udało się zebrać całą potrzebną na leczenie sumę: 150 tys. złotych. W dniu zamknięcia zbiórki kwota wzrosła do 244 490 złotych! Są pieniądze na leczenie partnerki Michała Wójcika Jak czytamy w najnowszym "Fleszu" zebrane pieniądze pozwolną partnerce Wójcika - Jani na trzy miesiące leczenia! Jesteśmy poruszeni. Nie ma słów, którymi moglibyśmy wyrazić wdzięczność. Zbiórka przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, nie spodziewaliśmy się aż takiego odzewu. Ta kwota pozwoli Jani na trzy, może nawet cztery miesiące terapii onkologicznej w klinice w Polsce i za granicą – mówi „Fleszowi” założyciel zbiórki Krzysztof Ferdyn, a prywatnie przyjaciel Wójcika. Jak donosi "Flesz", partnerka komika już rozpoczęła leczenie. Jej stan jest poważny, ale rodzina i przyjaciele są dobrej myśli. Wierzą, że uda jej się pokonać nowotwór. Michała czeka teraz trudny czas. W trakcie terapii onkologicznej Jani na jego barkach będzie spoczywała opieka nad ich 15-miesięcznym synkiem Michałem juniorem. Czy to oznacza, że Wójcik zrezygnuje z pracy i zniknie ze sceny kabaretowej? Czym Michała Wójcika ujęła jego partnerka Jani? Przez ostatnich kilka lat kabareciarz nie miał dobrej prasy....

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner