Jarosław Jakimowicz odpowiada na zarzuty o gwałt
Newsy

Jarosław Jakimowicz odpowiada na zarzuty o gwałt po publikacji szokującego wpisu Piotra Krysiaka! 

"Gwiazdor TVP gwałcicielem?" - szokujący wpis Piotra Krysiaka na Facebooku. O kim mowa? Głos w sprawie zabrał Jakimowicz.

Jarosław Jakimowicz zabrał głos w sprawie szokującego wpisu dziennikarza, Piotra Krysiaka. W poniedziałek wieczorem Krysiak, autor m.in. głośnej książki "Dziewczyny z Dubaju", na swoim Facebooku opublikował długą i szczegółową historię gwałtu na jednej z uczestniczek konkursu Miss Generation 2020. Do zdarzenia miało dojść w lutym 2020 roku. Według Krysiaka ofiarą jest dyrektorka marketingu i PR w jednej z brytyjskich firm, a oprawcą Gwiazda publicystyki TVP INFO. Dziennikarz nie podał żadnych nazwisk, a według dziennikarzy Onetu chodzi o Jarosława Jakimowicza, prezentera w TVP Info. Aktor odpowiedział na zarzuty.

Jak trenerzy przyjęli Sylwię Grzeszczak w "The Voice of Poland"? "Pytała, jak to będzie, co ma robić"

Jarosław Jakimowicz: Nikogo nie zgwałciłem! Przysięgam na zdrowie moich dzieci!
 

Dziennikarz Piotr Krysiak opisał na Facebooku historię gwałtu na uczestniczce konkursu Miss Generation 2020 oraz postępowanie policji czy prokuratury w tej sprawie: 

Gwiazda publicystyki TVP INFO miała zgwałcić uczestniczkę konkursu Miss Generation 2020. Tak utrzymuje kobieta, która uciekła ze zgrupowania i zgłosiła sprawę policji. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie, ale nie przesłuchała jeszcze „gwiazdora”. Śledztwo trwa już 8 miesięcy i zostało w tej chwili zawieszone, ponieważ prokurator czeka na informację od brytyjskiej policji. Dotarłem do kulis całego wydarzenia więc ten post nie będzie krótki!

Do zdarzenia miało dość w hotelu Parisel Palace pod Łukowem. To tam gwałciciel miał zaatakować kobietę oraz ją zgwałcić. Dzień po uczestniczka uciekła z hotelu, pojechała do szpitala, gdzie wezwano policję. Uczestniczka konkursu pokazała policjantom film, który udało jej się nagrać:

Kilka dni później, podczas warsztatów poprzedzających konkurs, które odbywały się w hotelu Parisel Palace w Klimkach pod Łukowem, wracając do pokoju zauważyła idącą za nią gwiazdę publicystyki TVP INFO. Nie spodziewała się, że kiedy otworzy drzwi do pokoju – mężczyzna wepchnie ją do środka. Tam – jak powiedziała śledczym kobieta - miał ją zgwałcić. Nazajutrz 3 lutego 2020 r. kobieta uciekła z hotelu. Pojechała wprost do szpitala ginekologiczno-położniczego przy placu Starynkiewicza 1/3 w Warszawie. Trafiła na izbę przyjęć. Roztrzęsiona, z telefonem komórkowym w ręku weszła do gabinetu i powiedziała lekarzowi, że została zgwałcona. Ten natychmiast wezwał policję.  W oczekiwaniu na funkcjonariuszy medycy rozmawiali z pacjentką. Ofiara nie mówiła po polsku tylko po angielsku. Mieszka zresztą w Londynie, choć wcale stamtąd nie pochodzi. Na pytanie, kto ją zgwałcił - kobieta uniosła telefon komórkowy, otworzyła galerię zdjęć i pokazała film z gwiazdorem TVP INFO. – To on – miała powiedzieć. 

Kobieta miała też inne nagranie, na którym nie widać już oprawcy:

Ofiara ma też drugi film. Nagrała go w ukryciu. Nie widać na nim oprawcy. Słychać, jak kobieta prosi go, żeby nie robił jej krzywdy. Słychać też oprawcę, który nie daje za wygraną. Kiedy do gabinetu weszło dwóch policjantów - kobieta odtworzyła te filmy ponownie. Wtedy funkcjonariusze zatelefonowali, najprawdopodobniej do swojego przełożonego i pytali co robić. Kiedy dostali instrukcje powiedzieli, że zabierają panią do szpitala psychiatrycznego przy ul. Nowowiejskiej.

Krysiak w swoim długim wpisie opisuje również nieprawidłowości, których dopuściła się policja:

Według mojego informatora, policjanci przyjechali do szpitala bez specjalnego zestawu do pobierania wymazów. Ponoć to standardowa procedura w przypadku gwałtów. Dlaczego go nie mieli? Nie wiadomo.

Jakie były dalsze losy zgwałconej uczestniczki konkursu Miss? Ofiara gwałtu była zastraszana przez swojego oprawcę: 

Wiadomo natomiast, że poszkodowana kobieta nie została przebadana także w szpitalu przy ul. Nowowiejskiej. Nie wiadomo, dlaczego w ogóle trafiła do szpitala psychiatrycznego… Zdumienie w izbie przyjęć w szpitalu ginekologiczno-położniczym było przeogromne, kiedy następnego dnia pojawiła się w nim ponownie mówiąc, że nie została zbadana. 

- Pamiętam to, bo się mało nie posraliśmy… Zadzwonił do nas lekarz z izby przyjęć i powiedział krótko: Jeśli za 10 minut nie pojawi się w szpitalu policja z zestawem do wymazów by zbadać ofiarę gwałtu, której nie zbadaliście wczoraj, to natychmiast powiadomię dziennikarzy. Policjanci byli po 7 minutach – opowiada mi policjant. 

Wtedy też kobieta opowiedziała jak wyglądało całe zdarzenie. Była załamana i wstrząśnięta. 

– Opisała dokładnie ciało mężczyzny – blizny i znaki szczególne – mówi mój informator.

Według ofiary, gwiazdor miał ją straszyć, że jeśli komuś powie, to on jej nie odpuści. Chwalił się, że jest powiązany z niemiecką grupą przestępczą i groził, by lepiej uważała. 

Pełen wpis Piotra Krysiaka zobaczycie poniżej. W swoim poście Krysiak opublikował również rozmową z podejrzanym, który zaczął się wypierać swojej obecności na konkursie!

Dlaczego Piotr Krysiak nie podał nazwiska podejrzanego? Dziennikarz obecnie nie pracuje dla żadnej redakcji, więc owy „gwiazdor TVP”, o którym pisze, mógłby podać go do sądu:

Pewnie zastanawiajcie się, dlaczego nie podaję jego nazwiska. Nie jestem dzisiaj związany z żadną redakcją. Zaś publikacja na fb nie podlega pod prawo prasowe. Pozwoliłoby to gwiazdorowi pozwać mnie o naruszenie dóbr osobistych. W tej sytuacji sąd nie potraktowałbym nie jak dziennikarza działającego w interesie publicznym.

O krok dalej poszedł Onet, który w swoim artykule napisał, że chodzi o Jarosława Jakimowicza, prezentera TVP Info, m.in. na podstawie zdjęć z imprezy. Redakcja od razu skontaktowała się z Jakimowiczem, prosząc go o komentarz:

Dlaczego od wielu miesięcy trwa śledztwo, a ja - podobno podejrzewany o gwałt - nawet nie zostałem przesłuchany?! Nikogo nie zgwałciłem! Przysięgam na zdrowie moich dzieci! Nie jestem zdolny do takich czynów, brzydzę się agresją wobec kobiet. Jak mam się w tej sytuacji bronić? Jestem, jaki jestem. Pracuję w TVP, co nie każdemu się podoba. Przyzwyczaiłem się do ataków, ale zarzuty o gwałt to przekroczenie wszelkich zasad. Jestem w każdej chwili gotowy zeznawać w prokuraturze - mówił w rozmowie z Onetem Jakimowicz.

TVP zawiesi Jarosława Jakimowicza?
 

Głos w sprawie zabrał dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski. W rozmowie z wirtualnemedia.pl powiedział:

Łączenie Telewizji Polskiej z opisaną w internecie historią rzekomego gwałtu jest całkowicie nieuprawnione. Nawet z ww. postu (wpisu Piotra Krysiaka - red.) jasno wynika, że przywoływane zdarzenie nie ma związku z produkcją realizowaną przez TVP. [...] Opisane w internecie zdarzenie miało mieć miejsce w lutym 2020 roku. Od tamtej porty - tj. w przeciągu blisko roku - żadne instytucje państwowe, takie jak policja czy prokuratura, nie wystąpiły do Telewizji Polskiej z pytaniami lub wnioskami w ww. sprawie - dodał Olechowski.

Onet dodaje zaś, że Olechowski zakładał zawieszenie Jarosława Jakimowicza, ale po jego komentarzu, nie zdecydował się na taki krok.

Śledztwo w sprawie gwałtu opisanego przez Piotra Krysiaka zawieszone
 

Śledztwo w sprawie trwa od 8 miesięcy, prowadzi je prokuratura w Łukowie. Rzeczniczka nadzorującej ją Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Agnieszka Kępka, przekazała Krysiakowi następujące informacje: 

Sytuacja z tym postępowaniem jest taka, że jest w tej chwili zawieszone. Wystosowaliśmy wniosek o pomoc prawną za granicę. Dodatkowo musimy zebrać dowody, które znajdują się na terenie innych państw. Dlatego czekamy w tej chwili na wyniki tych czynności. 

Jarosław Jakimowicz stanowczo zaprzeczył, że Piotr Krysiak pisze o nim w swojej historii. 

Jarosław Jakimowicz w marynarce
East News

Kim jest Piotr Krysiak?

Piotr Krysiak to polski dziennikarz śledczy, pisarz, autor kilku książek. Pracował m.in. dla TVP Info oraz gazet „Wprost”, „Życie Warszawy” czy „Super Express”. Jesu autorem głośnych książek, które zaszokowały opinię publiczną, m.in. „Dziewczyny z Dubaju” o prostytucji Polek z arabskimi klientami czy „Agent Tomek: Spowiedź”. 

Piotr Krysiak

 

Jarosław Jakimowcz na siłowni z trenerem Adamem Adamskim
Facebook
Newsy
Jakimowicz ściął włosy i mocno przypakował na siłowni. Sexy?
Jakimowicz ściął włosy i mocno przypakował na siłowni. Sexy?

A kiedyś umawiał się z Jolą Rutowicz...

Weronika Rosati w białej sukience z córką
Newsy
"To jest trauma, która nie mija" Weronika Rosati rok po wstrząsającym wywiadzie zdradza, czego żałuje
Weronika Rosati rok temu wyznała, że jest ofiarą przemocy domowej. Czy tego żałuje?

Ten wywiad zszokował wszystkich. Ponad rok temu, w marcu, Weronika Rosati (36) przyznała w „Wysokich Obcasach”, że jej były partner stosował wobec niej przemoc psychiczną i fizyczną. „Byłam niszczona jako człowiek, kobieta, aktorka, partnerka. O przemocy milczałam, ale mniej ze strachu, bardziej ze wstydu. (...) Uderzał wielokrotnie. W twarz, w rękę. Uderzył mnie też, jak byłam w zaawansowanej ciąży, a potem, gdy trzymałam córeczkę na rękach”, powiedziała w wywiadzie prof. Magdalenie Środzie. Wyznanie wywołało burzę: jedni wspierali aktorkę, podziwiając jej odwagę i szczerość, inni hejtowali, broniąc znanego ortopedy. – Miałam świadomość, że narażę się na skrajne reakcje i na własnej skórze odczułam niesprawiedliwe i skandaliczne reakcje niektórych osób – mówi „Party” Weronika. – W okrutny sposób potępiano mnie, szykanowano i próbowano zastra- szyć i uciszyć. Jednak udzieliłam tego wywiadu po latach upokorzenia, lęku i zniszczeniu mojego poczucia własnej wartości, bo tylko w taki sposób mogłam zawalczyć o swoją godność – dodaje.  W grudniu prokurator postawił ortopedzie zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad aktorką. Podejrzany nie przyznał się do winy, sprawa jest w toku.  Było nieciekawie...  Weronika jest dziś z córką w Los Angeles. Poleciała tam w lutym, po zakończeniu zdjęć do serialu „Zawsze warto”, i tam zastała ją pandemia. Czy nie chciała wracać, żeby być bliżej rodziny? – Moja córka urodziła się i mieszka większość życia w Los Angeles, tu jest jej drugi dom. A pandemia jest dla niej szczęśliwym czasem, bo ma mamę na wyłączność – śmieje się. Rosati w opiece nad...

Jarosław Jakimowicz
Newsy
Jarosław Jakimowicz dziękował na wizji Macierewiczowi, teraz prowadzi cykl w "Pytaniu na śniadanie"
Jarosław Jakimowicz dziękował na wizji Macierewiczowi, teraz prowadzi cykl w "Pytaniu na śniadanie"

Jarosław Jakimowicz znany m.in. z kultowych „Młodych wilków” został prowadzącym „Pytania na śniadanie extra” w TVP2 - informują Wirtualnemedia.pl. Aktor zadebiutował w poniedziek, 18 listopada. Widzowie mogą ogladać tak jego, jak i innych prowadzących ten cykl w ramach „Pytania na śniadanie” , około godz. 11. Jarosław Jakimowicz od jakiegoś czasu stara się wrócić do show-biznesu. Niedawno ukazała się jego autobiografia pt. ”Życie jak film”, od kilku miesięcy jest też regularnym gościem TVP Info. Jak przypomina portal, dużym echem odbiła się jedna z jego ostatnich wizyt, kiedy to aktor - na wizji - podziękował byłemu ministrowi obrony Antoniemu Macierewiczowi. Dziękuję za te 50 lat walki o niepodległość, dziękuję za kraj, w którym żyję. W imieniu moich dzieci, Polaków, wszystkich tych którzy rozumieją to i inaczej rozumieją. Dziękuję bardzo. Naprawdę jestem dumny i zaszczycony - mówił Jakimowicz. Potem przyznał, że po programie wylało się na niego sporo hejtu. Ale nie żałuje. – Wiecie dlaczego popełniłem błąd? Bo gdybym miał zrobić to jeszcze raz to przygotowałbym laurkę dla Macierewicza. Napisałbym piosenkę dla niego i pocałowałbym go w rękę – mówił w Polsat News. „Pytanie na śniadanie” to obecnie najpopularniejszy program śniadaniowy, w wynikach oglądalności wyprzedza „Dzień dobry TVN”. Oprócz Jakimowicza, wśród prowadzących „PnŚ Extra” możemy oglądać także m.in. Mateusza Szymkowiaka, Agnieszkę Dziekan, czy Annę i Krzysztofa Rześniowieckich. Zobacz także:   Wydawca "Pytania na śniadanie" zawieszony za występ młodego artysty Jarosław Jakimowicz został prowadzącym cykl "Pytanie na śniadanie Extra" w TVP2  

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner