bio

 • Wiek:
  42 lat
 • Data urodzenia:
  12 grudnia 1978
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  166cm
 • Znak zodiaku:
Magdalena Boczarska - urodzona w Krakowie aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Za rolę Kobiety w spektaklu "Rajski ogród", w którym wystąpiła jeszcze w trakcie studiów, Magdalena Boczarska otrzymała nagrodę im. Mikołaja Grabowskiego na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Po studiach zadebiutowała na scenie Teatru Nowego w Łodzi tytułową rolą w sztuce "Kurka wodna". Od 2003 roku można ją oglądać na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Magdalena Boczarska współpracowała też m.in. z teatrami Buffo w Warszawie, Carrousel Theater w Berlinie i Teatro Tatro na Słowacji.
Na dużym ekranie Magdalena Boczarska debiutowała w 2005 roku w filmie "Pod powierzchnią". Rok później zagrała rolę panny młodej w "Testosteronie" Saramonowicza i Koneckiego. Potem występowała w ich pozostałych filmach: "Lejdis", "Idealny facet dla mojej dziewczyny" i "Jak się pozbyć cellulitu". Tytułowa rola w "Różyczce" Jana Kidawy-Błońskiego przyniosła jej  nagrodę dla najlepszej aktorki podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz statuetkę Złotego Pawia dla najlepszej aktorki podczas 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Goa. Magdalena Boczarska ma swoim koncie występ w popularnych serialach telewizyjnych m.in. "Czas honoru", "Misja Afganistan", "Lekarze" i "Zbrodnia".

Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk

Prywatnie Magdalena Boczarska związana jest z aktorem Mateuszem Banasiukiem. Są razem od 2014 roku. W 2015 roku Mateusz Banasiuk i Magdalena Boczarska zaręczyli się. Ich związek wzbudzał emocje mediów z powodu różnicy wieku pomiędzy partnerami. Magdalena Boczarska jest siedem lat starsza od Mateusza Banasiuka.