Budowa domu

Agnieszka Włodarczyk i jej salon
Agnieszka Włodarczyk
budowa domu

Tak mieszka Agnieszka Włodarczyk! Lampa w jej jadalni to hit aranżacyjny

Agnieszka Włodarczyk uwielbia swój dom i wcale nas to nie dziwi. Musimy przyznać, że aktorka ma piękne wnętrza urządzone w oryginalnym stylu.
Kamila Geodecka
Zbliżenie na router internetowy od strony gniazdek.
budowa domu

Jak podłączyć i skonfigurować router po raz pierwszy?

Korzystanie z Internetu w domu najczęściej przebiega za pośrednictwem sieci bezprzewodowej, czyli Wi-Fi. Do stworzenia sieci Wi-Fi potrzeba kabla internetowego oraz routera, czyli urządzenia, które rozsyłać będzie sygnał na komputery w jego zasięgu. Jak wygląda konfiguracja routera krok po kroku i co trzeba zrobić na samym początku?
Kamil Lewicki
Mężczyzna unosi liść, na którym wycięty jest kształt domu.
jedzenie
budowa domu
remont

Jak żyć w stylu eko we własnym domu? Mamy dla was kilka wskazówek

Żeby żyć z troską o środowisko, nie musimy od razu angażować się w kampanie promujące ekologię. Wystarczy wybierać naturalne materiały, przestać marnować jedzenie i czytać etykiety.
Anna Bartoś
Duży dom jednorodzinny oświetlony lampami.
budowa domu
urządzanie domu

Oświetlenie elewacji budynku – połączenie efektów wizualnych i energooszczędności

Oświetlenie elewacji podkreśla i uwidacznia bryłę budynku. Właściwie dobrane lampy nadają budynkowi efektownego wykończenia i pozwalają wydobyć dom z mroku. Na rynku dostępne są różnego typu oświetlenia elewacyjne, np. lampy LED, świetlówki lub halogeny.
Anna Bartoś
Segregacja śmieci
budowa domu

Eko styl życia: oszczędzanie energii i wody, kompostowanie i sortowanie śmieci

Ekologiczny styl życia obejmuje między innymi zmniejszenie zużycia energii i wody. Ważne jest sortowanie śmieci, a także wybór naturalnych środków piorących i myjących. Warto też świadomie wybierać jedzenie.
Agnieszka Wadowska
oswietlenie zewnętrzne domu
budowa domu
urządzanie domu

Jak oświetlić budynek na zewnątrz: lampy z czujnikiem ruchu, reflektory zewnętrzne, lampy najazdowe, solarne, kinkiety

Oświetlenie domu na zewnątrz nie tylko zwiększa komfort poruszania się po działce nocą, ale też zapewnia nastrojowy wygląd. Delikatne podświetlenie schodów lub podjazdu do garażu jest funkcjonalne i jednocześnie stanowi ozdobę domu. Dobierając światło na zewnątrz warto pamiętać, by lampy nie były zbyt intensywne. Za jasne oświetlenie będzie uciążliwe dla oczu.
Magdalena Bytys
kamienie ozdobne w ogrodzie
budowa domu

Do czego wykorzystać ozdobne kamienie?

Kamienie do ogrodu to przede wszystkim zaokrąglone otoczaki oraz chropowaty grys. Ich szerokie zastosowanie i właściwości (zatrzymują wodę w glebie, chronią korzenie przed skokami temperatur) przekładają się na rosnącą popularność kamieni jako ozdób ogrodu.
Agnieszka Krasa
ognisko na działce
budowa domu

Sezon na ogniska: czy można rozpalić ognisko w ogrodzie lub na działce? Co mówią przepisy?

Najważniejsze kwestie dotyczące palenia ogniska na działce lub w ogrodzie reguluje Rozporządzenie MSWiA. Najbardziej istotne są zabezpieczenie paleniska oraz odległość od sąsiednich działek i materiałów palnych.
Agnieszka Wadowska
Ogrodzenie stalowe
budowa domu
ogrodnictwo

Z czego wykonać ogrodzenie?

Ogrodzenia odwzorowujące naturalne drewno są niezwykle uniwersalne, pasują do wielu elementów zabudowy i mogą być z powodzeniem stosowane jako elementy upiększające ogród. Podobnie jak wciąż najpopularniejsze ogrodzenia domów z metalu.
Agnieszka Krasa
Słoneczny pokój
budowa domu
urządzanie domu

Ustawienie pomieszczeń – salon od południa, sypialnia od północy

Od ustawienia pomieszczeń w domu względem stron świata zależy bardzo wiele. Determinuje to jak ciepło i jasno będzie w wybranych pomieszczeniach – najjaśniejsze będą pokoje zwrócone na południe, a najciemniejsze te skierowane na północ.
Justyna Dąbrowska
Wiatrołap w domu
budowa domu

Budowa wiatrołapu - zalety i wady. Czy oszczędzimy na rachunkach, budując go?

Wiatrołap służy przede wszystkim do zatrzymywania zimnego powietrza napływającego do domu przy otwieraniu drzwi. Dobrze zaprojektowany może też pełnić inne funkcje.
Agnieszka Wadowska
Drewniane drzwi
budowa domu
urządzanie domu

Nowoczesne i modne drzwi. Jakie wybrać?

Drzwi to jeden z najważniejszych elementów aranżacji wnętrza. Nowoczesne modele spełniają nie tylko funkcję użytkową, ale i dekoracyjną. Dobrze dobrane drzwi komponują się z podłogą i stolarką okienną, pasują do stylu całego mieszkania i mogą służyć długie lata.
Magdalena Ładuniuk
Taras z markizą
budowa domu
ogrodnictwo
Taras

Markizy na taras – 4 kroki przed zakupem

Markizy na taras to rodzaj zadaszenia, które chroni przed nadmiernym słońcem lub letnim deszczem. Żeby spełniały dobrze swoją funkcję, muszą być dopasowane do rozmiaru balkonu Równie ważna jest jakość wykonania, ponieważ markizy tarasowe powinny służyć przez lata – markizy kasetowe skuteczniej chronią materiał przed niszczeniem niż markizy bezkasetowe.
Justyna Dąbrowska
Drzwi antywłamaniowe
budowa domu
urządzanie domu

Czym kierować się przy wyborze drzwi antywłamaniowych?

Drzwi antywłamaniowe to drzwi o zwiększonej odporności na włamanie klasy C. Montując je zgodnie z instrukcją, dostajemy gwarancję, że będą się one przez 20 minut z sukcesem bronić przed otwarciem lub wycięciem w nich otworu o wymiarach 40x40 cm.
Agnieszka Krasa
Zestaw do monitoringu
budowa domu
urządzanie domu

Ochrona domu przed włamaniem: antywłamaniowe drzwi i okna, solidne zamki i nowoczesne technologie

Najważniejsze w zabezpieczeniu domu przed włamaniem jest zamontowanie antywłamaniowych okien i drzwi ze skomplikowanymi zamkami. W ochronie domu pomogą też nowoczesne technologie, takie jak alarmy nowej generacji, symulatory ruchu i system inteligentnego domu.
Magdalena Ładuniuk
Rodzaje żarówek
budowa domu

Codzienne oszczędzanie energii – zakręcanie kranów, wyłączanie komputerów, uszczelnianie okien

Wyłączanie sprzętów elektronicznych, wyjmowanie nieużywanych wtyczek z gniazdek, rozważne otwieranie okien, a także stosowanie urządzeń o wysokiej klasie energetycznej (A, A+, A++) korzystnie wpłyną na codzienne oszczędzanie energii.
Agnieszka Bąder
Schody zzewnętrzne
budowa domu
urządzanie domu

Jak wykończyć i ozdobić zewnętrzne schody do domu?

Zewnętrzne schody do domu są zazwyczaj wykonane z żelbetu. Należy je odpowiednio wykończyć, by zdobiły budynek i były bardziej trwałe. Najczęściej na schodach tego rodzaju wykorzystuje się kamień i płytki ceramiczne. Innym rozwiązaniem jest wyłożenie schodów drewnem.
Agnieszka Wadowska
Dom
budowa domu

Formalności do budowy domu: warunki zabudowy, mapa geodezyjna, zgłoszenie budowy

Etapem poprzedzającym budowę domu jest dopełnienie formalności. Jest to konieczny element, przez musi przejść każdy, kto chce wybudować dom zgodnie z przepisami prawa. W 2015 roku zrezygnowano z pozwoleń na budowę, ale jako inwestorzy w dalszym ciągu powinniśmy złożyć wniosek o warunki zabudowy, wnioski o warunki przyłączy, posiadać projekt i dziennik budowy.
Anna Bartoś
Nowoczesny dom
budowa domu
remont

Tynk, blacha czy drewno, czyli modne elewacje domu

Futurystyczne elewacje z szarej blachy, szkło łączone z drewnem czy rustykalne drewniane bale – to najnowsze trendy w zdobieniu ścian domów.
Beata Marzec
Mężczyzna układa panele podłogowe
budowa domu
remont

Panele podłogowe do domu – przeznaczenie i właściwości

Panele podłogowe są najpopularniejszym wykończeniem podłóg. Zanim zdecydujemy się na zakup paneli należy zwrócić uwagę na stylistykę i rodzaj pomieszczenia oraz właściwości paneli – grubość, fakturę, połysk i ścieralność.
Anna Bartoś
miniaturowy domek i podpisanie umowy
budowa domu
remont
umowy

Czy warto sporządzić umowę o roboty budowlane?

Według Kodeksu cywilnego stronami umowy o roboty budowlane są wykonawca oraz inwestor, a umowa pozwala zabezpieczyć interesy obydwu stron.
Agnieszka Szpunar
Dwupiętrowy dom jednorodzinny.
budowa domu

Dokumenty potrzebne do odbioru domu jednorodzinnego

Dokumenty potrzebne do odbioru domu to: zawiadomienie o zakończeniu budowy, wniosek o nadanie numeru budynku i wniosek o stałe zameldowanie. W niektórych przypadkach niezbędnym dokumentem jest także pozwolenie na użytkowanie.
Anna Bartoś
dom wolnostojacy
budowa domu
remont

Dach, drzwi i szklana weranda w aranżacji wejścia do domu

Wejście do domu jest jego wizytówką. Można je stylowo zaaranżować, wykorzystując elementy architektoniczne takie jak dach czy przybudówka oraz drzwi, które pełnią funkcję praktyczną i dekoracyjną.
Paulina Banaśkiewicz-Surma
pielenie chwastów w ogrodzie
budowa domu
ogrodnictwo

Ocet – ekologiczny sposób na pozbycie się chwastów

Ocet to skuteczny i tani sposób na pozbycie się chwastów w ogrodzie. Można z nimi walczyć zarówno mechaniczne – wyrywając jeden po drugim, jak i chemicznie – stosując środki polecane do tego celu. Ta pierwsza metoda jest niezwykle czasochłonna i wymaga sporego zaangażowania. Druga z kolei jest kosztowna i może stanowić zagrożenie dla dzieci oraz zwierząt.
Barbara Panek
Budowlaniec zakłada instalację przeciw wilgoci
budowa domu
remont

Izolacja fundamentów przed wilgocią wykonana z masy bitumicznej

Izolacja fundamentów przed wilgocią jest bardzo ważnym etapem budowy domu. Późniejsza naprawa fundamentów lub zwiększenie stopnia ich zaizolowania wiąże się z dużymi kosztami, a w niektórych przypadkach jest niemożliwa do wykonania.
Anna Bartoś
budowa domu
remont

Przeciwwodna izolacja fundamentów z lepiku na papie, masy bitumicznej lub folii polietylenowej

Izolacja fundamentów chroni ściany domu przed wnikaniem wilgoci, pleśnią i gniciem. Zabezpiecza izolację termiczną. Izolacja fundamentów najczęściej wykonywana jest z lepiku na papie, masy bitumicznej lub folii polietylenowej.
Anna Bartoś
mężczyzna zakłada styropian na ściany
budowa domu
remont

Termoizolacja fundamentów styropianem i polistyrenem

Izolacja fundamentów ochroni ściany fundamentowe przed ucieczką ciepła i jest niezbędnym etapem budowy domu. Zapobiega pękaniu ścian i osłabieniu konstrukcji budynku. Materiały termoizolacyjne to płyty styropianowe i płyty z polistyrenu.
Anna Bartoś
Malowanie pokoju
budowa domu
remont
aranżacja wnętrz

Malowanie pokoju krok po kroku

Aby pomalować pokój bez szkód, wynieś z pomieszczenia wszystkie obrazy, meble, dekoracje. To, czego nie możesz usunąć, przykryj folią malarską – najlepiej kup kilka sztuk, ułóż jedna na drugiej i przyklej taśmą.
Paulina Mucha
dom na dłoniach
budowa domu
remont

Czym charakteryzuje się ekologiczny dom przyjazny dla środowiska?

Ekologiczny dom to dom wykonany z przyjaznych dla środowiska materiałów, którego konstrukcja do minimum ogranicza straty energii, a dodatkowo pozwala na pozyskiwanie jej z innych źródeł. Rozwiązania zastosowane w ekologicznym domu umożliwiają też oszczędzanie wody.
Anna Cholewa
kominek
budowa domu
urządzanie domu

Jaki kupić kominek narożny. Otwarty czy zamknięty?

Kominek narożny jest idealną ozdobą każdego salonu bądź pokoju dziennego. Dobrze wyeksponowany widoczny jest z każdego miejsca w pokoju i umili długie, mroźne wieczory. Kominek narożny ma nie tylko funkcję wizualną, ale i użyteczną. Jest źródłem ciepła, przydatnym w zimowe wieczory.
Sylwia Ciupak
Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria
Styl życia

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner
Newsy

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner
Newsy

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner
Newsy

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner