Polska ma jeszcze sporą lekcję do odrobienia w kwestii tolerancji i szacunku wobec mniejszości seksualnych. Wprawdzie sytuacja w naszym kraju pod tym względem uległa w ostatnich latach znacznej poprawie, wciąż jednak zdarzają się skandaliczne przypadki skrajnej nietolerancji i homofobicznych wypowiedzi. Przypomnijmy: Skandal na Paradzie Równości! Robert Biedroń został pobity

Reklama

Niedawna parada równości w Warszawie przebiegła w stosunkowo spokojnej atmosferze i szczęśliwie obyło się bez większych incydentów czy aktów przemocy. Impreza nie przeszła jednak bez echa w mediach i na portalach społecznościowych, gdzie co bardziej konserwatywni internauci dali upust swoim negatywnym emocjom.

Wśród nich znalazł się aktor znany z serialu "Rodzinka.pl", który zamieścił na Facebooku skandaliczny wpis. Daniel "Diego" Dziorek używając niecenzuralnego języka potępił znajomych, którzy pojawili się na Paradzie Równości.

Moi znajomi z FB, którzy mają zdjęcia z "parady równości" czyli z pedałami i z grodzko wypierdalają - napisał na swoim Facebooku.

Jego wypowiedź oburzyła dużą część internautów, a potępiła go już m.in. Karolina Korwin Piotrowska. Kolega Maćka Musiała powinien ponieść jakieś konsekwencje?

Zobacz: Michalczewski: "Geje powinni móc adoptować dzieci"

Zobacz także

Reklama

Maciej Zień z chłopakiem w Berlinie:

Reklama
Reklama
Reklama