bio

 • Wiek:
  44 lat
 • Data urodzenia:
  3 marca 1976
 • Pochodzi z:
  Warszawa
 • Znany/a z...:
  w wieku 10 lat nagrała album "Natalia" z takimi hitami jak m.in. "Puszek okruszek"
 • Zawód:
  piosenkarka
 • Wzrost:
  166cm
 • Znak zodiaku:

Natalia Kukulska – pochodząca z Warszawy piosenkarka i autorka tekstów. Pierwszy album zatytułowany „Natalia” wydała w wieku 10 lat, promowały go słynne „Puszek-okruszek” i „Co powie tata”. Następnie nagrała „Bajki Natalki”, album z polskimi kolędami oraz „Światło” z takimi przebojami jak "Dłoń" i "Piosenka światłoczuła". Druga z tych piosenek dotarła na 32. miejsce Listy Przebojów radiowej Trójki, a płyta zyskała status złotej i została nominowana do Fryderyka w kategorii płyta pop. Natalia Kukulska kontynuowała karierę nagrywając kolejne płyty: „Puls” (single: "Im więcej ciebie tym mniej", "W biegu"), ”Autoportret” ("Tyle słońca w całym mieście" z repertuaru swojej mamy Anny Jantar), „Tobie” (nominowana do Fryderyka w kategorii płyta roku), „Natalia Kukulska”, „Sexi Flexi”, „CoMix”, „Ósmy plan”.
Natalia Kukulska znana jest ze swojej działalności charytatywnej. W kwietniu 2007 roku została ambasadorką dobrej woli UNICEF i promowała akcję dotyczącą zakładania szkół w Afryce. Kukulska angażuje się w pomoc chorym dzieciom, m.in. tym z chorobami nowotworowymi, i występuje na koncertach charytatywnych.
Natalia Kukulska wzięła udział w musicalu „Królewna Śnieżka”, Festiwalu Krajów Nadbałtyckich (Nagroda Publiczności i jedna z nagród jury), Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. W 2010 roku przez magazyn "VIVA!" została wyróżniona w plebiscycie "Najlepiej ubrani". Piosenka "Wierność jest nudna" w wykonaniu Natalii Kukulskiej promowała hitową komedię "Och, Karol 2". W 2016 roku zasiadła w fotelu jurora siódmej edycji programu "The Voice of Poland".

Po urodzeniu córki Laury, Natalia Kukulska wiosną 2017 roku rozpocznie trasę koncertową.

 

Natalia Kukulska prywatnie

Natalia Kukulska to córka zmarłej tragicznie w katastrofie lotniczej w Warszawie wokalistki Anny Jantar (fakt ten ukrywano przed dziewczynką przez rok) i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Natalia Kukulska od 2000 roku jest żoną perkusisty Michała Dąbrówki, z którym ma troje dzieci: Jana i Annę (córka Natalii została wegetarianką) oraz Laurę, która przyszła na świat 5 stycznia 2017 roku.

Natalia Kukulska ma przyrodniego brata Piotra "Pekaya" Kukulskiego, syna Jarosława Kukulskiego i Moniki Borys.

 

Oficjalna strona Natalii Kukulskiej: nataliakukulska.pl