Anna Jantar zginęła 44 lata temu. Jej piękne życie zostało tragicznie przerwane przez wypadek samolotu, który rozbił się w lesie kabackim niedaleko lotniska w Warszawie 14. marca 1980 roku. Anna Jantar osierociła wówczas kilkuletnią Natalię Kukulską. Ostatnie wspomnienie dorosłej już Natalii o mamie łamie serca...

Reklama
Trzymałam bukiecik frezji, aby nim mamę powitać...
- mówiła w wywiadzie z Vivą!

Jakie wspomnienia związane z mamą towarzyszą Natalii Kukulskiej do dzisiaj?

Natalia Kukulska o dniu śmierci Anny Jantar

Anna Jantar była bez wątpienia jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Jej przeboje śpiewała cała Polska, a dramatyczna katastrofa lotnicza, w której zginęła piosenkarka na dobre zapisała się w pamięci jej wiernych fanów. Natalia Kukulska co roku wspomina ten trudny dzień, w którym zmarła jej mama. W 2020 roku pisała:

To już 4114 marców bez niej. Ta odwrotność cyfr, ta ironia losu, gdy jesteś na szczycie zawodowym i wszystko się zatrzymuje z hukiem... gdy już lądujesz, widzisz swój cel, ale jest on brutalnie skreślony na zawsze. Tyle planów, tyle oczekiwań, tyle niepewności w sobie i tak wiele radości na ukojenie tęsknoty po 3 miesiącach nieobecności. Staram się nie wracać do tego często. Nie wyobrażać, bo nie sposób przerobić tego sobie. Tak miało być? Może...
- pisała.

Kilka lat temu w wywiadzie z Vivą! Natalia Kukulska przyznała, że jako mała dziewczynka niewiele pamięta z tragicznego dnia, który wydarzył się 44 lata temu. Pamięta jednak, że dzień był wietrzny:

Moje wspomnienia z mamą to są flesze. Jest ich garstka i z biegiem lat coraz mniej pamiętam, co jest prawdziwymi wspomnieniami, a co mi się utrwaliło poprzez zbieranie różnych cząstek pamięci. Co jest niesamowite, bo mam córeczkę trzyletnią i nie wyobrażam sobie, że ona nie pamiętałaby naszej relacji, ale ja nie pamiętam. Może to jakiś proces wyparcia? Może przez to było mi łatwiej. Los się zaopiekował mną w ten sposób.
Oczywiście można tęsknić za wyobrażeniem kogoś, ale wtedy tak naprawdę nie wiemy, za czym tęsknimy. Trudno więc powiedzieć, że ja za mamą tęskniłam, bo przecież nie udało nam się stworzyć relacji, jaką bym zapamiętała. Ja jej po prostu nie pamiętam. Kocham ją za to, jakim była człowiekiem z opowiadań, ale też za to, że po prostu była. Na pewno też ją mogę kochać za to, że mi dała życie, geny i swoją muzykalność. Kocham ją po prostu za to, że jestem.
- powiedziała w wywiadzie dla Vivy!

Natalia Kukulska we wzruszającym wywiadzie dla Vivy! opowiedziała o tym, co czuła kiedy dowiedziała się, że nigdy więcej nie zobaczy już swojej mamy:

Zobacz także
Byłam na lotnisku z babcią, tatą i menedżerem mamy - Bogusiem. Staliśmy i czekaliśmy. Ja trzymałam bukiecik frezji, aby nim mamę powitać. Potem pamiętam jakieś zamieszanie, nerwy i babcię w histerii. Nie mogłam jednak zrozumieć, co się stało. Nikt tego mi nie powiedział. I dopiero gdy oglądałam w telewizji program poświęcony Annie Jantar, zrozumiałam, że mamy nie ma i już nigdy nie będzie. Miałam chyba sześć lub siedem lat. Tata mi później opowiadał, że uciekłam wtedy do swojego pokoju i płakałam.

Zdradziła, że z biegiem lat zauważa coraz większe podobieństwo do Anny Jantar:

Mam podobny głos do niej, zwłaszcza jak mówię. Niedawno ktoś przysłał mi wywiad radiowy z mamą. Odsłuchiwałam go, a mój mąż Michał stał obok. - Dałbym głowę, że to ty mówisz - powiedział. Moja artykulacja jest podobna, akcentowanie słów, dykcja... Myślę, że mam po niej bardzo wiele.

Zobacz także: Dziś 41. rocznica śmierci Anny Jantar w katastrofie lotniczej na Okęciu. Zginęło 87 osób, w tym mama Natalii Kukulskiej

Życie Anny Jantar zostało tragicznie przerwane przez katastrofę samolotu, w której oprócz wokalistki zginęło 86 innych osób.

Anna Jantar i Natalia Kukulska
EastNews

Mama Natalii Kukulskiej zginęła w 14. marca 1980 roku w wyniku katastrofy samolotu w pobliżu warszawskiego Okęcia. W 44. rocznicę śmierci Natalia Kukulska wspomniała ukochaną mamę poruszającym wpisem.

Reklama

Zobacz także: Natalia Kukulska pokazała wzruszającą kartkę z pamiętnika Anny Jantar! Te słowa wpisała w dniu narodzin córki

Reklama
Reklama
Reklama