Praca

Alicja Boratyn szuka pracy
Praca

Alicja Boratyn z Blog 27 szuka pracy. Wokalistka opublikowała zaskakujące CV 

Pamiętacie Alicję Boratyn z Blog 27? Dziś znów jest o niej głośno, bo wokalistka aktualnie... szuka pracy! Chce rzucić karierę muzyczną?
Kinga Trzeszczkowska
srebrny laptop, kubek z kawą, kwiatek, drukarka i kalendarz na białym biurku
współpraca
Praca

Laptop do pracy biurowej - czym kierować się przy wyborze?

Zakup laptopa do pracy biurowej może nie należy do największych wyzwań właścicieli firm, ale powinien zostać dokonany z należytą dokładnością. Dzięki temu można zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupić sprzęt adekwatny do potrzeb i specyfiki danej pracy. Nie można bowiem założyć, że jeden model laptopa będzie sprawdzał się w każdym biurze. Aby dokonać właściwego wyboru, trzeba poświęcić trochę czasu na zebranie konkretnych informacji, które ułatwią sprzedawcy dobranie odpowiedniego sprzętu.
Marcin Michalewski
aparat na statywie, dwie lampy do zdjęć, białe tło zdjęciowe
wideo
plan zdjęciowy
Praca

Jak i kiedy warto samemu tworzyć materiały wideo promujące firmę?

Internet jest obecnie jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym kanałem marketingowym dla firm. Na przestrzeni lat marketing internetowy mocno ewoluował, ale od pewnego czasu nie zmieniają się trendy, a jedynie detale. Jak można zauważyć na serwisach społecznościowych komunikacja marek i firm w wielu przypadkach przybiera formę materiałów wideo. Aby móc w taki sposób prowadzić działania promocyjne, można wybrać dwie opcje. Pierwsza zakłada powierzenie tego specjalistycznej, ale zazwyczaj drogiej firmie, a druga działania na „własną rękę".
Marcin Michalewski
kobieta i mężczyzna siedzący przy komputerze
fotografia
Praca

Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu strony internetowej firmy?

W obecnych czasach każda, nawet mała, lokalna firma powinna być obecna w sieci internetowej. Jednym z najlepszych sposobów na pokazanie potencjalnym klientom swojej oferty, portfolio oraz zaprezentowanie wartości i historii firmy jest posiadanie strony www. Teoretycznie jej stworzenie nie stanowi problemu. Wszak na rynku jest wiele firm wykonujących tego rodzaju zlecenia. Jednak osoby, które nie mają zbyt dużej wiedzy i nie znają najnowszych trendów mogą wybierać niewłaściwe rozwiązania. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę na etapie planowania stworzenia strony internetowej firmy oraz z jakimi kosztami należy się liczyć.
Marcin Michalewski
trener pomagający ćwiczyć kobiecie na siłowni
sport
trening
Praca

W jaki sposób sprawdzić kwalifikacje zawodowe trenera sportowego?

Treningi sportowe pod okiem instruktorów i trenerów stanowią bardzo popularną formę aktywności zarówno dorosłych, jak i dzieci. Decydując się na podjęcie nauki u konkretnego trenera lub instruktora, oczekuje się, że jest to osoba wykwalifikowana, doświadczona w tym co robi i kompetentna. Z tym bywa jednak różnie. O ile niekiedy dorośli są w stanie przypuszczać, że szkoląca ich osoba może nie być odpowiednio wykwalifikowana, o tyle dzieci absolutnie tego nie zrobią. W każdym przypadku warto upewnić się, czy trener lub instruktor posiada odpowiednie uprawnienia do prowadzenia zajęć z konkretnej dyscypliny.
Marcin Michalewski
Kobieta trzyma telefon, nad którym unoszą się ikonki z mediów społecznościowych.
Praca

Jak social media mogą pomóc w promocji firmy?

Media społecznościowe mocno zakorzeniły się w strukturach internetu i stały się istotnym elementem życia dla wielu ludzi. Popularne social media najbardziej cenią młodzi ludzie, ale korzystają z nich również osoby starsze. Właśnie dlatego tego typu platformy są doskonałym miejscem na zaprezentowanie i wypromowanie oferty swojej firmy. Od pewnego czasu posiadanie profili firmowych na kilku najbardziej popularnych serwisach niejako stanowi podstawę marketingu internetowego.
Marcin Michalewski
Monitor komputera z widocznym projektem logo.
Praca

Identyfikacja wizualna firmy - dlaczego jest ważna i na co zwrócić uwagę?

Identyfikacja wizualna jest jednym z podstawowych narzędzi do kreowania wizerunku firmy lub marki. Na całość identyfikacji wizualnej składa się wiele elementów, które są tworzone w przyjętym schemacie i charakterze. Pojęcie identyfikacji wizualnej jest znane i powszechne w przypadku dużych firm, które przykładają do niej bardzo dużą wagę. Nieco inaczej wygląda to w przypadku mniejszych działalności, szczególnie tych obejmujących zasięgiem rynek lokalny. Nawet w takich firmach warto zadbać o spójny i dopracowany wizerunek.
Marcin Michalewski
Białe biurko, komuter, klawiatura i krzesło biurowe.
Meble
Praca

Urządzenie biura - lista niezbędnych rzeczy

Niezależnie od tego, czy urządza się nowe biuro o dużej powierzchni, czy mniejsze pomieszczenie pod jedno stanowisko pracy, zawsze trzeba poświęcić sporo czasu na jego zagospodarowanie. W przypadku większych biur konieczny jest dobór i zakup większej ilości mebli, urządzeń i dodatków, z kolei urządzając małe powierzchnie, liczy się umiejętność odpowiedniego zagospodarowania każdego wolnego metra. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w każdym biurze, aby było ono komfortowym i praktycznym miejscem pracy.
Marcin Michalewski
Spotkanie biznesowe z klientem – jak się do niego przygotować?
Praca

Jak przygotować się na spotkanie biznesowe z klientem?

Dla każdego przedsiębiorcy niezależnie od branży spotkania biznesowe z klientem powinny stanowić priorytet. Dzięki nim można zapewnić sobie nową współpracę, a co za tym idzie, generować przychody. Aby możliwie najlepiej zaprezentować się przed potencjalnym partnerem biznesowym, należy zwrócić uwagę zarówno na przygotowanie merytoryczne, jak i na schludność ubioru.
Marcin Michalewski
Zalety i wady pracy zdalnej z domu
rozwój osobisty
Praca

Zalety i wady pracy zdalnej z domu. Kiedy się na to zdecydować?

Do pracy zdalnej coraz bardziej przekonują się zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Rozwój nowych technologii pozwolił na wdrożenie takiej formuły w wielu branżach i dlatego obecnie nie brakuje tego typu ofert pracy. Wykonywanie obowiązków z domu jest bardzo kuszące, ponieważ jawi się jako „praca idealna”. W rzeczywistości jednak oprócz plusów jest również szereg minusów.
Marcin Michalewski
Jak urządzić domowe biuro?
rozwój osobisty
urządzanie domu
Praca

Jak urządzić domowe biuro na niewielkiej przestrzeni?

Stworzenie domowego biura na kilku metrach kwadratowych może stanowić spore wyzwanie. Zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia z zakresu urządzania przestrzeni. Nawet bez pomocy projektanta wnętrz można jednak stworzyć swój kąt do pracy. Wiąże się to z poświęceniem czasu na poszukiwanie inspiracji i funkcjonalnych rozwiązań, a w późniejszym etapie – z zakupem mebli i ich złożeniem.
Marcin Michalewski
Porównanie zalet i wad smartfonów i tabletów do pracy
Praca

Smartfon czy tablet? Co lepsze i wygodniejsze do pracy?

Osoby wykonujące pracę zdalną za pomocą internetu zazwyczaj poszukują najlepszych rozwiązań w kwestii wyboru urządzeń mobilnych. Obecnie możliwości jest na tyle dużo, że podjęcie decyzji może stanowić nie lada problem. Bardzo częstym dylematem jest wybór małego urządzenia przenośnego – smartfonu lub tabletu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu urządzenia mobilnego do pracy.
Marcin Michalewski
Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji o założeniu działalności?
Praca

Założenie własnej działalności. Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji?

Założenie własnej działalności gospodarczej jest dla wielu osób pierwszym krokiem w prowadzeniu własnego biznesu. Niezależnie od tego, czy sprzedaje się jakieś towary, czy świadczy usługi, jednoosobowa działalność gospodarcza jest zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem dla początkujących przedsiębiorców. Przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie „pójścia na swoje” warto poznać plusy i minusy z tym związane.
Marcin Michalewski
Jak tanio reklamować lokalny biznes i przyciągnąć klientów?
Praca

Jak tanio reklamować lokalny biznes i przyciągnąć klientów?

Każdy przedsiębiorca posiadający niewielki, lokalny biznes prędzej czy później będzie musiał rozważyć wdrożenie reklamy swoich usług. Mimo że możliwości promocyjnych jest wiele, to wiele osób prowadzących swoje biznesy z różnych względów z nich nie korzysta. Jeśli firma nie posiada zbyt dużych środków finansowych na reklamę, to należy skupić się na tanich formach dotarcia do potencjalnych klientów. A tych – wbrew pozorom – jest naprawdę dużo.
Marcin Michalewski
Gadżety biurowe ułatwiające pracę - jakie wybrać
Praca

Gadżety biurowe ułatwiające pracę - jakie wybrać?

Prawdopodobnie każda osoba pracująca w biurze wie, że jedną z podstaw efektywnej pracy jest uporządkowane biurko. Utrzymanie stanowiska pracy w idealnym porządku jest praktycznie niemożliwe. Warto jednak ułatwiać sobie pracę poprzez wykorzystywanie różnego rodzaju gadżetów biurowych. Pomagają one zaoszczędzić sporo czasu i ograniczyć stres związany z często nerwowymi poszukiwaniami najpotrzebniejszych rzeczy. 
Marcin Michalewski
Jak usystematyzować pracę, posiadając własną działalność
Praca

Jak usystematyzować pracę, posiadając własną działalność?

Praca na własnej działalności gospodarczej kojarzy się ze swobodą, brakiem stresu i elastycznym czasem. W wielu przypadkach rzeczywistość nie jest jednak tak kolorowa. Najczęściej osoby będące „na swoim“ mają problemy z usystematyzowaniem pracy i wygospodarowaniem czasu wolnego. Podpowiadamy, co zrobić, aby oddzielić życie zawodowe od prywatnego i jak w prosty sposób ustabilizować swój harmonogram pracy.
Marcin Michalewski
Strój mężczyzny do pracy w biurze
moda
rozmowa kwalifikacyjna
Praca

Jak powinien ubierać się mężczyzna do pracy w biurze?

Problem odpowiedniego ubierania się do pracy w biurze dotyczy nie tylko kobiet. Mimo że w przypadku mężczyzn możliwości stylizacji adekwatnej do wykonywanej pracy jest mniej, to o ryzyko popełnienia faux pas jest równie duże. Aby uniknąć modowych wpadek, wystarczy pamiętać o podstawowych zasadach, które pomagają w dopasowaniu właściwego stroju do pracy w biurze.
Marcin Michalewski
Etykieta w biznesie - restauracyjny savoir-vivre
rozmowa kwalifikacyjna
Praca

Etykieta w biznesie - restauracyjny savoir-vivre

Biznesowa kolacja lub służbowy lunch z klientem to dobry sposób na zawiązanie bliższych więzi pomiędzy nim a twoją firmą. Podczas spotkania odbywającego się poza siedzibą firmy także obowiązuje odpowiednia etykieta. Sprawdź, jak zachować się zgodnie z nią w określonych sytuacjach.
Roksana Obuchowska
Mężczyzna wita się z innym mężczyzną na rozmowie kwalifikacyjnej.
moda
spodnie
garnitur

Jak powinien wyglądać strój mężczyzny na rozmowę kwalifikacyjną?

Jak powszechnie wiadomo, pierwsze wrażenie ma bardzo duże znaczenie dla przyszłych relacji. Mężczyźni przygotowujący się do rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnym nowym pracodawcą muszą o tym pamiętać i przygotować się nie tylko merytorycznie, ale też wizerunkowo. Dlatego szczególną uwagę należy przywiązać do kwestii ubioru.
Marcin Michalewski
Mężczyzna ustawia temperaturę klimatyzacji w samochodzie.
urządzanie domu
Samochody
Praca

W pracy klimatyzacja, a na zewnątrz upał? Zobacz jak znaleźć złoty środek, by nie zachorować

Klimatyzacja latem daje możliwość ucieczki od upałów, chociaż wiele osób przypłaciło już tę przyjemność zdrowiem. Wydaje się, że angina atakuje głównie zimą. Nic bardziej mylnego – tak naprawdę ludzki organizm osłabiają zbyt szybko zmieniające się warunki otoczenia, np. przechodzenie z bardzo wychłodzonego pomieszczenia do gorącego i odwrotnie.
Magdalena Rozmus
Anna Lewandowska ma swoje stoisko
Mikołaj Roznerski
Praca

Roznerski odśnieżał, Ibisz czyścił toalety, a Lewandowska? Oto pierwsze prace gwiazd!

Roznerski odśnieżał, Ibisz czyścił toalety, a Lewandowska? Oto pierwsze prace gwiazd!
Wera
Lidl zarobki
Lidl
zarobki
Praca

Lidl zawstydził budżetówkę! Kusi nowych pracowników pensją 4 tys. zł i bonusami! Tyle samo zarabiają lekarze rezydenci i naukowcy

Lidl zawstydził budżetówkę! Kusi nowych pracowników pensją 4 tys. zł i bonusami! Tyle samo zarabiają lekarze rezydenci i naukowcy
BZ
Jak się ubrać na wigilię w pracy
Praca

Wigilia firmowa: jak się ubrać na spotkanie opłatkowe w biurze i w restauracji?

Wigilia firmowa jest corocznym spotkaniem integracyjnym, organizowanym w okresie przedświątecznym. Jej głównym celem jest zacieśnienie relacji zawodowych oraz nawiązanie, nowych znajomości. Jest to także okazja do tego, żeby zaprezentować się w nieco innym wydaniu, niż na co dzień w pracy. Dress code na wigilii firmowej uzależniony jest przede wszystkim od miejsca, w którym się ona odbywa.
Ewa Zwolak
kobieta w okularach przed laptopem
Wynagrodzenie
Praca

Noworoczne postanowienia - zmiana pracy. Kiedy warto podjąć taką decyzję?

Gdy ma się szefa, którego się nie znosi, a wykonywana praca nie przynosi żadnych korzyści poza materialnymi, warto rozważyć zmianę pracy. Odczuwanie silnego stresu, zbyt małe zarobki oraz złe perspektywy firmy również powinny być bodźcem do poszukania innego stanowiska na rynku.
Tomasz Delmaczyński
kobieta i mężczyzna w biurze
rynek pracy
rozwój osobisty
Wynagrodzenie

Co to jest mentoring i jakie ma cele? Czym się różni od coachingu?

Mentoring polega na przekazywaniu wiedzy i doświadczenia mentee (uczniowi). Mentor za pomocą wnikliwych pytań i dużej wiedzy rozwija potencjał klienta, dzięki czemu podnoszone są jego umiejętności dotyczące danego zawodu. Od coachingu mentoring różni się głównie bliskością relacji.
Tomasz Delmaczyński
Pies leżący na trawie i bawiący się z dziewczynką
psy
zwierzęta domowe
Praca

Na czym polega praca z psami w dogoterapii dzieci i osób dorosłych?

Dogoterapia jest metodą, która wspomaga rehabilitację, naukę, psychoterapię dzieci, a także osób dorosłych. Terapia polega na zajęciach z wyszkolonym psem, który odgrywa tu kluczową rolę. Dzieci chętniej wykonują ćwiczenia i zapominają o swojej chorobie czy kalectwie, gdy towarzyszy im pies.
Magdalena Bytys
Kobieta siedzi na biurku i rozmawia z kolegą z pracy
miłość
Praca

Jak poderwać kolegę z pracy? 5 porad

Biurowe otoczenie to dobra okazja, aby poderwać kolegę z pracy. Znajomość może okazać się niewinnym flirtem, gorącym romansem lub przeobrazić się w trwały związek, wszystko zależy od chęci i zaangażowania stron. Uważaj jednak, by niewinna zabawa nie krzywdziła innych. Nie rozbijaj związków zwłaszcza, jeśli są w nich dzieci.
Anna Bartoś
Praca zmianowa
Praca

Na czym polega praca na zmiany – grafik i dodatki

Pracę zmianową wykonuje się na 3 zmiany z przerwą na koniec tygodnia, na 2 zmiany z przerwą w nocy i na koniec tygodnia lub na dobowe zmiany, także w ciągu weekendu.
Agnieszka Krasa
atrybuty sędziego
prawo pracy
Praca

Kodeks pracy jako podstawa określająca prawa pracownika

Prawo pracy zawarte w Kodeksie pracy określa nie tylko obowiązki, jakie ma pracownik, ale także prawa, jakie mu przysługują.
Agnieszka Szpunar
grupa ludzi w biurze
rynek pracy
Praca

Biurowy bon ton, czyli o dobrych manierach w miejscu pracy

Biurowe savoir-vivre, czyli kultura w miejscu pracy dotyczy zarówno zasad ogólnych, jak i przestrzegania wewnętrznych ustaleń dotyczących na przykład ubioru.
Agnieszka Szpunar
Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner