Właśnie teraz możesz na własnej skórze przekonać się, jak wygląda życie stewardessy. Wystarczy wziąć udział w rekrutacji i przesłać CV, aby dołączyć do zespołu LOT Cabin Crew. Możesz współtworzyć historię jednej z najstarszych linii lotniczych na świecie, która ma już ponad 90 lat! Zastanawiasz się, czy to dla ciebie? Poniżej opisujemy, jak wygląda praca w przestworzach i podpowiadamy, jak zostać stewardessą.

Reklama

Stewardessa – opis zawodu. Jak właściwie wygląda praca na pokładzie samolotu?

Zadaniem Personelu Pokładowego jest zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i komfortu pasażerów na pokładzie samolotu. W związku z tym personel pokładowy odpowiada m.in. za dbanie o dobre samopoczucie nierzadko zestresowanych pasażerów, boarding pasażerów, serwis pokładowy, przedstawienie instrukcji bezpieczeństwa, a także przygotowanie samolotu oraz pasażerów do startu i lądowania.

Należy też pamiętać, że praca stewardessy obejmuje również wiele obowiązków, które należy wykonać przed wylotem samolotu. Załoga musi stawić się na tzw. briefing, podczas którego m.in. rozdzielane są obowiązki poszczególnych członków personelu pokładowego, omawiana są procedury bezpieczeństwa, jak i procedury serwisowe, a także kwestie związane z trasą lotu, ilością pasażerów i czasem trwania podróży.

Tym samym, praca jako stewardessa będzie idealna dla osób, które kochają podróże, uwielbiają kontakt z ludźmi, a także nie lubią rutyny. Nie ma tu stałych dni i godzin pracy, rzadko lata się w tych samych zespołach oraz na tych samych trasach. Ponadto personel pokładowy musi sprostać nierzadko niespodziewanym sytuacjom, dlatego też musi być nie tylko empatyczny, ale również energetyczny i pozytywnie nastawiony do rozwiązywania niestandardowych zadań.

LOT

Mundur stewardessy – dlaczego wielu zachwyca?

W pracy na pokładzie samolotu istotny jest także mundur stewardessy. Świetnie skrojone ubranie, piękne apaszki i okrycia głowy pomagają personelowi wyglądać nienagannie w stroju służbowym. Trzeba przyznać, że mundur stewardessy fascynuje, a wszystko dzięki ściśle określonym zasadom, których nosząc go, należy się trzymać. Piękny i schludny wygląd stewardessy dopełnia zawsze perfekcyjny makijaż, który sprawia, że personel pokładowy prezentuje się elegancko nawet podczas wielogodzinnych lotów.

Zobacz także

Zastanawiasz się, jak zostać stewardessą? Czytaj dalej!

Praca jako stewardessa – wymagania formalne

Aby zostać częścią LOT Cabin Crew, trzeba posiadać świadectwo dojrzałości (maturę). Współracownikami są także osoby studiujące – wielu załogantów doskonale łączy pracę zawodową z edukacją. Ponadto zespół LOT Cabin Crew tworzą osoby, które ukończyły 18 lat – nie ma przy tym górnej granicy wieku.

LOT, fot. Kamil Andrukowicz

Inne wymagania na stanowisku: stewardessa – znajomość języków, zdrowie

Jeśli marzysz o tym, aby pracować jako stewardessa, musisz znać język angielski na poziomie min. B2. Ponadto znajomość innych języków, szczególnie orientalnych, jest mile widziana. Oprócz tego osoba pracująca na pokładzie samolotu musi przejść pozytywnie badania medyczne, podczas których specjalista potwierdzi, że jest zdolna do wykonywania obowiązków służbowych.

Obalimy też kilka mitów, które związane są z wymaganiami rekrutacyjnymi w związku z ubieganiem się o posadę stewardessy, czyli personelu pokładowego. I tak pierwszy z nich – na pokładzie pracują zarówno kobiety, jak i mężczyźni – tym samym rekrutowane są nie tylko stewardessy, ale również stewardzi.

Istotne jest także to, że można mieć tatuaże, ważne tylko, by nie znajdowały się w widocznych miejscach.

Jak zostać stewardessą LOT? Gdzie szukać ofert pracy?

To prostsze niż się wydaje! Wystarczy sprawdzić oferty tutaj: www.lot.com/pl/pl/kariera/praca-w-samolocie/personel-pokladowy i wysłać swoje zgłoszenie.

Następnie wybrane osoby zapraszane są do procesu rekrutacyjnego, który składa się z kilku etapów, w tym m.in. stacjonarnej rozmowy rekrutacyjnej w Warszawie, podczas której sprawdzana jest m.in. znajomość języka angielskiego, praca w grupie, a także dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Po pomyślnym przejściu rekrutacji odbywa się 6-tygodniowe szkolenie poprzedzające rozpoczęcie pracy na pokładzie samolotu.

I tyle – już wiesz, jak dołączyć do fantastycznego zespołu LOT Cabin Crew i rozpocząć pracę, która dodaje skrzydeł!

Reklama

Materiał powstał z udziałem Polskich Linii Lotniczych LOT i LOT Cabin Crew

Reklama
Reklama
Reklama