Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny
Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny
1/8
Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny

Fani serialu "Wydział Kryminalny - Sprawiedliwi" - mamy dla was dobrą i złą wiadomość. Zła jest taka, że to ostatni tydzień z waszym ulubionym serialem, a dobra jest taka, że wiemy już teraz co się wydarzy!

 

Oto fotostory z ostatniego tygodnia "Wydziału Kryminalnego" przed wakacjami. Wszystkie informacje znajdziecie w naszej galerii. No to zaczynamy!

 

Zobacz także: Mikołaj zerwie z Karoliną? Wysocka uprowadzona! Co jeszcze w "Policjantkach i policjantach"?!

2/8
Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny

Odcinek 205

Rano Lilka usiłuje namówić Dagę, by wstawiła się za nią u mężczyzny, którego próbowała okpić. Jest pewna że współlokatorka, która wpadła mu w oko, bez trudu go udobrucha. Daga uważa jednak, że koleżanka powinna sama wypić piwo, jakiego nawarzyła, zwłaszcza po tym jak próbowała poderwać Jagiełłę, by go w to wszystko wciągnąć. Na komendzie czeka ją zebranie w sprawie seryjnego mordercy. Prokurator Jagiełło obawia się, że jeśli coś wycieknie do prasy, to media nie dadzą im żyć mając taką sensację, dlatego upiera się, by nie przesądzać związku między poszczególnymi zabójstwami i w ogóle nie używać określenia „seryjny morderca”. Prokurator sceptycznie odnosi się też do poszlak wiązanych przez śledczych z psychoterapeutą Pałęckim, ale godzi się na jego dyskretną obserwację.

3/8
Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny

Tymczasem Jawor i Górska muszą się zająć nową sprawą - chodzi o młodą kobietę, której zwłoki znaleziono w bramie kamienicy. Sąsiedzi mają wiele do powiedzenia, jednak szybko okazuje się, że to nie tylko nie ułatwia policjantom ustalenia faktów, ale wręcz przeciwnie. Kubis decyduje się na bardziej zdecydowane kroki w śledztwie dotyczącym serii morderstw. Ściąga też Kingę Wilk, która bada inny trop w tej sprawie. W domu Daga Górska daje się w końcu przebłagać i zgadza się mediować z mężczyzną, który chce złożyć na Lilkę doniesienie. Zastrzega jednak, że da mu się poznać od najmniej atrakcyjnej strony. Wieczorem wychodzi wystrojona, a po powrocie jest bardzo tajemnicza...

4/8
Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny

Odcinek 206

Latoszek, w tajemnicy przed Sawickim, naradza się z Kubisem w sprawie zatrzymania Jareckiego. Stępiński wszystko ustawił i dzisiaj zarzuci przynętę. Ściągnął kilku swoich ludzi do pomocy, na miejscu ma się też pojawić prokurator z Warszawy, by nadzorować akcję. Żeby ukryć przed Brunonem swój plan, Ola i Kubis muszą brnąć w kolejne kłamstwa, z czym coraz gorzej się czują. Tymczasem pojawia się sprawa zamordowanego szefa dużej firmy budowlanej. Sprawca zbrodni musiał być profesjonalistą, bo śmierć zadał precyzyjnym strzałem w tył głowy i nie zostawił żadnych śladów. Latoszek i Sawicki ustalają, że zarówno zamordowany przedsiębiorca, jak i jego żona nie byli sobie wierni, co rzuca podejrzenia m.in. na byłego męża kochanki ofiary - komandosa, cierpiącego na zespół stresu pourazowego po trudnych misjach wojskowych. Kiedy Latoszek towarzyszy Stępińskiemu, Bruno, poinformowany, że jego partnerka jest na zwolnieniu lekarskim, musi sam poprowadzić dalej to śledztwo , w którym co krok na jaw wychodzą zaskakujące fakty, całkowicie zmieniające obraz sytuacji. Jednak znacznie bardziej szokujące zwroty akcji czekają Olę Latoszek i Kubisa, gdy okazuje się, że Jarecki ma w zanadrzu atuty o jakich im się nie śniło.

5/8
Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny

Odcinek 207

Kiedy sidła mordercy coraz ciaśniej zaciskają się wokół nowej ofiary, policjanci gorączkowo sprawdzają wszystkie dostępne im tropy. W dodatku na komendzie panuje grobowa atmosfera po ostatnich wydarzeniach, gdy Kubis w środku nocy wyciągnął z łóżek kilku najbardziej zaufanych ludzi do udziału w newralgicznej akcji związanej z ich kolegą. Jawor pokrótce wtajemnicza Dagę w sytuację, ale zaznacza, że nie wie wszystkiego i nie chce siać plotek. Tymczasem, po bezowocnym przeszukaniu gabinetu Pałęckiego, Bolo prześledził przeszłość psychoterapeuty. Podczas narady policjantów z prokuratorem,Kinga Wilk usilnie przekonuje, że morderca jest w trakcie serii i powinni jak najszybciej przejść do bardziej radykalnych działań, np. rozpowszechniając w mediach profil sprawcy. Doprowadza to Jagiełłę do szału i odsunięcia profilerki od śledztwa, ku niezadowoleniu Jawora i Górskiej. Wilk, urażona i załamana, postanawia zająć się ważną sprawą dotyczącą jej własnej przeszłości, co także nie okazuje się łatwe. Jednocześnie, mimo zakazów Jagiełły, cały czas nie daje za wygraną w sprawie Pałęckiego. Podążając swoim tropem, podpowiada jednocześnie Dadze i Jaworowi, by pamiętali, że mają do czynienia z człowiekiem, który w wielu sytuacjach postąpi dokładnie odwrotnie niż inni przestępcy i tradycyjne policyjne metody raczej się tu nie sprawdzą. Radzi im by nie szukali dowodu, bo Pałęcki go nie zostawi i skupiali się raczej an tym czego nie ma niż tym co jest…

6/8
Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny

Odcinek 208

Kinga Wilk wpadła w łapy w mordercy. Pałęcki - z treści sms-ów i maili w jej telefonie -orientuje się, że profilerka działała w pojedynkę i nikt na komendzie nie wie, gdzie pojechała. W dodatku miała wracać do Niemiec, więc prawdopodobieństwo, że ktoś zacznie jej szukać jest niewielkie. Wysyła do policjantów maila z jej konta o pilnym służbowym wyjeździe do Berlina i demontuje jej telefon.

7/8
Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny

Związana Kinga próbuje wciągnąć prześladowcę w rozmowę, mając nadzieję, że to, co o nim wie, może okazać się atutem, który pomoże jej się przed nim obronić lub chociaż zagrać na zwłokę.

8/8
Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny

Tymczasem śledczy utknęli w martwym punkcie i jedyne co im pozostaje to czekać na jakiś błąd mordercy, dlatego Jawor, Górska i Bolo sprawdzają każdy ślad, choć przestępca specjalnie podrzuca im mylne tropy. Nieoczekiwanie na komendzie pojawia się ktoś, kto wydawałoby się najmniej mógłby wiedzieć o Kindze Wilk…

Więcej na temat polskie seriale