Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
"Ojciec Mateusz" zniknie z TVP?
East News
Seriale

Wielki sukces "Ojca Mateusza"! Kontrowersyjny odcinek z muzułmańskim uchodźcą pobił rekord oglądalności!

 

Flagowy serial stacji TVP - „Ojciec Mateusz” przyciągnął tłumy widzów przed telewizory! Wszystko za sprawą odcinka z udziałem muzułmańskiego uchodźcy. Miał być wyemitowany dopiero w marcu, jednak po publikacji „Gazety Wyborczej” zdecydowano, że trafi na antenę wcześniej.

 

 

Wielki powrót Maciej Musiała w finale "Ojca Mateusza"! Jego dziewczyna przekaże zaskakującą wiadomość!

Ojciec Mateusz pobił rekord!

Stacja TVP zdecydowała się wyemitować kontrowersyjny odcinek w miniony czwartek i - jak się okazało - wbrew wcześniejszym spekulacjom, pozytywnie przedstawiono obraz uchodźców. 

 

Na placu zabaw nie wybucha bomba, tylko prosty ładunek w puszce sporządzony z saletry. Nie ma ofiar, jedną z dziewczynek zabiera pogotowie, ale dlatego, że się potknęła, uciekając. Powodem podłożenia ładunku jest konflikt w rodzinie emigrantów, którzy są całkowicie zasymilowani. Mówią po polsku bez akcentu, są chrześcijanami. Jedynie sprawca jest rzeczywiście muzułmaninem. Ale przesłanie odcinka jest pozytywne, bo z kazania wygłoszonego przez ojca Mateusza w finale wynika, że nie należy bać się obcych - opisał Krzysztof Grabowski, producent nadzorujący serialu, cytowany przez serwis wirtualnemedia.pl.

 

Polecamy: "Ojciec Mateusz" wciąż jest hitem TVP? Znamy wyniki oglądalności serialu!

 

Co istotne, wcześniejsze zamieszanie wokół odcinka sprawiło, że w czwartkowy wieczór przed ekranami telewizorów zasiadły tłumy widzów, a "Ojciec Mateusz" pobił rekord oglądalności! 

- (…) według danych Nielsen Audience Measurement odcinek obejrzało średnio ponad 3,4 miliona osób, co dało TVP1 21,5 proc. udziału w rynku oglądalności. Całkowity zasięg odcinka wyniósł prawie 5,2 mln widzów. Natomiast przez cały dzień TVP1 miała 11,5 proc. udziału w rynku oglądalności (wśród wszystkich widzów) i była najchętniej oglądalną stacją - czytamy w serwisie wirtualnemedia.pl

 

Oglądaliście ten odcinek?

Rolę uchodźcy zaproponowano Mikołajowi Woubishetowi, który jednak ją odrzucił.

 

Przeczytaj więcej: Skandal w "Ojcu Mateuszu"? W jednym z odcinków muzułmański uchodźca ma podłożyć bombę w Sandomierzu!

To historia, która gra na strachu wobec uchodźców. I uprawomocnia nieprawdziwą tezę: że uchodźcy mogą być, byle chrześcijańscy, bo muzułmanie podkładają ładunki na placach, gdzie bawią się polskie dzieci. Nie przyjąłem tej roli. Mogę zagrać mordercę, gwałciciela, jestem aktorem. Ale dziś, w szczególnie gorącym momencie, nie mogę przykładać ręki do podsycania obaw wobec ofiar kryzysu uchodźczego. Szczególnie kiedy w tym samym czasie angażuję się w działania przeciwko dyskryminacji - powiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

 

Zobacz: Kuba Wesołowski w "Ojcu Mateuszu"! Co go będzie łączyć z Edytą Olszówką? :) ZDJĘCIA

 

"Ojciec Mateusz" bije rekordy popularności

Ile osób oglądało 17. sezon serialu
East News

 

Kontrowersyjny odcinek z muzułmańskim uchodźcą przyciągnął tłumy widzów przed telewizory

Joanna Sydor w serialu

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Artur Żmijewski odejdzie z Ojca Mateusza?
AKPA
Newsy
Artur Żmijewski nie pojawi się w nowym sezonie "Ojca Mateusza"? Wiemy!
Artur Żmijewski pojawi się w nowym sezonie "Ojca Mateusza"? Kiedy Telewizyjna Jedynka wyemituje 23. serię uwielbianego przez widzów serialu?

Artur Żmijewski pojawi się w nowym sezonie "Ojca Mateusza"? Kiedy Telewizyjna Jedynka wyemituje 23. serię uwielbianego przez widzów serialu? Kilka tygodni temu okazało się, że obsady "Ojca Mateusza" dołączył Mikołaj Roznerski. Pojawiły się wówczas plotki, że aktor zastąpi w serialu Artura Żmijewskiego, który ponoć ma zniknąć z hitu TVP. Czy główny bohater naprawdę nie pojawi się w nowych odcinkach "Ojca Mateusza"? Wiemy! Kiedy widzowie zobaczą kolejną odsłonę serialu? Artur Żmijewski nie zniknie z "Ojca Mateusza" Według doniesień portalu wirtualnamedia.pl wbrew wcześniejszym plotkom Artur Żmijewski nie zniknie z uwielbianego przez widzów serialu! Aktor z pewnością pojawi się w 23 i 24 sezonie "Ojca Mateusza"! Aktor bez zmian będzie również reżyserem części nowych odcinków- informuje portal.  Najnowsze odcinki hitu Telewizyjnej Jedynki, który w 2019 roku przyciągał przed telewizory średnio 3,4 mln widzów, zostaną wyemitowane już wiosną. Wirtualnemedia.pl informują, że pierwszy odcinek 23. sezonu ruszy 5 marca br. "Ojciec Mateusz" będzie pokazywany tak jak do tej pory w czwartki o godzinie 20:30, oczywiście na antenie TVP1. Kolejny, 24 . sezon" serialu znajdzie się w jesiennej ramówce stacji.  W odcinkach serialu, które zobaczymy wiosną gościnnie wystąpią m.in. Mikołaj Roznerski, Maciej Musiał -który już w przeszłości występował w "Ojcu Mateuszu", Paweł Królikowski, Alan Andersz oraz Katarzyna Żak. Będziecie oglądać nowe odcinki "Ojca Mateusza"? My z pewnością!  Zobacz także:  Wielki sukces "Ojca Mateusza"! Kontrowersyjny odcinek z muzułmańskim uchodźcą pobił rekord oglądalności! Artuż Żmijewski nie zniknie z "Ojca...

Ile osób oglądało 17. sezon serialu "Ojciec Mateusz"?
East News
Seriale
Skandal w "Ojcu Mateuszu"? W jednym z odcinków muzułmański uchodźca ma podłożyć bombę w Sandomierzu!

Jeden z marcowych odcinków „Ojca Mateusza” może przejść do historii telewizji! A to wszystko za sprawą scenariusza i kolejnej kryminalnej historii w Sandomierzu. Tym razem w mieście zostanie podłożona bomba na placu zabaw - podaje „Gazeta Wyborcza”. Odcinek nie został jeszcze nagrany, jednak jak podaje gazeta, mogą być problemy z jego realizacją. Poznajcie szczegóły.    Uchodźca podłoży bombę w "Ojcu Mateuszu"?   W 240. odcinku, zatytułowanym „Bezpieczna odległość” w Sandomierzu wybuchnie bomba. Zaczną się poszukiwania winnego - miejscowi będą uważać, że ładunek podłożył mieszkający od lat w mieście Arab, który ożenił się z Polką i przeszedł na chrześcijaństwo. Jednak trop potem będzie wskazywał, że za wszystko odpowiada... muzułmanin Szihab, który niedawno przybył do Polski. Nie wiadomo jednak, kto miałby go zagrać, ponieważ aktor Mikołaj Woubishet, który otrzymał propozycję, odmówił zagrania tej roli:   To historia, która gra na strachu wobec uchodźców. I uprawomocnia nieprawdziwą tezę: że uchodźcy mogą być, byle chrześcijańscy, bo  muzułmanie podkładają ładunki na placach , gdzie bawią się polskie dzieci. Nie przyjąłem tej roli – powiedział "Wyborczej" Woubishet.   Co zaś mówią producenci serialu?  Przesłanie odcinka jest pozytywne, bo z kazania wygłoszonego przez ojca Mateusza w finale wynika, że  nie należy bać się obcych  – mówi Krzysztof Grabowski z firmy ATM. Czekacie na ten odcinek?   Zobacz także:  "Ojciec Mateusz" wciąż jest hitem TVP? Znamy wyniki oglądalności serialu!   Oglądacie "Ojca Mateusza"?   

Taniec z Gwiazdami - zdjęcia z 2. odcinka
East News
TV-Show
Są już wyniki oglądalności nowej edycji "Tańca z Gwiazdami". Jest zaskoczenie!
Nadal jest hitem?

Wyniki oglądalności programów rozrywkowych zaskakują! Czy "Taniec z gwiazdami" jest liderem? Portal Wirtualnemedia.pl opublikował najnowsze zestawienie, w którym na pozycję lidera wysunął się ponownie emitowany w TVP1 program  "Jaka to melodia?". To znany i lubiany format, który przyciąga przed ekrany telewizorów aż 3,08 milionów widzów, co stanowi aż 27,07% rynku. Wyniki oglądalności "Tańca z Gwiazdami" Dopiero na drugiej pozycji znalazł się program "Taniec z Gwiazdami". Piąta edycja tanecznego show telewizji Polsat wciąż cieszy się dużym zainteresowanie telewidzów. Ostatni odcinek, z którego odpadła Dorota Chotecka i Robert Kochanek  oglądało 3 miliony wielbicieli formatu (19,52% udziału w rynku). A kto zajął trzecie miejsce na podium? Na tej pozycji znalazł się zupełnie nowy w polskiej telewizji program kulinarny TVN z udziałem dzieci - "MasterChef Junior". Program z gotującymi dzieciakami przyciągnął przed telewizory 2,77 milionów widzów (16,25% udziału w rynku). Zaskoczeni? Który serial ma najlepsze wyniki oglądalności? W minionym tygodniu (7-13 marca 2016) telewidzowie najchętniej spędzali wolny czas, oglądając seriale, nadawane przez Telewizję Polską. Niekwestionowanym liderem w tej kategorii jest "M jak miłość", które w poniedziałek przyciągnęło przed telewizory aż 6,65 milionów (41,72%) fanów przygód rodziny Mostowiaków! Drugą pozycję zajął serial, który również emitowany jest przez TVP2, czyli "Na dobre i na złe". Odcinek serialu o lekarzach śledziło aż 5,12 mln (31,79%) telewidzów. Trzecie miejsce przypadło serialowi "Ojciec Mateusz" (TVP1). Perypetie sandomierskiego duchownego oglądało 4,42 mln, czyli 27,17%...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner