Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Ojciec Mateusz - opis odc 298
mat. prasowe
Seriale

"Ojciec Mateusz": co w nowym odcinku? Niebezpieczny wypadek Filipa! Czy przeżyje? [fotostory]

Ojciec Mateusz odcinek 298. Ojciec Mateusz nowy odcinek 16 kwietnia co się wydarzy? Opis

Przed nami 298. odcinek kultowego "Ojca Mateusza" w TVP 1 (emisja 16 kwietnia o godzinie 20:35). Co się wydarzy? Oto fotostory i dokładny opis odcinka!

Zobacz także: QUIZ z "Ojca Mateusza". Jesteś pewny, że wiesz wszystko o hicie TVP? Zdobędziesz 7/10 i jesteś mistrzem!

Wielki powrót Maciej Musiała w finale "Ojca Mateusza"! Jego dziewczyna przekaże zaskakującą wiadomość!

"Ojciec Mateusz" - odcinek 298. - wypadek Filipa!

Natalia i Mateusz ćwiczą na hali sportowej. Obok trenuje Filip Ochojski (Maurycy Popiel) z ojcem Grzegorzem (Dariusz Klimek). Chłopak przygotowuje się do zawodów, udało mu się pobić swój rekord. Na trybunach siedzi Dominika (Oliwia Bosowska). Filip po treningu czule ją wita. Dziewczyna mówi, że ich związek nie ma sensu, bo sport jest dla niego ważniejszy i wychodzi. Po jakimś czasie Filip sprawdza w telefonie lokalizację Dominiki. Widzi, że pojechała na dyskotekę, jedzie za nią. W środku widzi, że ukochana całuje się z Rafałem (Marcin Urbanke). Dzwoni po Lenę Kot (Kinga Jasik), jego dziewczynę. Między kochankami dochodzi do szarpaniny. Późnym wieczorem pijana Lena próbuje wrócić do domu i odpalić swój żółty samochód. Zupełnie sobie nie radzi.

Ojciec Mateusz - opis odc 298
mat. prasowe

Basia budzi Nocula, razem podglądają przez okno Zosię (Agnieszka Doczyńska) z nowym chłopakiem. Są przerażeni widząc hiphopowca (Wojciech Wieliczko) z tatuażami na jego ciele, a nawet twarzy. Rankiem Basia próbuje wypytać córkę, ta wścieka się, że rodzice ją śledzą.

Ojciec Mateusz - opis odc 298
mat. prasowe

Ksiądz i Natalia biegają w lesie. Na drodze widzą skuter i nieprzytomnego Filipa. Wzywają karetkę. Schiller przygotowuje się do operacji, chłopak ma uszkodzoną śledzionę i zmiażdżoną nogę. Istnieje niebezpieczeństwo amputacji. Na miejscu wypadku policjanci szukają śladów. Na skuterze widać odprysk żółtej farby. Możejko każe im szukać auta.

Mateusz odwiedza matkę Dominiki. Laura (Agnieszka Łopacka) nie chce rozmawiać. Mówi, że córka jest w szoku i dostała od lekarza psychotropy. Gdy wychodzi słyszy płacz dziewczyny, podchodzi do okna i przekazuje ostatnie słowa Filipa przed operacją, o tym że ją kocha i wybacza. Na posesję wchodzi Rafał, ma ślady pobicia.

Ksiądz czeka w szpitalu z Grzegorzem. Wojtek informuje ich, że Filip niestety stracił nogę. Ojciec jest załamany - sport był całym życiem syna. Okazuje się, że gdyby trafił do szpitala wcześniej amputacja nie byłaby konieczna. Ksiądz go pociesza, wierzy, że Filip sobie poradzi.

Zapłakana Natalia rozmawia z babcią. Lucyna uważa, że powinny coś zrobić by pomóc Filipowi.

Marczak ogląda w internecie zdjęcia z klubu Ziom, widzi awanturę do jakiej doszło. Paruzel znalazł żółte auto, Możejko każe zatrzymać właściciela. Gdy widzi nazwisko krztusi się - to Justyna. Jedzie do redakcji i słyszy od niej, że oddała auto do mechanika, jest zaniepokojony. Justyna (Tamara Arciuch) nie kryje złości gdy domyśla się, że były ukochany posądza ją o spowodowanie wypadku

Na plebanii Natalia pokazuje księdzu zdjęcia Zosi z klubu. Okazuje się, że Basia przeszukała telefon córki, w tle widać też Dominikę w cekinowej sukience w objęciach Rafała.

Ojciec Mateusz - opis odc 298
mat. prasowe

Ewa i Nocul rozmawiają z ochroniarzem w klubie. Dowiadują się, że Lena Kot, córka bogatego dewelopera ma żółte auto. Ponieważ nie ma monitoringu, nie wiedzą kiedy odjeżdżała. Jadą na budowę i rozmawiają z jej ojcem Norbertem, ten mówi, że auto córki zostało skradzione wieczorem, a Lena załamana rozstaniem z chłopakiem poleciała na 2 dni do Mediolanu na zakupy.

Mateusz gości u Noculów, gra z Mietkiem w bierki. Proponuje zabawę Zosi, a gdy grają wypytuje o dyskotekę i Filipa. Po tej rozmowie dziewczyna zgadza się przedstawić chłopaka rodzicom. Prosi by mówili do niego Lisu (Michał Waleszczyński) , a nie Fryderyk jak ma na imię. Nocul dzwoni na komendę i każe kolegom natychmiast go sprawdzić. Na drugi dzień Lisu przychodzi z wizytą, okazuje się, że studiuje konserwację zabytków i pracuje z rodzicami odnawiając drogocenne rzeczy. Chłopak w ogóle nie wymawia „r” - dlatego woli używać pseudonimu Lisu. Gdy Nocul zapędza się z pytaniami, Zośka zdenerwowana wychodzi. Mietek jedzie za córką i ją śledzi aż do letniej posesji Lisowskich. Zaskoczony widzi na tyłach domu żółty rozbity samochód. Powiadamia policję.

Lisu zeznaje na komisariacie. To ojciec Leny poprosił go o pomoc w odholowaniu auta. Sąsiad mechanik miał go naprawić, a ponieważ na autostradzie był karambol i ma podwórko pełne samochodów - postawiono je u Lisowskich. Gdy chłopak ma trafić na dołek wchodzi Norbert Kot i wyznaje, że to on spowodował wypadek.

Mateusz rozmawia z załamanym Filipem, pociesza go na duchu. Chłopak wyjawia, że w aucie, które w niego uderzyło widział Lenę. Wieczorem na plebanii ksiądz gra z Noculem i Marczakiem w bierki. Wszyscy są przekonani, że Kot kryje córkę. Babcia rozmawia przez telefon z niejakim Perwerem, Natalia obawia się, że pakuje się w kłopoty. Ksiądz jedzie do Kotów. Lena przyznaje, że to ona prowadziła auto, ale nic nie pamięta. Ojciec znalazł ją rano na ławce przed domem. Jadą na komendę.

Ojciec Mateusz - opis odc 298
mat. prasowe

Na drugi dzień Lena zmienia zeznania, twierdzi, że pożyczyła samochód Rafałowi. Nocul odbiera telefon od Basi, że Zosia nie wróciła do domu, wybiega wściekły. Mateusz prosi Marczaka by razem sprawdzili coś w aucie Leny. Pod siedzeniem znajdują cekiny. Zośka przysyła rodzicom smsa, że jest na koncercie charytatywnym w Stalowej Woli, tymczasem ksiądz jedzie do Dominiki. Dziewczyna przyznaje, że chciała pomóc pijanej Lenie i to ona prowadziła. Na ciemnej drodze nie zauważyła Filipa, gdy w niego uderzyła widziała, że chłopak normalnie siedzi obok skutera. Myśląc że nic poważnego się nie stało odjechała. Zostawiła Lenę w aucie pod jej domem i uciekła. W domu Dominiki pojawiają się Marczak z Ewą, sprawdzają szafę dziewczyny. Cekiny z auta pasują do jej sukienki.

Noculowie przebrani za hiphopowców jadą do klubu w Stalowej Woli. Na bramce widzą babcię z puszką – koncert jest organizowany na rzecz Filipa. Obserwują córkę i widzą, że Lisu zamawia przy barze nie alkohol, a herbatę. Perwer ze sceny ogłasza zbiórkę pieniędzy dla Filipa. Na dużym ekranie łączy się ze szpitalem gdzie jest sportowiec z Mateuszem. Filip dziękuje wszystkim za wsparcie, a Lucynie za pomysł. Ksiądz zaczyna rapować z ekranu, a cała sala z nim. Do Basi i Nocula podchodzi Diler – w zamian za datek do puszki daje im dziwne ciasteczka. Mietek przygląda mu się uważnie i w ostatniej chwili wyrywa ciastko z ust żony. Zaczynają razem z innymi szaleć na parkiecie. Wpada na nich Zośka i jest wściekła, że znów ją śledzą. Nocul twierdzi, że jest na akcji. Chwilę później policja wyprowadza Dilera. Okazuje się, że Mietek ich wezwał po tym jak rozpoznał przestępcę, który handlował narkotykami. Perwer mu dziękuje, w jego klubie nie ma miejsca na ich sprzedaż. Zbiórka pieniędzy kończy się wielkim sukcesem, wszyscy powoli opuszczają klub. Babcia i Perwer są zadowoleni, Noculowie wychodzą z Zosią. Gdy pytają o Lisu, słyszą, że córka ma go dość. Doszła do wniosku, że jest snobem i samolubem po tym jak wrzucił do puszki marne 10 złotych…

Ojciec Mateusz - opis odc 298
mat. prasowe

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Ojciec Mateusz - zwiastun odc 298
mat. prasowe
Seriale
Co wydarzy się w nowym odcinku "Ojca Mateusza"? Mamy zwiastun! Justyna będzie zła na ukochanego!

Już w czwartek zobaczymy najnowszy, 298. odcinek serialu "Ojciec Mateusz" (czwartek, godzina 20:35 w TVP 1). Co tym razem wydarzy się w życiu bohaterów? Ojciec Mateusz - opis i zwiastun nowego odcinka Jak czytamy w opisie: Natalia i Mateusz ćwiczą na hali sportowej. Obok trenuje Filip Ochojski z ojcem Grzegorzem. Chłopak przygotowuje się do zawodów. Na trybunach siedzi Dominika. Filip po treningu czule ją wita. Dziewczyna mówi, że ich związek nie ma sensu, bo sport jest dla niego ważniejszy i wychodzi. Po jakimś czasie Filip sprawdza w telefonie lokalizację Dominiki. Widzi, że pojechała na dyskotekę, jedzie za nią. W środku widzi, że ukochana całuje się z Rafałem. Dzwoni po Lenę Kot, jego dziewczynę. Między kochankami dochodzi do szarpaniny. Basia budzi Nocula, razem podglądają przez okno Zosię z nowym chłopakiem. Są przerażeni widząc hiphopowca z tatuażami na jego ciele, a nawet twarzy. Na plebanii Natalia pokazuje księdzu zdjęcia Zosi z klubu. Okazuje się, że Basia przeszukała telefon córki, w tle widać też Dominikę w cekinowej sukience w objęciach Rafała.. A specjalnie dla Was mamy zwiastun najnowszego odcinka "Ojca Mateusza"! Zobacz także:  QUIZ z "Ojca Mateusza". Jesteś pewny, że wiesz wszystko o hicie TVP? Zdobędziesz 7/10 i jesteś mistrzem!

Artur Żmijewski na planie serialu Ojciec Mateusz
East News
Newsy
QUIZ z "Ojca Mateusza". Jesteś pewny, że wiesz wszystko o hicie TVP? Zdobędziesz 7/10 i jesteś mistrzem!

Oglądasz "Ojca Mateusza" i wiesz wszystko o serialu i jego bohaterach? Jeżeli tak to musisz spróbować rozwiązać nasz quiz! "Ojciec Mateusz" już od wielu lat przyciąga miliony widzów przed telewizory. W hitowej produkcji TVP występują m.in. : Artur Żmijewski, Kinga Preis, Piotr Polk, Rafał Cieszyński czy Tamara Arciuch. Serial opowiada o perypetiach księdza Mateusza, który uwielbia rozwiązywać zagadki kryminalne. 

Jesteś fanem serialu "Ojciec Mateusz"? Jeżeli tak to sprawdź się w naszym QUIZIE! Zaczynamy!

Zobacz także: Z ARCHIWUM: "Na dobre i na złe" ma już 18 lat! Dr Zosia, dr Kuba, Mariolka - pamiętasz ich? ZDJĘCIA

Oglądasz "Ojca Mateusza" i wiesz wszystko o serialu i jego bohaterach? Jeżeli tak to musisz spróbować rozwiązać nasz quiz! "Ojciec Mateusz" już od wielu lat przyciąga miliony widzów przed telewizory. W hitowej produkcji TVP występują m.in. : Artur Żmijewski, Kinga Preis, Piotr Polk, Rafał Cieszyński czy Tamara Arciuch. Serial opowiada o perypetiach księdza Mateusza, który uwielbia rozwiązywać zagadki kryminalne.  Jesteś fanem serialu "Ojciec Mateusz"? Jeżeli tak to sprawdź się w naszym QUIZIE! Zaczynamy! Zobacz także:   Z ARCHIWUM: "Na dobre i na złe" ma już 18 lat! Dr Zosia, dr Kuba, Mariolka - pamiętasz ich? ZDJĘCIA

Tragiczna historia Jakuba Błaszczykowskiego
Newsy
Wstrząsająca historia Kuby Błaszczykowskiego: "Mama zmarła mi na rękach"
Kuba Błaszczykowski widział, jak jego ojciec zabija mu matkę. Opowiedział o tym w swojej biografii

Jako mały chłopiec widział, jak jego ojciec zabija mu mamę. I choć od tamtej tragedii minęło ponad 20 lat, Kuba Błaszczykowski wciąż nie może o tym zapomnieć. W każdym swoim meczu gra i będzie grać dla niej. Przypominamy archiwalny tekst z magazynu "Party". To dla niej po każdym golu wznosi palec w kierunku nieba. To o niej myśli przed każdym wyjściem na boisko. Kuba Błaszczykowski (35) głęboko wierzy, że mama kibicuje mu z nieba i czuwa nad nim, ale na co dzień bardzo mu jej brakuje. „Ludziom się wydaje, że mam wszystko: pieniądze, samochód, gram w dobrym klubie, że mam wszystko, czego chcę. Nie, nie jest tak, bo nie mam tej najważniejszej osoby. I zawsze w moim sercu będzie rysa, o której będę pamiętał”, mówił kilka lat temu w programie „Niepokonani” Krzysztofa Ziemca. Ta rysa powstała 13 sierpnia 1996 roku. Tego dnia 11-letni wtedy Kuba zobaczył, jak jego ojciec chwyta kuchenny nóż i uderza nim swoją żonę Annę. Bawię się klockami, jest uchylone okno, i naglę słyszę rozmowę. Wiem, kto rozmawia, zamarłem, i słyszę, jak się kłócą. I słyszę: A masz ty k***! I krzyk: Aaa! Wybiegłem, jak stałem. I widzę, jak mama leży w rowie, i widzę, jak ojciec odchodzi. Wróciłem do domu i krzyczę: "Mama leży w rowie". Wróciłem do niej i zacząłem ją dotykać, taki specyficzny zapach się unosił. Myślałem, że to mleko się wylało. Wziąłem ją za rękę, a moje dwa czy trzy palce wpadły do rany. Wtedy wiedziałem, że jest niedobrze. Wydaję mi się, że mama zmarła mi na rękach. Trzy ostatnie wdechy wzięła i już nic. Cisza. Pobiegłem w skarpetkach, bo nawet butów nie założyłem, zadzwonić po pogotowie. Jak wróciłem, wszyscy już tam byli. A potem to już wszystko było obok mnie. Byłem oszołomiony. Nie ma nic. Nic...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner