Reklama

W najbliższy piątek, 11 stycznia, miała odbyć się polska premiera horroru „Escape Room”. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl dystrybucja filmu została wstrzymana i nie wiadomo, kiedy zostanie wznowiona. Firma United International Pictures poinformowała o tym fakcie w krótkiej informacji.

Zobacz: Przyjaciółki, które zginęły w tragicznym pożarze w escape roomie zostaną pochowane razem!

Premiery "Escape Room" wstrzymana

Firma nie podała oficjalnych powodów wstrzymania premiery filmu, ale nie trudno się domyślić, że decyzja wiążę się z tragedią w Koszalinie, w której w pożarze escape roomu zginęło pięć 15-latek. Z kolei pracownik lokalu uległ poważnym oparzeniom. W tej sprawie postawiono już pierwsze zarzuty za „umyślne stworzenie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślnego doprowadzenie do śmierci pięciu osób”. O zarzutach dla Miłosza S., który urządzał pokój zagadek, prokuratura zdecydowała już wczoraj, a dziś sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla mężczyzny. W związku z tą tragedią w całym kraju trwają kontrole tego typu lokali.

O czym jest film "Escape Room"?

Światowa premiera horroru "Escape Room" odbyła się 3 stycznia, a w naszym kraju była zaplanowana na piątek. Akcja filmu w reżyserii Adama Robitela to historia szóstki przyjaciół, którzy otrzymują zaproszenie do nowego escape roomu. Jeśli uda im się wyjść mają otrzymać nagrodę – milion dolarów. Jednak sytuacja komplikuje się i zamiast o nagrodę walczą o życie.

Reklama

Mat. prasowe
Reklama
Reklama
Reklama