Kora
East News
Newsy

Traumatyczne dzieciństwo Kory. "Chciałam umrzeć milion razy"

Traumatyczne dzieciństwo Kory. "Chciałam umrzeć milion razy"
Otwarcie mówiła o nałogach, próbie samobójczej...
Kora
East News
Newsy
"Dziś umarła Kora, ale również dziś narodziła się legenda Kory" Tomasz Raczek o śmierci przyjaciółki
"Dziś umarła Kora, ale również dziś narodziła się legenda Kory" Tomasz Raczek o śmierci przyjaciółki

  Tomasz Raczek obudził się dziś (w sobotę) o 5.30 nad ranem. Niedługo potem dotarła do niego tragiczna wiadomość.  Dokładnie o tej godzinie - 5.30 umarła jego przyjaciółka Kora Jackowska. Znany krytyk filmowy i publicysta, który sam przebywa w szpitalu, powiedział o tym łamiącym się głosem w radiu Tok FM. Przez pewien czas byli sąsiadami. Raczek wpadał do Kory często na "herbatę miłości", którą samą przygotowywała. Dziś umarła Kora, ale również dziś narodziła się prawdziwa legenda Kory - mówił Raczek. Myślała w abstrakcyjny, poetycki sposób o życiu w kategoriach generalnych. Chodziło jej o idee. Była cudowną osobą, która wprowadziła do swojego życia ideę hipisów i nie zrezygnowała z niej do końca. Cały czas była taka - wspomina krytyk.    Zobacz też:  "Załamanie przyszło tydzień temu". Magdalena Środa o ostatnich chwilach Kory Jackowskiej   Kora opowiadała mu często o swoich lekturach. Nie znam nikogo, kto by więcej czytał od Kory. Była zachłanna na czytanie, ale potrzebowała później rozmowy o tym. Tomasz Raczek nazywa Korę " Joanną d'Arc demokracji w Polsce ". Paradoksem jest to, że umarła wtedy, kiedy demokracja skryła się za chmurami. Kora będzie na sztandarach. Jej piosenki będą jak piosenki Jacka Kaczmarskiego. Miała potencjał buntu i prawdziwej wolności. Ten potencjał musi teraz przejść na innych ludzi -  mówi Raczek w Tok FM.   Tomasz Raczek przyjaźnił się z Korą. Był jej sąsiadem.  

Kora
ONS
Newsy
"Załamanie przyszło tydzień temu". Magdalena Środa o ostatnich chwilach Kory Jackowskiej
Jak wyglądały?

  Prof. Magdalena Środa opowiedziała o ostatnich dniach i chwilach Kory. Wokalistka zmarła w sobotę o 5.30 nad ranem w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu. Prof. Środa była tam i towarzyszyła jej w ostatnich chwilach. Mówiła o tym w sobotę rano w radiu Tok FM. Odeszła naprawdę w najlepszych możliwych warunkach. W domu, wśród przyjaciół, rodziny, zwierząt, w spokoju... - mówiła Środa. ZOBACZ:  Kora przyjęła ostatnie namaszczenie? Ostry komentarz Środy! "Nie znosiła kościoła katolickiego"   Kora Jackowska chorowała od 5 lat. Walczyła z genetycznym rakiem jajników. Załamanie przyszło tydzień temu. Profesor podkreśla, że jej przyjaciółka do końca miała wolę walki, wolę życia. Do końca też interesowała się tym, co dzieje się wokół. Kamil powiedział: umarła demokracja, umarła Kora - mówiła Środa. - Kora była ikoną wolności. Była wielka, wspaniała, samodzielnie myśląca, niezwykła. Energia nie opuściła jej prawie do samego końca. Do końca była świadoma tego, co się dzieje, również w kraju.  Polecamy:  Kora napisała przed śmiercią nowe piosenki! Zostaną opublikowane? Była radosna, ciepła, ciekawa świata i absolutnie wybitna - podkreśla Środa. Przeczytaj też:  To było piękne pożegnanie Kory! W kościele oddano jej hołd   Prof. Magdalena Środa towarzyszyła w ostatnich chwilach Kory Jackowskiej:

Doda oddała hołd Korze
East News
Newsy
Doda w wyjątkowy sposób oddała hołd Korze. Zobaczcie, co zrobiła na scenie!
Mamy nagranie!

  Doda oddała hołd Korze podczas swojego koncertu. Śmierć Olgi Jackowskiej poruszyła wiele osób. Gwiazdy w swoich wpisach na portalach społecznościowych wspominały wczoraj spotkania ze słynną piosenkarką i opowiadały związane z nią historie. Wśród osób, które w poruszających słowach pożegnały byłą wokalistkę zespołu Maanam była właśnie Doda. Piosenkarka zamieściła na Instagramie zdjęcie z Korą, ale to co zrobiła później zrobiło jeszcze większe wrażenie. Podczas koncertu Doda zaśpiewała jedną z piosenek Maanamu.    Doda śpiewa piosenkę zespołu Maanam Doda na swoim wczorajszym koncercie postanowiła oddać hołd Korze i zaśpiewała jeden z największych hitów zespołu Maanam. Piosenkarka zamieściła w sieci filmik z tego wydarzenia.  Kora🖤spoczywaj w pokoju - napisała na Facebooku.   Zobaczcie, jak Doda oddaje hołd Korze i  śpiewa "Krakowski spleen"!  Zobacz także:  "Chwyciła mnie za rękę mówiąc: „nie chcę umierać, pragnę żyć Doda śpiewa piosenkę zespołu Maanam.   Wcześniej zamieściła w sieci wspólne zdjęcie z Korą. 

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner