Basia Kurdej-Szatan w białoruskiej telewizji
Newsy

Barbara Kurdej-Szatan wywołała medialną burzę. Co teraz z jej karierą?

Barbara Kurdej-Szatan jednym emocjonalnym wpisem sprawiła, że jest o niej głośno niemal we wszystkich mediach. Czy sieć telefonii komórkowej zerwie kontrakt z aktorką? A co z nowymi propozycjami?

Barbara Kurdej-Szatan poruszona sytuacją na polsko-białoruskiej granicy opublikowała filmik, "na którym widać, jak funkcjonariusze straży granicznej szarpią kobiety trzymające na rękach płaczące dzieci". Pod nagraniem napisała emocjonalny post, w którym pojawiły się wulgaryzmy:

„(...) To jest ku**a »straż graniczna«????? »Straż«?????????? To są maszyny bez serca, bez mózgu, bez NICZEGO!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy!!!!! (...) Boli mnie serce, boli mnie cała klatka piersiowa, trzęsę się i ryczę!!!!!!! Mordercy!!!!!”, napisała Kurdej-Szatan.

Reakcja w sieci była natychmiastowa! Internauci nie oszczędzali aktorki, a hejt jaki się na nią wylał, szokował:

„Obraziłaś ludzi, którzy bronią naszych granic! Brak szacunku do munduru”,

„Należy tę wypowiedź szanownej gwiazduni zgłosić jako mowę nienawiści gorszą niż za czasów faszystowskich”

Niedługo potem sprawa została zgłoszona do prokuratury i wszczęto dochodzenie w sprawie znieważenia przez aktorkę funkcjonariuszy Straży Granicznej w czasie ich służby. Dwa dni później na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski ogłosił natychmiastowe zakończenie współpracy z Kurdej-Szatan. Co dalej z karierą Barbary Kurdej-Sztan? Magdalena Jabłońska-Borowik w najnowszym numerze "Party. Życie gwiazd" pisze o dalszej karierze aktorki. 

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

Co z karierą Barbary Kurdej-Szatan? 

Barbara Kurdej-Szatan na kilka miesięcy do przodu ma zakontraktowane przedstawienia w krakowskim Teatrze Variété i warszawskim Teatrze 6. piętro. Marki współpracujące z Barbarą na Instagramie również nie zamierzają wycofywać się z płatnych zleceń. Choć o nowe oferty może być trudno, bo firmy z pewnością będą teraz uważniej śledzić każdy krok gwiazdy.

Barbara Kurdej- Szatan na Flesz Fashion Night 2021 w czarnek sukni Tomasza Olejniczaka
AKPA/ Jacek Kurnikowski

Co z kontraktem z marką telefonii komórkowej, której Barbara Kurdej-Szatan jest twarzą od ośmiu lat?

Po publikacji głośnego wpisu Barbary Kurdej-Szatan, w sieci pojawiło się mnóstwo głosów, że sieć komórkowa, z którą gwiazda związana jest od ośmiu lat powinna zerwać z nią kontrakt. Pojawiły się nawet groźby, że klienci będą rezygnowali z umowy z firmą, jeśli aktorka nadal będzie obecna w reklamach. Czy jednak gwiazda ma się czego obawiać?

W ramach współpracy z Play pani Barbara Kurdej-Szatan gra powierzoną jej rolę w reklamach, natomiast jej poglądy wyrażane przez nią na prywatnych profilach w mediach społecznościowych w żaden sposób nie mogą być utożsamiane ze stanowiskiem firmy – mówi „Party” Krzysztof Sylwerski, specjalista ds. PR w Play.

A jak w obliczu tej sytuacji czuje się sama Basia Kurdej-Szatan? Przyjaciele aktorki podkreślają, że obecnie najbardziej potrzebuje spokoju. Gdy medialny szum nieco ucichnie, Kurdej-Szatan będzie promować książkę „Jak to się stało?”, wywiad rzekę, jaki z nią przeprowadziła jej przyjaciółka Magdalena Bober. A co z karierą w telewizji? Plotkuje się, że Barbara, która w 15. edycji "Twoja Twarz brzmi znajomo" zajęła drugie miejsce, ma szansę zostać w Polsacie.

Więcej na ten temat przeczytacie w nowym numerze magazynu "Party. Życie gwiazd"!

Zobacz także: Sławek Uniatowski straci pracę w "M jak miłość" przez aferę z Barbarą Kurdej-Szatan? Aktor zabrał głos! 

Party okładka barbara Kurdej Szatan
Party.pl

Magdalena Jabłońska-Borowik

Basia Kurdej-Szatan tłumaczy się z głośnej wypowiedzi
Artur Zawadzki/REPORTER
Newsy
Barbara Kurdej-Szatan nie pojawi się w słynnej reklamie? W nowych spotach występuje jej przyjaciółka!
Barbara Kurdej-Szatan straci kolejną posadę? Prawdopodobnie nie pojawi się w najnowszych reklamach sieci komórkowej.

Barbara Kurdej-Szatan kilka tygodni temu opublikowała ostry wpis dotyczący Straży Granicznej, od tamtej pory w jej życiu zawodowym dzieje się naprawdę dużo. Aktorka straciła pracę w hitowym serialu Telewizji Polskiej "M jak Miłość", coraz częściej pojawiają się też plotki o tym, że nie pojawi się w najnowszych reklamach jednej z najpopularniejszych sieci komórkowej. Jak jej sytuacja wygląda? Sprawdźcie!  Barbara Kurdej-Szatan nie pojawi się już w reklamach Play?    Barbara Kurdej-Szatan kilka tygodni temu na swoim Instagramie napisała mocny post, który skierowany był w stronę Straży Granicznej, nie szczędziła w nim słów krytyki oraz wulgaryzmów. Na aktorkę wylała się fala hejtu, a wpis poruszył również władze TVP. Jacek Kurski za pomocą swojego Twittera poinformował, że Barbara Kurdej-Szatan nie będzie występowała w TVP . Dodatkowo okazało się, że Prokuratura w Warszawie zajmie się tą sprawą i wszczęła postępowanie o znieważeniu funkcjonariusza Straży Granicznej.  W mediach pojawiły się doniesienia, że przez zachowanie gwiazdy, jej koledzy również stracą pracę, ponieważ produkcje z jej udziałem zostały wstrzymane. Te doniesienia zostały zdementowane m.in. przez Mateusza Damięckiego . Wszyscy jednak zastanawiali się, co z reklamą popularnej sieci komórkowej, Play.  W ramach współpracy z Play pani Barbara Kurdej-Szatan gra powierzoną jej rolę w reklamach, natomiast jej poglądy wyrażane przez nią na prywatnych profilach w mediach społecznościowych w żaden sposób nie mogą być utożsamiane ze stanowiskiem firmy – mówił „Party” Krzysztof Sylwerski, specjalista ds. PR w Play. Jak sytuacja wygląda teraz?  Zobacz także:  Barbara Kurdej-Szatan chce pomóc Straży Granicznej! "Zamierzam...

Basia Kurdej-Szatan powalczy o dobre imię?
Instagram/@kurdejszatan
Newsy
Basia Kurdej-Szatan będzie walczyć o dobre imię? "Mogą otworzyć się teraz nowe możliwości" 
Co eksperci mówią o kryzysie wizerunkowym Basi Kurdej-Szatan? Czy aktorka ma szansę ponownie stać się ulubienicą publiczności?

Jednym wpisem na Instagramie rozpętała burzę. Barbara Kurdej-Szatan opublikowała na swoim profilu filmik z granicy polsko-białoruskiej, na którym widać, jak funkcjonariusze straży granicznej szarpią kobiety trzymające na rękach płaczące dzieci. Wideo opatrzyła komentarzem zawierającym mnóstwo wulgaryzmów.  „(...) To jest ku**a »straż graniczna«????? »Straż«?????????? To są maszyny bez ser- ca, bez mózgu, bez NICZEGO!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy!!!!! (...) Boli mnie serce, boli mnie cała klatka piersiowa, trzę- sę się i ryczę!!!!!!! Mordercy!!!!!”, napisała Kurdej-Szatan. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Na aktorkę od razu wylała się fala hejtu. „Odpychająca, bezmyślna postawa”, „Obraziłaś ludzi, którzy bronią naszych granic! Brak szacunku do munduru”, „Należy tę wypowiedź szanownej gwiazduni zgłosić jako mowę nienawiści gorszą niż za czasów faszystowskich”, „Wstyd to czytać, dziewczyno”, pisali internauci i nawoływali do bojkotu Barbary. To był dopiero początek jej problemów. 8 listopada warszawska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie znieważenia przez aktorkę funkcjonariuszy Straży Granicznej w czasie ich służby. Dwa dni później na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski ogłosił natychmiastowe zakończenie współpracy z Kurdej-Szatan . Oznacza to, że gwiazda straciła posadę w serialu, w którym od siedmiu lat wcielała się w rolę Joanny Chodakowskiej. Fani „M jak miłość” uwielbiali jej wątek, a zwłaszcza kibicowali granej przez Barbarę bohaterce, gdy w dramatycznych okolicznościach straciła męża Tomka. Jednak w przyszłym roku jej wątek nie będzie już kontynuowany, a Kurdej-Szatan na dobre zniknie z serialu TVP. Pod znakiem...

Magdalena Mołek przerprowadza wywiad z Basią Kurdej-Szatan
W MOIM STYLU Magda Mołek/YouTube
Newsy
Po wywiadzie z Basią Kurdej-Szatan krytyka spadła też na Magdę Mołek!
Magdalena Mołek zdecydowała się porozmawiać z Barbarą Kurdej-Szatan, czym wzbudziła niemałe emocje. Dziennikarka, podobnie jak wcześniej aktorka, stała się ofiarą hejtu, na który zdecydowała się odpowiedzieć.

Barbara Kurdej-Szatan swoim emocjonalnym wpisem na temat wydarzeń na granicy wzbudziła ogromne emocje wśród internautów. Kilka zdań pełnych emocji kosztowało aktorkę zakończenie kilku kontraktów, a także wielki hejt, jak na nią spłynął. Choć aktorka za swoje emocjonalne i niecenzuralne słowa przeprosiła, wielu komentujących wciąż ma do niej żal. Magdalena Mołek w swoim autorskim programie postanowiła dać Basi przestrzeń do wypowiedzi po wszystkim, co stało się w ostatnich tygodniach. Po wywiadzie sprowadziła hejterów również na siebie.  Magdalena Mołek krytykowana za wywiad z Basią Kurdej-Szatan: "Rozmowa jest przelukrowana" Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wywołuje dyskusję od tygodnia. Osoby publiczne otwarcie odnoszą się do sytuacji uchodźców, reagują na nagrania, jakie pojawiają się w sieci, wreszcie apelują, by pomagać imigrantom i sami to robią. Barbara Kurdej-Szatan po obejrzeniu jednego z nagrań, na którym żołnierze Straży Granicznej wypychają imigrantów, wśród których znajdowały się kobiety i dzieci, cofając ich za polską granicę, mocno poruszona opublikowała komentarz, który wywołał burzę:  K****a!!! Co tam się dzieje!!! To jest k***a „straż graniczna"???  To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO!!!  Maszyny ślepo wykonujące rozkazy!!! Jak tak można!!! Mordercy!!!!! Chcecie takiego rządu wciąż??? Który zezwala na takie rzeczy, wręcz rozkazuje tak się zachowywać?  - napisała wówczas gwiazda. Jej post oburzył wiele osób i wywołał prawdziwą lawinę komentarzy. Choć Kurdej-Szatan  wypowiedź usunęła , a nawet opublikowała publiczne przeprosiny , internauci do dziś ostro krytykują Basię, zaznaczając, że nie zachowała się stosowanie jako osoba publiczna....

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik