strajk kobiet
Instagram
Newsy

Anja Rubik na strajku z Polkami. Gwiazdy ostro komentują uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

27 stycznia 2021 roku Polacy ponownie wyszli na ulice strajkując wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Dołączyły do nich gwiazdy.

22 października 2020 Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją, co wywołało masowe protesty na Polskich, a także wielu zagranicznych ulicach. Teraz, 27 stycznia, niemal po stu dniach, opublikowano uzasadnienie wyroku TK, a w rozmowie z Onetem rzecznik rządu Piotr Müller oznajmił, że jego publikacja w Dzienniku Ustaw nastąpi jeszcze dziś, co spowodowało oburzenie opinii publicznej, w tym wielu gwiazd. Polacy ponownie ruszyli na ulice, a wśród nich znalazła się między innymi Anja Rubik. Milczeć nie ma zamiaru również Kasia Tusk, Barbara Kurdej-Szatan, Hanna Lis czy Kinga Rusin, a także wiele innych kobiet ze świata mediów i kultury. W sieci pojawiły się ich mocne komentarze w sprawie. 

Sylwia Grzeszczak o Strajku Kobiet i aborcji w Polsce. Tak szczera jeszcze nigdy nie była!

Gwiazdy komentują uzasadnienie wyroku TK w sprawie aborcji

Gwiazdy masowo nawołują do wspierania Polek, które dziś po raz kolejny wyszły na ulice, by okazać swój sprzeciw wobec Trybunały Konstytucyjnego i walczyć o to, by aborcja eugeniczna nie została uznana za nielegalną. Jak się okazuje, do tłumu protestujących w Warszawie dołączyła Anja Rubik. Światowej sławy modelka, która od lat udziela się w wielu społecznych sprawach na swoim Instagramie relacjonowała przebieg całego wydarzenia. 

strajk kobiet Anja Rubik
Instagram

W mocnych słowach sprawę skomentowała również Kinga Rusin. Dziennikarka opublikowała w mediach społecznościowych obszerny wpis, jednak dzisiejszej daty nie odbiera jako koniec praw Polek, a jako początek rewolucji. 

27 stycznia - koniec praw kobiet w Polsce? A może początek prawdziwej rewolucji? Polki nie dadzą sobie tak łatwo zabrać wolności i swoich praw! Zapamiętajmy tę datę - napisała na InstaStory.

Do strajkujących dołączyła również młoda piosenkarka i prezenterka telewizyjna, Sylwia Lipka. Gwiazda opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie z wymownym "transparentem".

W rozmowie z portalem "Plejada" swój sprzeciw wyraziła również Barbara Kurdej-Szatan. Uwielbiana aktorka określiła wyrok Trybunału Konstytucyjnego jako skazywanie kobiet na psychiczną i fizyczną męczarnię.

I to niewyobrażalnie potworne i smutne, że rządzący są tak bezwzględni w tym temacie i nie mają świadomości tego, że kobiety naprawdę potrafią same o sobie i o swoim zdrowiu decydować. Nie potrzebujemy i bardzo nie chcemy narzucania nam decyzji w tak ważnych, osobistych i intymnych sprawach. Niestety, ale tak jak obecna władza powoduje, że ludzie masowo odwracają się od kościoła, tak i spowoduje, że w naszym kraju zwiększy się działalność "podziemia" i kombinowania. Smutne 

Na Instagramie pojawił się również wpis Hanny Lis. Dziennikarka opublikowała swoje archiwalne zdjęcie z dziećmi i dodała, że jako matka dwóch córek, ma obowiązek sprzeciwiać decyzji rządzących. 

Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej postanowił dziś skazać polskie Kobiety na TORTURY. Od dziś zabroniona jest aborcja w przypadku wad LETALNYCH, a zatem takich które skazują płód na smierć tuż po urodzeniu.

Głos zabrała także Kasia Tusk, znana blogerka i córka Donalda Tuska:

Dziś polskie kobiety zostały pozbawione podstawowych praw człowieka, a rząd PiS z pełną świadomością skazuje kobiety na tortury. 

strajk kobiet Kasia Tusk
Instagram

Do strajkujących w sieci  i poza nią dołączyła się również Martyna Wojciechowska, Monika Miller, Olga Bołądź, Mary Komasa, Monika Olejnik czy Maja Ostaszewska. 

 

 

 

 

 

Zobacz także:  Strajk Kobiet: Miley Cyrus po raz kolejny reaguje na protesty w Polsce! Oto co pokazała

Dua Lipa i protesty w Polsce
East News
Newsy
Dua Lipa wsparła strajkujące Polki! Zobaczcie, co gwiazda pokazała na Instagramie
Dua Lipa wsparła strajkujące Polki! Zobaczcie, co gwiazda pokazała na Instagramie

Dua Lipa jest jedną z największych gwiazd, a jej profil na Instagramie obserwuje 54 miliony Internautów. Piosenkarka zdecydowała się udostępnić w relacji na Instastories grafiki przygotowane przez profil Cielesne i w ten sposób okazała swoje wsparcie kobietom protestującym w całej Polsce. Ale na tym nie koniec! Artystka zachęca do pomocy organizacjom wspierającym kobiety!  Dua Lipa wspiera strajkujące kobiety! 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją. Ta decyzja wywołała ogromne kontrowersje i społeczny sprzeciw. Po raz pierwszy kobiety wyszły spontanicznie na ulicę tuż po ogłoszeniu decyzji Trybunału. Od tamtej pory protesty urosły w siłę i odbywają się nie tylko na ulicach dużych miast, ale również w mniejszych miejscowościach. W pomoc kobietom angażuje się mnóstwo znanych osób nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Wsparcie strajkującym kobietom w walce okazały m.in Miley Cyrus,  Zara Larsson, a teraz do tego grona dołączyła też Dua Lipa. Artystka na swoim instagramowym koncie udostępniła grafikę z profilu Cielesne i zachęca do pomocy strajkującym: Tysiące maszerują w Polsce w obronie praw człowieka po tym, jak w zeszłym tygodniu ogłoszono, że aborcja zostanie prawie całkowicie zakazana w tym kraju - czytamy na grafice opublikowanej w relacji na Instastories.  Z całą pewnością takie wpisy przyczynią się do nagłośnienia  na całym świecie obecnej sytuacji w Polsce. O strajkach piszą już światowe media. Czy rządzący zareagują na obecną sytuację? Zobacz także:  Gwiazdy komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie ukrywają oburzenia! Dua Lipa na swoim instagramowym koncie ma ponad 54...

Kinga Rusin o proteście
Instagram
Newsy
Kinga Rusin pomaga protestującym kobietom, wsparła je naprawdę dużą kwotą! "Protestujmy. Do skutku"
Kinga Rusin pomaga protestującym kobietom, wsparła je naprawdę dużą kwotą! "Protestujmy. Do skutku"

Trybunał Konstytucyjny 22 października orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodna z konstytucją. Decyzja spotkała się z ogromną falą protestów. Polki i Polacy protestują już nie tylko w wielkich miastach, ale również w dziesiątkach mniejszych miejscowości. Do protestów przyłączyło się wiele gwiazd i znanych osób, a wśród nich Kinga Rusin . Dziennikarka bardzo zaangażowała się w protesty i jasno wyraża swój sprzeciw dla decyzji TK. Teraz zdecydowała się wspomóc organizacje kobiece również finansowo... Kinga Rusin przeznacza 100 tys. na organizacje walczące o prawa kobiet Kinga Rusin za pośrednictwem mediów społecznościowych po raz kolejny zapewniła o swoim wsparciu w walce o prawa kobiet i zdecydowała się przekazać 100 tys. zł na pomoc prawną dla organizacji kobiecych, wspierających protesty: Moc jest w działaniu. Walczmy o nasze prawa i godność! Dziś przeznaczam 100 tysięcy złotych na natychmiastową pomoc prawną i organizacyjną dla protestujących i krzywdzonych wyrokiem „TK” kobiet, dla czterech organizacji: Strajk Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Centrum Praw Kobiet i Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. To cegiełka pomocy dla kobiet, które właśnie zostały zdradzone przez Państwo i tych, którym przyjdzie być może bronić się w sądach przed nową inkwizycją - napisała Kinga Rusin na Instagramie. Dziennikarka dodała też, że pomoc rządowa dla organizacji kobiecych jest wstrzymywana, dlatego szczególnie teraz ważna jest każda forma wsparcia: Wspierajmy na różne sposoby kobiece organizacje. Rząd obciął im dotacje i marzyłby o tym, żeby przestały istnieć. Nie dajmy władzy tej satysfakcji! I protestujmy. Do skutku. Do zobaczenia w piątek na manifestacji w Warszawie! - dodała dziennikarka....

Miley Cyrus wspiera Strajk Kobiet w Polsce
East News
Newsy
Strajk Kobiet: Miley Cyrus po raz kolejny reaguje na protesty w Polsce! Oto co pokazała
Strajk Kobiet: Miley Cyrus po raz kolejny reaguje na protesty w Polsce! Oto co pokazała

Miley Cyrus po raz kolejny poinformowała świat o tym, jak wygląda sytuacja polityczna w Polsce, po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, którzy orzekł, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją.  Amerykańska wokalistka udostępniła zdjęcie ukazujące piątkowy Strajk Kobiet w Warszawie. Zobaczcie jej wpis.  Zobacz także:  Strajk Kobiet: Tysiące osób w całej Polsce przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego Miley Cyrus o Strajku Kobiet w Polsce  22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją. Ta decyzja spotkała się z ogromnym sprzeciwem obywatelek i obywateli. Kobiety oraz wspierający je mężczyźni wyszli na ulicę jeszcze tego samego dnia, co ogłoszony został wyrok w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Od tamtej pory protesty urosły w siłę i odbywają się nie tylko w dużych miastach ale także w mniejszych miejscowościach. W miniony piątek odbył się strajk generalny w Warszawie, który zgromadził rekordową liczbę protestujących.   W pomoc kobietom angażuje się mnóstwo znanych osób  nie tylko rodzimych ale również zagranicznych.  Jako jedna z pierwszych o sytuacji w Polsce informowała Miley Cyrus, którą w sieci na samym Instagramie obserwuje aż 166 milionów osób z całego świata! Na profilu swojej fundacji Happy Hippie Foundation, która zajmuje się m. in. prawami człowieka napisała:  Tysiące maszerują w Polsce w obronie praw człowieka po tym, jak w zeszłym tygodniu ogłoszono, że aborcja zostanie prawie całkowicie zakazana w tym kraju Publikację udostępniła również na swoim głównym kanale na Instastory. Wczoraj ponownie Miley Cyrus ...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner