Selena Gomez

Selena Gomez wkroczyła do świata show-biznesu w wieku dziesięciu lat i szybko zrobiła zawrotną karierę. Talent aktorski odziedziczyła po matce. Dziewczyna poszła jednak o krok dalej - nie tylko występuje przed kamerą, lecz również śpiewa. Z bardzo dobrym skutkiem. Wydała kilka płyt i zyskała uznanie publiczności na całym świecie. Sprawdź, jakie utwory stworzyła i gdzie zagrała.

Imię: Selena Marie

Nazwisko: Gomez

Nazwisko Panieńskie: Gomez

Pseudonim: Sel, Selly, Selenita, Conchita

Wzrost: 165 cm

Data urodzenia: 22 lipca 1992 r.

Znak zodiaku: Rak

Zawód: piosenkarka, aktorka i producentka filmowa

Osoby - związki: - Nick Jonas - amerykański tekściarz, aktor i piosenkarz. Razem z braćmi założył zespół Jonas Brother. Poznał Selenę podczas pracy nad teledyskiem do piosenki "Burnin' Up" (związek trwał kilka miesięcy); - Justin Bieber - kanadyjski piosenkarz (związek trwał 6 lat); - Anton Zaslavski - rosyjski muzyk i DJ występujący pod pseudonimem Zedd (związek trwał kilka miesięcy); - Abel Makkonen Tesfaye (pseudonim artystyczny: The Weekend) - muzyk, autor tekstów i producent muzyczny kanadyjskiego pochodzenia (związek trwał kilka miesięcy).

Rodzice: Ricardo Joel Gomez i producentka spektakli teatralnych Amanda Dawn Cornett

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Gracie Elliot Teefey (przyrodnia siostra ze strony matki), Victoria Gomez (przyrodnia siostra ze strony ojca) i Marcus (przybrany brat, syn obecnej żony ojca z poprzedniego związku)

BIO: Selena Gomez zainteresowała się światem artystycznym już w dzieciństwie. Obserwowała matkę podczas przygotowywania spektakli teatralnych i szybko połknęła aktorskiego bakcyla. Zadebiutowała w serialu "Barney i przyjaciele" u boku Demi Lovato (2002), ale prawdziwą popularność przyniosła jej współpraca z wytwórnią Disneya. Występowanie przed kamerą nie zaspokoiło jednak apetytu młodej artystki. Dziewczyna chciała czegoś więcej. W 2009 roku założyła zespół Selena Gomez & The Scene i to właśnie z nim odniosła pierwsze sukcesy na arenie muzycznej. Wkrótce stała się też twarzą wielu marek. Podpisała kontrakt między innymi z koncernem Pantene, Coca-Cola, Puma czy domem mody Louis Vuitton. Wypuściła na rynek kolekcję własnych ubrań, perfum i lakierów do paznokci. Selena wykorzystuje swoją popularność nie tylko do tego, by zarobić pieniądze, lecz również do zrobienia czegoś dobrego dla innych. Jest ambasadorką dobrej woli UNICEF. Wspiera także działalność organizacji Disney's Friends for Change i promuje wśród młodych ludzi zachowania służące ochronie środowiska naturalnego i zwierząt. Kocha czworonogi, sama ma aż sześć psów ratowniczych.

Znana z: roli Alex Russo w produkcji "Czarodzieje z Waverly Place". Selena Gomez wystąpiła również w takich filmach jak "Kopciuszek: Roztańczona historia", "Monte Carlo" czy "Ramona i Beezus".

Funkcja w filmie:aktorka w jednej z głównych ról w serialu "Barney i przyjaciele" (2002)aktorka drugoplanowa w filmie "Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd" (1996)aktorka w jednej z głównych ról w serialu "Czarodzieje z Waverly Place" (2007)aktorka pierwszoplanowa w filmie "Kopciuszek: Roztańczona historia" (2008)aktorka pierwszoplanowa w filmie "Program ochrony Księżniczek" (2009)aktorka w jednej z głównych ról w filmie "Ramona i Beezus" (2010)aktorka w jednej z głównych ról w filmie "Monte Carlo" (2011)aktorka w jednej z głównych ról w filmie "Opiekun" (2016)aktorka w jednej z głównych ról w filmie "W deszczowy dzień w Nowym Jorku (2019)aktorka dubbingowa w filmie "Horton słyszy Ktosia" (2008)aktorka dubbingowa w filmie "Artur i zemsta Maltazara" (2009)aktorka dubbingowa w filmie "Artur i Minimki 3. Dwa światy" (2010)aktorka dubbingowa w filmie "Hotel Transylwania" (2012)aktorka dubbingowa w filmie "Hotel Transylwania 2" (2015)aktorka dubbingowa w filmie "Hotel Transylwania 3" (2018)aktorka dubbingowa w filmie "Doktor Dolittle" (2020)aktorka dubbingowa w filmie "Hotel Transylwania 4: Transformania" (2021)

Płyta:"Kiss & Tell" (2009)"A Year Without Rain" (2010)"When the Sun Goes Down" (2011)"Stars Dance" (2013)"For you" (2014)"Revival" (2015)"Rare" (2020)

Książki: brak

Nagrody:
 • Radio Disney Music Awards (2018)
 • Billboard Music Awards (2017)
 • Guinness World Records (2016)
 • People's Choice (2016, 2021)
 • Kids Choice (2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2019)
 • Teen Choice (2009, 2010, 2011) i wiele innych...


 • LINK Instagram: https://www.instagram.com/selenagomez/


  Link FB: https://pl-pl.facebook.com/Selena/
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index