Piotr Woźniak-Starak


Imię: Piotr

Drugie imię: -

Nazwisko: Woźniak-Starak

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Koziorożec

Data urodzenia: 1980-01-01

Miejsce urodzenia: -

Data śmierci: Sierpień 2019

Miejsce śmierci: Jezioro Kisajno, Mazury

Wzrost: -

BIO: Piotr Woźniak-Starak - producent filmowy, syn Anny Woźniak-Starak (właścicielki prestiżowej restauracji Belvedere) i pasierb Jerzego Staraka, biznesmena z branży farmaceutycznej, właściciela Polpharmy, Polfy i Herbapolu. W świecie show-biznesowym zaistniał, gdy głośno zrobiło się o jego związku z Agnieszką Szulim. Para wzięła ślub 27 sierpnia 2016 roku.
Majątek Piotra Woźniaka Staraka
Piotr Woźniak-Starak był właścicielem firmy producenckiej Watchout Production. Inspiracją do zajęcia się filmem była znajomość młodego producenta z wybitnym polskim reżyserem - Januszem Morgensternem. Starak-Woźniak towarzyszył na planie zdjęciowym również Andrzejowi Wajdzie i Maciejowi Dejczerowi. Największym sukcesem Woźniaka-Staraka jest realizacja filmu „Bogowie” o życiu profesora Zbigniewa Religi, w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Obraz zdobył wiele nagród, w tym aż siedem statuetek na gali Orły 2015. Na początku 2017 roku do kin trafił wyprodukowany przez niego film o Michalinie Wisłockiej: "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Według money.pl Watchout Studio w 2017 roku przyniosło firmie Piotra ponad 27 mln zł przychodów, a zysk netto sięgnął 673 tys. zł.
Piotr Woźniak Starak był pasierbem Jerzego Staraka, jednego z najbogatszych Polaków. Według wyliczeń z 2019 roku jego majątek jest szacowany na 6 mld złotych. Jerzy Starak ma udziały  koncernach farmaceutycznych - Polpharmie i Polfie oraz udziały Herbapolu Lublin i Zakładów Tłuszczowych Kruszwica. Piotr Woźniak-Starak ma dwoje przyrodniego rodzeństwa - siostrę Julię i brata Patryka.
Zaginięcie Piotra Woźniaka Staraka
Informacja o zaginięciu Piotra Woźniaka-Staraka pojawiła się w niedzielę, 18 sierpnia 2019 roku. To wtedy rozpoczęła się rozpoczęła się akcja poszukiwawcza na jeziorze Kisajno na Mazurach. Według doniesień, znaleziono tam dryfującą samotnie łódkę, z której mieli wypaść 27-latka z Łodzi i 39-latek z Warszawy. Kobieta dopłynęła do brzegu, a policja zaczęła poszukiwania mężczyzny. Początkowo policja nie potwierdzała danych poszukiwanego. W poniedziałek, 19 sierpnia, prokuratura potwierdziła, że chodzi o Piotra Woźniaka Staraka. 
Służby poszukują na jeziorze Kisajno Piotra Woźniaka-Staraka – powiedział w rozmowie z natemat.pl Krzysztof Stodolny, rzecznik olsztyńskiej prokuratury. 
Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka
22 sierpnia wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński, opublikował komunikat na Twitterze o końcu akcji poszukiwawczej. Ciało producenta zostało odnalezione:
Potwierdziły się najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym.
Piotr Woźniak Starak miał 39 lat. 
Zobacz także: Żegnamy Piotra Woźniaka-Staraka. Kochał filmy i... Agnieszkę. Jego życie to gotowy scenariusz na film

Znany/a z: -

Związki:
 • Agnieszka Woźniak-Starak (małżeństwo od 2016-08-27)


 • Osoby powiązane: -

  Link WWW: -

  Link FB: -

  Link Pinterest: -

  Link Instagram: -
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index