Bill Pullman (65 l.) to znany amerykański aktor, który wcielił się w rolę Joshuy Mansky'ego - niezwykle zdolnego matematyka uzależnionego od alkoholu - w ostatnim filmie produkcji Piotra Woźniaka-Staraka "Ukryta gra". Bill Pullman razem z Rafałem Zawieruchą byli gośćmi w programie Kuby Wojewódzkiego we wtorek 5 listopada.

Reklama

Zobacz także: Widzieliśmy "Ukrytą grę", ostatni film Piotra Woźniaka-Staraka! Oto 5 powodów, dla których warto zobaczyć ten film

Billa Pullmana możecie kojarzyć z wielu produkcji, zagrał m.in. w takich produkcjach jak "Zagubiona autostrada", "Ja cię kocham, a ty śpisz", "Bezsenność w Seattle", "Dzień Niepodległości" czy "Grzesznica".

Bill Pullman - rodzina, żona, dzieci

Bill Pullman nie mówi wiele o swoim życiu prywatnym. Wiemy jedynie, że żoną Billa Pullmana od 1987 roku jest tancerka Tamara Hurwitz. Pullman i Hurwitz doczekali się trójki dzieci - mają córkę Maesę (ur. 1988) oraz dwóch synów - Jacka (ur. 1989) i Lewisa (ur. 1993).

Zobacz także

Premiera "Ukrytej gry" w Gdyni i wzruszająca przemowa Billa Pullmana

Za nami 44. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Była to wyjątkowo wzruszająca edycja ze względu na premierę filmu zmarłego producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka "Ukryta Gra". Na premierze filmu pojawiła się wówczas Agnieszka Woźniak-Starak, która ze łzami w oczach oglądała film Piotra. Agnieszka pojawiła się również w sobotę na gali zamknięcia.

Kolejnym bardzo wzruszającym momentem było rozdanie nagród. Bill Pullman - aktor grający w filmie "Ukryta Gra" Joshuę Mansky'ego - wręczał nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za główną rolę kobiecą w filmie "Piłsudski" - Magdalenie Boczarskiej.

Zobacz także: "Piotrka nie ma, ale..." Agnieszka Woźniak-Starak zabrała głos pierwszy raz po śmierci męża

Bill Pullman postanowił tuż przed wręczeniem nagrody złożyć hołd Piotrowi Woźniakowi-Starakowi. Miał okazję go poznać podczas wspólnej pracy nad filmem:

Był to wspaniały przykład producenta filmowego, który obdarzał szacunkiem aktorów. Będę zawsze pamiętał, jak był nieustępliwy w prowadzeniu aktorów, by tworzyli najlepsze role - powiedział Bill Pullman.

Ukryta Gra - ostatni film Piotra Woźniaka-Staraka

Ukryta Gra trafi do polskich kin 8 listopada. W filmie występują m.in. Bill Pullman, Robert Więckiewicz i Lotte Verbeek. O czym jest ta produkcja?

Lata 60., amerykański sen zamienia się w koszmar, radzieckie wojska płyną w stronę Kuby, Chruszczow grozi atakiem nuklearnym. Napięcie między USA a ZSRR sięga zenitu. W Warszawie do szachowej rozgrywki przygotowuje się dwóch graczy: Amerykanin i Rosjanin. Nie będzie to zwykły mecz. Co wydarzy się podczas tego spotkania? Kto okaże się prawdziwym zwycięzcą? Jedno jest pewne: Joshua Mansky (Bill Pullman) rozegra pojedynek, w którym stawką jest ratowanie ludzkości przed nuklearną zagładą - brzmi opis filmu.

Bill Pullman w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN opowiedział, dlaczego przyjął tę rolę:

Przeczytałem scenariusz bardzo szybko i zaintrygował mnie. Musiałem bardzo poprzestawiać swoje plany nie wiedziałem czy mi się to uda. Potem porozmawiałem ze wspaniałym reżyserem Łukaszem Kośmickim. To prawdziwy artysta i potrafi pracować z ludźmi. Dla mnie liczy się przede wszystkim doskonała współpraca na planie - powiedział Pullman.

Bill Pullman złożył hołd Piotrowi Woźniakowi-Starakowi.

EastNews
Reklama

Bill Pullman był gościem w programie Kuby Wojewódzkiego.

East News
Reklama
Reklama
Reklama