Przez kilka ostatnich lat pożegnaliśmy wiele znakomitych osobistości ze świata kultury, sportu oraz nauki. Nie ma pomiędzy m.in. Krzysztofa Krawczyka, Ryszarda Kotysa, Krzysztofa Kiersznowskiego i wielu wielu innych. Nie gaśnie pamięć również o znanych, którzy odeszli jeszcze wcześniej. Jak wyglądają groby Anny Przybylskiej, Violetty Villas, Kory, Zbigniewa Wodeckiego czy Kaliny Jędrusik? Zobaczcie naszą galerię.

Reklama

Zobacz także: Wszystkich Świętych 2020: Znani, którzy odeszli w tym roku: Królikowski, Lipko, Gnatowski, Demarczyk...

Jak wyglądają groby gwiazd?

We wspominkowej galerii zebraliśmy archiwalne zdjęcia ukazujące, jak wyglądają nagrobki znanych, którzy już odeszli...

Grób Kory

Z okazji drugiej rocznicy śmierci Kory, jej grób na Powązkach Wojskowych w Warszawie został zmieniony. Na nowym pomniku wokalistki widnieje rzeźba kobiety. Są widoczne również napisy Kora oraz data "1951 - (znak nieskończoności)". To projekt rzeźbiarki Moniki Osieckiej.

East News

Przede wszystkim ta instalacja, która była dotychczas na grobie Kory, autorstwa Pawła Althamera, była tymczasowa. (...) Grób nie był zabezpieczony. Zrobiłem coś solidniejszego - poinformował odnośnie decyzji o zmianie pomnika Kamil Sipowicz w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Wspomniana wyżej instalacja wyglądała tak:

Zobacz także
East News

Tak grób Kory wygląda w dniu jej 72. urodzin, czyli 8 czerwca 2023 roku.

Grób Violetty Villas

Na warszawskich Powązkach spoczywa również Violetta Villas. Przez pierwszy rok po śmierci legendarnej wokalistki, na miejscu jej spoczynku nie było nagrobka. W ten chwili jej grób wygląda tak:

East News

Grób Ani Przybylskiej

Grób Anny Przybylskiej znajduje się na cmentarzu parafialnym w Gdyni - Oksywiu. Corocznie pamiętają o niej setki fanów.

East News

Grób Kaliny Jędrusik

Grób Kaliny Jędrusik znajduje się w Alei Zasłużonych na Warszawskich Powązkach:

East News

Na Powązkach Wojskowych znajduje się także grób Marii Czubaszek:

Grób Pawła Królikowskiego

A tak wyglądało miejsce spoczynku Pawła Królikowskiego w dniu jego pogrzebu. Wybitny aktor odszedł 27 lutego 2020 roku...

East News

A tak wygląda teraz. W dzień Wszystkich Świętych 2021 zdjęcie do sieci grobu aktora wrzuciła jego żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Instagram

Grób Zbigniewa Wodeckiego znajduje się na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Na grobie legendarnego muzyka, widnieje się napis "wybitny artysta, wspaniały człowiek". Niedługo później pojawił się również napis: "Kurtyna opadła, brawa nie milkną. Twój koncert trwa. Biletów brak".

Grób Piotra Woźniaka-Staraka

Pomnik producenta filmowego, Piotra Woźniaka-Staraka, który zmarł w wyniku tragicznego wypadku w 2019 roku, znajduje się na Powązkach w Warszawie. Jak informuje Super Express, nagrobek został wykonany z wysokiej klasy jasnego kamienia, sprowadzanego z Włoch, a jego ułożeniem zajęli się włoscy specjaliści. Więcej zdjęć - tutaj.

AGENCJA SE/East News

Grób Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk odszedł od nas 5 kwietnia 2021 roku, w święta Wielkanocne. Król polskiej estrady spoczął na cmentarzu w Grotnikach. Pomnik artysty przypomina scenę, która już niedługo ma być podświetlona. Ponadto - odwiedzający już wkrótce będą mogli usłyszeć piosenki wokalisty. Obok postawiono kilka ławek dla fanów.

PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Grób Ewy Demarczyk

Ewa Demarczyk zmarła w sierpniu 2020 roku. Gwiazda została pochowana na Cmentarzu Rakowickim w Alei Zasłużonych w Krakowie.

Reklama
Albin Marciniak/East News

Grób Ryszarda Kotysa

Wybitny aktor filmowy i serialowy, Ryszard Kotys, czyli słynny Paździoch ze "Świata według Kiepskich" zmarł w styczniu 2021 roku. Artysta spoczął na cmentarzu w Lusowie.

PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
Reklama
Reklama
Reklama